به مناسبت بازنشستگی ادن هازارد از دنیای فوتبال

ادن هازارد ستاره سابق تیم های چلسی و رئال مادرید در سن 32 سالگی از فوتبال حرفه ای خداحافظی کرد. هازارد در تابستان امسال به همکاری با رئال مادرید پایان داد و به عنوان بازیکن آزاد گزینه های زیادی پیش رویش داشت. البتدا گفته شد که به لیگ حرفه ای آمریکا می رود، سپس شایعات انتقالش به عربستان مطرح شد. در نهایت نیز به طور رسمی به حرفه فوتبالی اش پایان داد. در ادامه سایت ورزشی به مناسبت بازنشستگی ادن هازارد از دنیای فوتبال همراه ما باشید.

به مناسبت بازنشستگی ادن هازارد از دنیای فوتبال

در هر جایی از کره زمین فرهنگ خاصی حاکم است، اما در مسائل بین المللی باید به قوانین احترام گذاشت. ادن آزار ستاره مطرح فوتبال جهان که از باشگاه های MLS آمریکا و عربستان سعودی پیشنهاد هنگفت داشت. اما ترجیح داد بازنشسته شود تا دوران جدیدی در زندگی شخصی خودش آغاز نماید. کاپیتان تیم ملی بلژیک بازیکن کوچکی نبود. در سه جام جهانی ستاره مطرح دنیا بود و نسلی از شیاطین سرخ را در اروپا رهبری کرد که هنوز رکوردهایش باقی مانده است. هازارد در چلسی به جایی رسید که رئال رکورد نقل و انتقالات فوتبال دنیا را به خاطر جذب او شکست. پیراهن شماره 7 سابق رونالدو را دریافت کرد. البته مرد بلژیکی چندان موفقیتی در رئال نداشت و با اینکه می توانست در 32 سالگی شروع دوباره داشته باشد، حتی تا 3 سال دیگر می توانست بازی کند. اما بعد از اروپا با بلژیک می توانست به قاره آمریکا یا آسیا بیاید.

به مناسبت بازنشستگی ادن هازارد از دنیای فوتبال

لیگ عربستان همیشه به دنبال جذب بازیکنان بزرگ و بنام فوتبال جهان است. همیشه برای بازیکنانی نظیر هازارد مبالغ سنگینی می پردازند. برای اسم و اعتبار او 150 میلیون دلار رد سال هزینه می نمود. اما شماره 7 مادریدی ها تا فصل قبل مسیر اسطوره هایی نظیر پلاتینی و کانتونا را انتخاب نمود. زیدان بعد از جام جهانی 2006 از فوتبال خداحافظی کرد و ابرستاره رئال و جهان بود. کاپیتان فرانسه فینال جام جهانی گل زد و با اینکه می توانست به بازی خودش ادامه دهد اما همانند ستاره ها کنار رفت. ابرقهرمانی که هیچکس قابل قیاس با او نبود. البته خداحافظی قبل از 30 سالگی را کرویف و پله به جهان یاد دادند. آنها نیز همانند آزارد در اوج افتخار از سطح فوتبال ملی خداحافظی انجام دادند. کاش در فرهنک ما نیز قهرمانان بزرگ ورزشی در اوج خداحافظی می کردند.

mohamadnd
13 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *