شکایت پادوانی از استقلال

شکایت پادوانی از استقلال ، استقلال تهران یک مدافع برزیلی بنام پادووانی را در اختیار داشت که در سال های قبل برای این تیم بازی می کرد. پادووانی در یک برخورد تصادفی با بازیکن هم تیمی خودش در بهمن 1396 دچار مشکلات سر و گردن شد. حالا این بازیکن از تیم استقلال شکایت کرده است. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

دردسر تازه استقلال با شکایت پادووانی:

مدافع سابق تیم استقلال تهران بعد از رد شکایتش در فیفا و CAS علیه باشگاه استقلال اقدامات جدیدتری انجام داد. ظاهرا اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای به تصمیم دادگاه عالی ورزش CAS در پرونده تجدید نظر پادوانی بازیکن برزیلی باشگاه استقلال توجه نموده است.

اتحادیه یک بیانیه در این باره منتشر کرد و نوشت: از تصمیم دادگاه عالی ورزش مبنی بر اینکه باشگاه مسئولیتی در قبال مصدوم شدن بازیکن و پایان دوران حرفه ای ندارد، نا امید شده ایم. با این وجود پرونده در نقطه عطفی برای پیشبرد حق بازیکن قرار دارد.

دردسر تازه استقلال با شکایت پادووانی

علت مصدومیت پادوانی در باشگاه استقلال تهران:

این بازیکن برزیلی در سال 1396 در یک بازی لیگ برتری ایران با برخورد تصادفی با هم تیمی خودش از ناحیه سر و گردن دچار آسیب شد. باشگاه هیچ بیمه نامه ای برای این آسیب نداشته است. اقدامی که در بیشتر حوزه های قضایی بسیار رایج است و باید در تمام فوتبال حرفه ای اجباری شود. این موضوع بازیکن را در یک موقعیت غیر قابل قبول و تصویر قرار خواهد داد.

 

چرا بازیکن برزیلی خسارت نگرفت؟

پادوانی مبلغ زیادی از دستمزد را بدهکار بود و هنوز در بستر بهبود قرار داشت و مسئولان باشگاه نیز با توافق نامه ای از او دیدن نمودند و برخی از دستمزدهای باقی مانده اش را نیز پرداخت نکردند.

باشگاه تلاش زیادی کرد تا این بازیکن را راضی کن تا از بقیه ادعاها چشم پوشی نماید. چنین موقعیت های آسیب زایی که برایش پیش آمده است نباید برای بحث های حل و فصل به هیچ بازیکنی نزدیک شد. این بازیکن شکایتش را برای غرامت مصدمیت به محل اختلاف فیفا DRC برد. این سازمان نیز ادعای بازیکن را رد کرد و گفت صلاحیت رسیدگی به این مورد را ندارد.

سپس پادووانی به CAS مراجعه نمود. کاس معتقد است که ادعای شخص آسیب دیده را می توان در فیفا DRC مطرح نمود و به بررسی مدعی پرداخت.

قبلا مشخص شد که گردن پادوانی در زمان انتقال به بیرون از زمین دچار بی حرکتی نبود. حتی حرکت اضافی گردن در این شرایط باعث آسیب دیدگی نخاع نیز می شود. CAS اعتقاد دارد که بازیکن به اندازه کافی اثباتی برای علت این اقدامات باشگاه و مصدوم شدن خودش ارائه نکرده است. این سازمان درخواست تجدید نظر را رد نموده است. FIFPRO نیز به دلیل ارائه نشدن شواهد کارشناسی شده از جراحی مغز و اعصاب از این حکم نا امید شده است.

قصور پزشکی علت شکایت پادوانی از استقلال

قصور پزشکی علت شکایت پادوانی از استقلال:

لئاندرو اعتقاد دارد که قصور پزشکی باعث ویلچرنشینی اش شده است. در تاریخ 5 اسفند 96 در جریان بازی فولاد و استقلال در اثر برخورد با آرمین سهرابیان دچار مشکل نخاعی و سر و گردن شد. با مصدومیت و ویلچر نشینی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

این بازیکن از مدت زمان قبل تر با استقلال دچار مشکلات حقوقی شده است. حالا به دنبال دریافت غرامت 9 میلیون دلاری از باشگاه است. استقلال نیز حاضر نیست چنین مبلغی را به این مدافع بپردازد. افضلی معاون بین الملل باشگاه با رسانه رسمی صحبت هایی را انجام داد و درباره وضعیت پرونده این بازیکن گفت: دلیل اینکه پادوانی درخواست غرامت 9 میلیون دلاری کرده است، قصور پزشکی از سمت استقلال بود. مستندات کافی از سمت کادر پزشکی وقت باشگاه به CAS ارسال شد و قصور پزشکی کامل رد شد و نشان داد که خدمات سریع در زمان حادثه و بعد از آن توسط کادر پزشکی انجام شد.

 

پیشبینی های آجورلو در مورد پرونده شکایت پادوانی:

مدیر عامل استقلال تهران درباره این موضوع گفت: نگرانی های زیادی متوجه هواداران باشگاه و مسئولین تیم است. آجورلو درباره شکایت پادوانی از استقلال گفت مسئله نگران کننده ای است. همه ما بابت اتفاق تلخی که برایش رخ داد بسیار ناراحت شدیم. در شرایطی که فقط از استقلال 100 هزار دلا طلب داشت. در دادگاه عالی ورزش از این تیم شکایت و درخواست غرامت 9 میلیون یورویی نمود.

نتیجه پرونده هنوز مشخص نشد و آخرین خبر نیز 18 شهریور رای دادگاه عالی ورزش صادر می شود. باید منتظر بمانیم که ببینیم آیا دادگاه استقلال را محکوم به پرداخت رقم درخواستی پادوانی خواهد نمود یا خیر. برخی از گزارشات مبنی بر این است که شاید استقلال طبق حکم دادگاه عالی ورزش و محکوم به پرداخت رقمی حدود یک میلیون دلار به این بازیکن است.

برد آبی ها در جنجالی ترین پرونده حقوقی تاریخ

ادعاهای پادوانی رد شد، برد آبی ها در جنجالی ترین پرونده حقوقی تاریخ!

دادگاه بین المللی ورزش رای خودش را نسبت به شکایت مدافع برزیلی از باشگاه استقلال صادر نمود. ادعاهای مدافع برزیلی و سابق رد شد. لئوناردو مدافع سابق در لیگ هفدهم و در جریان مسابقه با فولاد خوزستان دچار مشکل آسیب دیدگی و ضایعه نخاعی شد. او دیگر نتوانست فوتبال خود را ادامه دهد. بعد از این اتفاق در دوران حضورش در جمع آبی پوشان تصمیم به شکایت گرفت.

 

ناکام ماندن پادو در رأی پرونده 9 میلیون دلاری به سود استقلال!

پادو بازیکن سابق استقلال در پرونده کمیته انضباطی فیفا شکایت خود را به دادگاه عالی Cas برد. مدعی شد که باید 9 میلیون دلار از سوی باشگاه استقلال غرامت دریافت کند. بعد از سه سال در نهایت دادگاه بین المللی ورزش بر اساس سندهای ارائه شده از سمت کادر پزشکی و طرفین تصمیم نهایی خود را اعلام نمود.

دادگاه بین‌المللی ورزش (CAS) با بررسی شواهد و قرایین درخواست غرامت پادوانی را رد کرد. باشگاه استقلال در این پرونده حقوقی برنده شد. آبی ها تنها 100 هزار دلار مطالبه او از سمت فیفا که رای آن نیز صادر شد، به پادوانی پرداخت می نمایند. مطالبه 100 هزار دلاری مدافع برزیلی مشمول خسارت و دیرکرد پرداخت هم باید توسط استقلال پرداخت شود.

پنجره نقل‌وانتقالات آبی‌ها باز شد

پنجره نقل‌وانتقالات آبی‌ها باز شد

باشگاه استقلال چندین ماه درگیر این پرونده حقوقی بود. مهم ترین موضوع حقوقی استقلالی ها شاید شکایت بازیکن برزیلی بود که باید اثبات می شود، وگرنه سنگین ترین جریمه تاریخ فوتبال ایران رقم می خورد. با پیگیری مدیریت باشگاه استقلال باعث شد تا یک پیروزی بزرگ برای آبی ها در زمینه پرونده های حقوقی به ثبت برسد.

مدیران باشگاه استقلال بعد از پایان و مختومه اعلام شدن شکایت پادوانی در دادگاه برای بازگشایی پنجره نقل و انتقالات باشگاه تلاش می نمایند. مبلغ خسارت تاخیر در پرداخت مطالبات هروویه میلیچ مدافع کرواسی استقلال باعث بسته شدن پنجره آبی های پایتخت شد. با پیگیری های لازم مطالبات این بازیکن نیز پرداخت شد و پنجره نقل و انتقالات باز شد.

 

آخرین بحران باشگاه استقلال ؛ پرونده «استراماچونی»

آندره آ استراماچونی سرمربی سابق ایتالیایی باشگاه استقلال نیز توانست بر علیه آبی ها حکم بگیرد. باشگاه استقلال محکوم به پرداخت 1.5 میلیون یورو شده است. مدیران استقلالی تلاش می کنند تا منابع مالی لازم در پرداخت مطالبات سرمربی سابق خود را تامین نمایند. آنها تلاش زیادی می کنند تا پنجره باشگاه دوباره بسته نشود.

درگیری استقلال و استراماچونی ادامه دارد!

استقلال در پرداخت مطالبات استراماچونی فرصت زیادی ندارد و با تغییرات مختلف مدیریتی در سطوح باشگاه باعث شد تا آبی ها تلاش زیادی کنند تا با منابع مالی خود مطالبات سرمربی ایتالیایی را پرداخت کنند. آنها نگران بسته شدن پنجره نقل و انتقالات یا حتی کسر امتیاز و جرایم بیشتر شوند. در این فصل با سرمربیگری ساپینتو روزهای درخشان زیادی را پیش روی خود می بینند. مدیران استقلال در صورت پرداخت و موافقت مطالبات استراماچونی فعلا دیگر هیچ چالش بزرگی ندارند و باید در روزهای آینده آرامش بیشتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *