ناپولی 2-1 یووه: باخت شاگردان آلگری مقابل ناپولی

ناپولی 2-1 یووه: باخت شاگردان آلگری مقابل ناپولی. در دیداری حساس در سری آ، یوونتوس با شکست 2-1 در خارج از خانه مقابل ناپولی در هفته بیست و هفتم این رقابت ها مواجه شد. این شکست شکاف بین یوونتوس و اینتر، رهبر لیگ را بیشتر می‌کند و تلاش آنها برای کسب اسکودتو را چالش‌برانگیزتر می‌کند. یوونتوس با چندین شکست و تساوی متوالی اکنون با 12 امتیاز از اینتر فاصله دارد و به شدت در تلاش است تا جایگاه دوم خود را مقابل میلان حفظ کند.

ناپولی 2-1 یووه: باخت شاگردان آلگری مقابل ناپولی

شروع بازی و حملات دو تیم

بازی در حالی آغاز شد که یوونتوس در سومین خط حمله امیدوارکننده بود. در دقیقه 10 دوسان ولاوویچ صاحب موقعیت طلایی شد اما ضربه او را از فاصله نزدیک به بیرون فرستاد. ساموئل ایلینگ جونیور نیز خط دفاعی ناپولی را محک زد و در دقیقه 16 دروازه بان درازهبان را به یک سیو درخشان وادار کرد.

برد ناپولی مقابل یووه
برد ناپولی مقابل یووه

گل اول ناپولی

با وجود تلاش های اولیه یوونتوس، ناپولی به تدریج کنترل بازی را در نیمه اول به دست گرفت. در دقیقه 42، کوارتشلیا از یک ضربه دفاعی استفاده کرد و یک ضربه والی تماشایی از ارسال جووانی دی لورنزو به ثمر رساند. این باعث شد تا ناپولی در نیمه اول با نتیجه 1-0 پیش بیفتد.

نیمه دوم و دفاع مستحکم ناپولی

نیمه دوم یوونتوس حملات خود را تشدید کرد و ناامیدانه به دنبال گل تساوی بود. با این حال، تلاش آنها بارها خنثی شد. دوسان ولاوویچ، آندره کامبیاسو و دیگران موقعیت‌هایی داشتند، اما خط دفاعی ناپولی به رهبری الکس مرت، دروازه‌بان، محکم بود.

گل تساوی توسط کیه زا

یوونتوس سرانجام در دقیقه 81 با ضربه پای راست فدریکو کیزا از سمت راست محوطه جریمه به گل رسید. با این حال، ناپولی به سرعت کنترل خود را به دست گرفت.

گل برتری ناپولی در دقایق پایانی

در دقیقه 86 با برخورد در محوطه جریمه یوونتوس که منجر به یک پنالتی برای ناپولی شد، جنجال به پا شد. شزنی موفق شد ضربه اولیه عثیمان را مهار کند، اما جاکومو راسپادور از ریباند استفاده کرد و پیروزی 2-1 ناپولی را تضمین کرد.

ناپولی 2-1 یووه: باخت شاگردان آلگری مقابل ناپولی
ناپولی 2-1 یووه: باخت شاگردان آلگری مقابل ناپولی

نتیجه

علیرغم درام اواخر، یوونتوس نتوانست یک بازگشت موفقیت آمیز داشته باشد و آنها را با 57 امتیاز در رده دوم قرار داد. از آنجایی که اینتر با 69 امتیاز و یک بازی کمتر در صدر قرار دارد، به نظر می رسد رقابت قهرمانی برای یوونتوس تمام شده است. این شکست نه تنها به آرزوهای آنها برای اسکودتو لطمه می زند، بلکه جام نمادین را نیز به اینتر می سپارد، و برای یوونتوس برای بازیابی و بازپس گیری تاج و تخت سری آ چالش برانگیز است.

Hesam
4 مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *