باشگاه پاس همدان

باشگاه پاس همدان یک تیم فوتبال ایرانی است که در شهر همدان قرار دارد. بعد از پایان فصل 85-86 باشگاه پاس تهران به شهر همدان انتقال پیدا کرد.در ابتدا خبرهایی درباره غیرقانونی بودن این انتقال منتشر شده بود. سپس اعلام شد که باشگاه بدون دریافت پول به شهدای همدان هدیه شده است. ابتدا قرار بود نام باشگاه تحت عنوان شهدای همدان به این شهر انتقال پیدا کند. اما پاس همدان (مخفف پیروزی، استقامت، سرافرازی) نام گرفت. در ادامه سایت ورزشی به معرفی کامل باشگاه پاس همدان می پردازیم.

 

مشخصات باشگاه پاس همدان:

نام کامل: باشگاه فرهنگی ورزشی پاس همدان
لقب‌(ها): پاس بزرگ همدان ، ارتش سبز آسیا
تاریخ بنیان‌گذاری: 1332
نام ورزشگاه: ورزشگاه حاجی بابایی مریانج
گنجایشک ۷٬۰۰۰ نفر
مالک: پتروشیمی هگمتانه
مدیرعامل ؟
سرمربی: بابک صمدیان
لیگ: لیگ دسته دوم فوتبال ایران

باشگاه پاس همدان

معرفی باشگاه پاس همدان:

بر اساس تفاهم‌نامه‌ای میان نیروی انتظامی و باشگاه پاس همدان، باشگاه پاس همدان می‌تواند همچنان از بازیکنان مشمول خدمت سربازی استفاده کند. انتقال پاس به همدان، زمینه‌ساز انتقال صباباتری به قم و پیکان به قزوین شد.

در اولین سال حضورش یعنی هفتمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس با استقبال پرشور هواداران همدانی روبرو شد و توانست در این فصل با بازی‌های درخشان و کسب ۴۹ امتیاز از ۳۴ بازی و کسب عنوان بهترین تیم شهرستانی در رده پنجم جدول رده‌بندی قرار بگیرد. پاس همدان هم‌اکنون در لیگ دسته دوم فوتبال ایران بازی می‌کند. یکی از مهم‌ترین افتخارات این باشگاه قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا می‌باشد.

باشگاه پاس همدان

در یک قدمی لیگ برتر

پاس لیگ آزادگان 13-2012 (گروه B) را در جایگاه سوم به پایان رساند و در پی محرومیت شهرداری تبریز به دلیل رسوایی تبانی به پلی آف صعود کرد. پاس در دور اول پلی آف پس از دو بازی مس سرچشمه را 3–2 (2–1, 1–1) شکست داد اما در بازی دوم 5–3 (4–2, 1–1) مغلوب ذوب آهن اصفهان شد.

باشگاه پاس همدان

ورزشگاه پاس همدان:

این تیم هم‌اکنون دارای سه ورزشگاه حاجی بابایی مریانج با گنجایش ۱۰ هزار نفر، ورزشگاه قدس همدان با گنجایش ۷ هزار نفر و ورزشگاه مفتح همدان با گنجایش ۱۵ هزار نفر است. بازی‌های این تیم به دلیل فاصله ۱۰ کیلومتری ورزشگاه مفتح همدان از شهر همدان در ورزشگاه حاجی بابایی مریانج برگزار می‌شود.

باشگاه پاس همدان

لباس پاس همدان:

لباس اول باشگاه پاس به رنگ سفید با خطوط راه راه سبز رنگ می باشد و کیت دوم باشگاه نیز به رنگ کامل سبز است.

لباس پاس همدان

مربیان

کادر فنی
در فصل ۰۲–۱۴۰۱
– سرمربی بابک صمدیان
کمک مربی
– کمک مربی مجید لطیفی*
– مربی دروازه‌بانان
– آنالیزور
– مربی بدنساز مصطفی قیصری صفا
– سرپرست محمد آرتیمانی
– پزشک مهدی نوروزی
– ماساژور
– تدارکات رضا موسعلی

باشگاه پاس همدان

پاس تهران یا همدان

با همه این اوصاف بعد از گذشت 16 سال از این انتقال جنجالی برخی از پیشکسوتان پاس با همکاری برخی نهادهای مرتبط با نیروی انتظامی از جمله بانک قوامین امتیاز لیگ دویی خریدند و قصد شرکت در این فصل از مسابقات دسته دوم فوتبال باشگاه‌های کشور را با نام پاس تهران دارند.

لوگو پاس همدان

دیروز نیز ناصر فریادشیران عضو هیئت مدیره باشگاه پاس تهران و سرمربی این تیم جدیدالتاسیس نیز با رئیس فدراسیون فوتبال دیدار و گفت‌وگو داشت و با اهدای پیراهن سبز این تیم به رئیس فدراسیون فوتبال و پذیرش آن توسط مهدی تاج به فعالیت پاس تهران جنبه رسمی بخشید. ناگفته نماند ناصر فریادشیران که امروز علم پاس تهران را در دست گرفته از پیشکسوتان نفت تهران است که حالا نامی از آن در فوتبال کشور نیست.

باشگاه پاس همدان

در فصل آینده در حالی پاس تهران فعالیت خود را از لیگ 2 آغاز می‌کند که پاس همدان نیز در این دسته حضور دارد و بی‌تردید با توجه به تعدد رسانه‌های نوشتاری، دیداری، شنیداری و مجازی در پایتخت نام‌ پاس همدان در سایه تیم پاس تهران قرار می‌گیرد، اما جای سوال است در حالی که 16 سال پیش امتیاز پاس تهران به همدان واگذار شد، فعالیت تیمی به نام پاس تهران قانونی است؟

باشگاه پاس همدان

 

باشگاه پاس همدان

جمع بندی:

باشگاه پاس همدان یک تیم فوتبال ایرانی است که در شهر همدان قرار دارد. بعد از پایان فصل 85-86 باشگاه پاس تهران به شهر همدان انتقال پیدا کرد.در ابتدا خبرهایی درباره غیرقانونی بودن این انتقال منتشر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *