وضعیت گران قیمت ترین بازیکنان لیگ برتر چگونه بوده است؟

وضعیت گران قیمت ترین بازیکنان لیگ برتر چگونه بوده است؟لیگ برتر به دلیل توانایی خود در جذب استعدادهای برتر از سراسر جهان مشهور است و نام‌های بزرگ قیمت‌های بالایی دارند. باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس طی سال‌ها رکوردهای نقل و انتقالات را شکستند تا خدمات برخی از گران‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال را تضمین کنند. اما با فرونشستن گرد و غبار و پیشروی فصول، این سوال پیش می‌آید: این خریدهای گران‌قیمت چگونه در زمین بازی عمل کرده‌اند؟ در این مقاله نگاه دقیق تری به عملکرد گران قیمت ترین بازیکنان باشگاه های لیگ برتر خواهیم داشت.

وضعیت گران قیمت ترین بازیکنان لیگ برتر چگونه بوده است؟
وضعیت گران قیمت ترین بازیکنان لیگ برتر چگونه بوده است؟

وضعیت گران قیمت ترین بازیکنان لیگ برتر چگونه بوده است؟

پل پوگبا – منچستریونایتد (89 میلیون پوند، 2016)

بازگشت پل پوگبا به منچستر یونایتد در سال 2016 با قیمت سرسام آور 89 میلیون پوندی خود باعث ایجاد ابروها شد. دوران تصدی این هافبک فرانسوی در اولدترافورد بسیار متفاوت بود. در حالی که او لحظات درخشش را به نمایش گذاشته و سهم قابل توجهی در خط هافبک یونایتد داشت. ثبات از او دور ماند. منتقدان استدلال می کنند که او علیرغم استعداد غیرقابل انکارش، کاملاً به هزینه های نجومی عمل نکرد.

کای هاورتز – چلسی (72 میلیون پوند، 2020)

کای هاورتز با انتظارات زیادی در سال 2020 وارد چلسی شد و در اولین فصل خود نقش مهمی در قهرمانی این باشگاه در لیگ قهرمانان اروپا داشت. مهاجم آلمانی تطبیق پذیری و خلاقیت خود را به نمایش گذاشته است و او را به یک دارایی ارزشمند برای چلسی تبدیل کرد. در حالی که او به طور مداوم نمایش های چشم نوازی ارائه نداد اما مطمئناً بخشی از قیمت سنگین خود را با گل ها و پاس گل های مهم توجیه کرد.

گران ترین بازیکنان
گران ترین بازیکنان

جک گریلیش – منچسترسیتی (100 میلیون پوند، 2021)

در تابستان 2021، منچسترسیتی با جذب جک گریلیش در ازای رکورد 100 میلیون پوندی بریتانیا، موجی در بازار نقل و انتقالات ایجاد کرد. هافبک انگلیسی به سرعت خود را با زندگی در ورزشگاه اتحاد تطبیق داد و قبلاً بارها کلاس خود را نشان داد. مهارت ها و خلاقیت گریلیش در دریبل زدن ابعاد جدیدی به خط حمله سیتی داد. او را به بازیکنی تبدیل کرده که ارزش سرمایه گذاری را دارد.

هری مگوایر – منچستریونایتد (80 میلیون پوند، 2019)

این مدافع میانی انگلیسی حضور پررنگی در قلب خط دفاعی یونایتد داشته و ویژگی های رهبری و قدرت هوایی خود را به نمایش گذاشت. در حالی که ممکن است او همیشه از انتقادات فرار نکند. اما مگوایر در خط دفاعی ثبات ایجاد کرده و به پیشرفت های دفاعی تیمش کمک کرد.

کوین دی بروینه از منچستر سیتی
کوین دی بروینه از منچستر سیتی

نیکلاس پپه – آرسنال (72 میلیون پوند، 2019)

آرسنال برای جذب نیکلاس پپه از لیل در سال 2019 پول نقد پرداخت.  درخشش های درخشانی از خود نشان داد. با این حال، ناهماهنگی او طرفداران و کارشناسان را ناامید کرد. دوران پپه در آرسنال با لحظاتی از درخشش و به دنبال آن دوره‌های آرام مشخص شد. بسیاری را به این سوال واداشته است که آیا او می‌تواند به طور مداوم قیمت خود را ارائه دهد.

بازیکنان برتر لیگ
بازیکنان برتر لیگ

نتیجه

گران ترین بازیکنان لیگ برتر با انتظارات فوق العاده ای همراه هستند و عملکرد آنها اغلب با توجه بیشتر مورد بررسی قرار می گیرد. در حالی که برخی به قیمت های بالای خود عمل کرد.از آنجایی که این بازیکنان به سفر خود در لیگ برتر ادامه می دهند، بحث بر سر ارزش و تاثیر آنها بدون شک ادامه خواهد داشت.

Hesam
10 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *