قهرمانی پرسپولیس

قهرمانی پرسپولیس: در این بازی، پرسپولیس به خاطر پرورش بالاترین بازی خود در فصل، قهرمان شد. در شبی که بال زندگی درخشان پرسپولیس در اوج بود، علاوه بر اینکه رقیب مذاکره با بازیکنان پرسپولیس را رد کرده بود.نیمه دوم با موفقیت در موقعیت‌های خود، تمام شد. مهدی ترابی و سعید صادقی همچنان در اوج آمادگی هستند .و با کار بازی امروز، نشان دادند که نمی‌خواهند شانس بازی خود را از دست بدهند.

اول

حضور مهدی ترابی در 9 از 14 گل اخیر پرسپولیس، بهترین روزهای است. در نیم فصل اول، مشکلاتی برای این بازیکن بود، مانند دور اول بازی از کج شدن پنالتی، با توجه به شرایط بدی؛ اما در دو ماه گذشته، او به طور مرتب در تعدادی از گل‌های پرسپولیس شریک بوده است. در یکی از این گل‌ها، قاسم حمزه‌پور بعنوان یکی از بهترین بازیکنان بازی، نیز در مسابقه‌ای امروز کمک کرده است.
اگر پرسپولیس در آخرین بازی قهرمان شود، مهدی ترابی مستحق عنوان بهترین بازیکن فصل خواهد بود.

 قهرمانی پرسپولیس
قهرمانی پرسپولیس

دو

سعید صادقی با پیشرفت که روزهای اوج را سپری می‌کند، توانست. لقب ستاره سال پرسپولیس را بگیرد. هنگامی که محمد عمری وارد تیم شد، سعید با مصدومیتی بلند ماند و خودش را در ترکیب پرسپولیس در برابر سختی جدید به خوبی آماده کرد. سعید با کارهای خود با وحید امیری هماهنگ شد. وقتی فرصت موجود بود مهاجم دوم شده و در ضربات جلوی دروازه هم بازی داشته است. در مقابل گل گهر، سعید با نمایش‌های بازی خوب، حق لقب بهترین بازیکن بازی را دارد.

سه

استحکام فوق‌العاده خط دفاعی پرسپولیس برای کسب نتایج درخشان و همچنین قهرمانی بسیار مهم است. علی نعمتی پست مدافع چپ و وحید امیری، علاوه بر ترکیب خوب، به تخصص دانیال اسماعیلی، گل محمدی و کادر فنی پرسپولیس کمک کرده بود، تا خطاهای خود را به پایان فصل نماندند. در مقابل گل گهر، پرسپولیس فرصت خوبی برای ضربه به حریف ارائه نداد.

چهار

وحید امیری سال های درخشانی را در پرسپولیس سپری کرد، اما شاید این فصل بهترین دوران حضورش در این تیم بود. صحنه گل اول پرسپولیس نشان می دهد که چرا نه مربیان تیم ملی و نه مربیان پرسپولیس با وجود قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک و در سن 35 سالگی حاضر نیستند وحید امیری را رها کنند. قدم فوق العاده، آرامش و پاس به عقب عالی او باعث شد شالوده گل اول قرمزپوشان، شکستن خط پرتنش و سخت خط دفاعی گهر. ستاره باتجربه پرسپولیس در این فصل در تمامی پست ها برای تیمش به میدان رفته است و حتی در این سن نمی توان به طور قطع گفت که وحید امیری بهترین عملکرد خود را در کجای زمین ارائه می دهد.

پنج

 قهرمانی پرسپولیس
قهرمانی پرسپولیس

پرسپولیس چند مهاجم بالاتر از میانگین در ترکیب خود دارد و البته جای یک مهاجم قاتل در تیم خالی است. اینکه بهترین گلزنان این تیم در خط حمله حضور ندارند تا حدودی عجیب است. اما یحیی گل محمدی در سال های اخیر بارها ثابت کرده است. که برای گلزنی تنها به مهاجمان نوک خود متکی نیست و آنها نیز نقش آفرینی می کنند. ایجاد فضا برای وینگرها و ارسال پاس نهایی. یحیی گل محمدی هم مثل عیسی آل کهطیر که در بازی امروز اگرچه جایی در بین مهاجمان تیمش نداشت اما به خوبی توانست مدافعان را مشغول کند. و برای صادقی و ترابی فضا ایجاد کند، قطعا یحیی گل محمدی از عملکرد مهاجم باتجربه خود راضی است.

شش

متاسفانه یا خوشبختانه هر فصل فقط یک تیم قهرمان می شود و این جام مال پرسپولیس یا سپاهان است. با این حال شاگردان یحیی گل محمدی بابت این نتایج شایسته تقدیر و تمجید هستند . با وجود مشکلات عجیب و متفاوت در طول فصل، تنها یک هفته مانده به پایان، همچنان مدعی برتر قهرمانی محسوب می شوند. شاید پرسپولیس در هفته پایانی متوقف شود و جام را به سپاهان بدهد. اما شاگردان یحیی گل محمدی در این فصل استثنایی بود. و این مربی باتجربه نشان داده است که احتمالا همچنان شکست ناپذیر و بهترین در بین مربیان داخلی بازار لیگ برتر ایران است.

Hesam
14 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *