شوک شبانه به والیبال از خیابان سئول

تیم ملی والیبال ایران در یک حرکت قابل پیش بینی قرار گفته است. ظاهرا قرار است یک مجمع عمومی فوق العاده برای فدراسیون والیبال ایران تشکیل گردد. در ادامه سایت ورزشی با شوک شبانه به والیبال از خیابان سئول همراه شوید.

شوک شبانه به والیبال از خیابان سئول

به گزارش سایت ورزشی، مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون والیبال که قرار بود در تاریخ 29 آبان ماه 1402 برای تعیین تکلیف سرپرست فدراسیون تشکیل شود. این مجمع به تاریخ دیگر اتفاد و بعد از هماهنگی با وزارت ورزش و جوانان اعلام می شود. ماجرا بدین صورت بود که فدراسیون والیبال چند وقت قبل اعلام کرد که مجمع عمومی برای تعیین سرپرست در روز 29 آبان ماه برگزار می شود و به نظر می رسد که در این ارتباط همه چیزها با وزارت ورزش هماهنگ شد. ظاهرا مصاحبه پولادگر همه چیز را کنسل کرد. معاون وزیر ورزش و جوانان مصاحبه کرد و گفت: وزارت ورزش با برگزاری مجمع موافقت نکرده است. با این وجود مصاحبه نشانمی دهد که تعامل بین وزارت ورزش و فدراسیون والیبال در برگزاری مجمع صورت می گیرد. اما این خبر نشان دهنده چالش جدید برای والیبال ایران است.

این نشان می دهد که وزارت ورزش و جوانان معتقد است که خود شخص وزیر باید حکم سرپرستی را به فرد مورد نظر دهد. اما فدراسیون والیبال ایران و در راس آنها محمدرضا داورزنی به یک دلیل مهم می گویند که مجمع باید حکم نهایی را صادر کند. در حقیقت موضع داورزنی بدین صورت است که فدراسیون جهانی والیبال فقط مجمع فدراسیون را به رسمیت می شناسد. البته اگر دولت در این موضوع دخالت نماید، FIVB یا فدراسیون جهانی والیبال می تواند به قضیه ورود کرده و فدراسیون والیبال ایران را تعلیق نماید. قبلا نیز برای کشورهایی نظیر هند این اتفاق رخ داده است.

شوک شبانه به والیبال از خیابان سئول

مجمع 29 آبان والیبال کنسل شد!

بر طبق خبرها برگزاری مجمع 29 آبان ماه منتفی اعلام شد. به همین منظور باید صبر کنیم ببینیم که در روزهای آینده چه تعاملی بین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون والیبال رخ می دهد. آیا اصلا موافقت با برگزاری مجمع انجام می گیرد یا خیر. کل ماجرا به همین صورت است که بر حسب اساسنامه فدراسیون جهانی والیبال حتما باید مجمع در رابطه با این موضوع تصمیم بگیرد. و در غیر این صورت والیبال ایران با کابوس بزرگ تعلیق روبرو خواهد شد. امیدوار هستیم که تصمیم درستی در این زمینه هرچه زودتر انجام شود. تا والیبال این از این وضعیت به وجود آمده خارج شود، در این مقاطع حساس باید هرچه سریعتر سرمربی تیم ملی والیبال مشخص گردد. تا اندک شانس حضور در المپیک را داشته باشیم!

mohamadnd
19 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *