باشگاه فیلادلفیا یونایتد

باشگاه فیلادلفیا یونایتد یک باشگاه حرفه ای فوتبال آمریکایی است که در شهر فیلادلفیا قرار دارد. این باشگاه در لیگ برتر فوتبال MLS به عنوان عضوی از کنفرانس شرق حضور دارد. این تیم در 28 فوریه 2008 تاسیس شد و در سال 2010 به عنوان یک باشگاه منجسم بازی های خود را انجام داد. استادیوم خانگی این باشگاه سوبارو پارک است و یک استادیوم مخصوص فوتبال در چستر، پنسیلوانیا در ساحل رودخانه دلاور قرار دارد. در ادامه سایت ورزشی با معرفی کامل باشگاه فیلادلفیا یونایتد آمریکا همراه شوید.

بیوگرافی باشگاه فوتبال فیلادلفیا یونیون

لقب‌(ها) The U
تاریخ بنیان‌گذاری: ۲۸ فوریه ۲۰۰۸؛ ۱۵ سال پیش
زمینِ بازی: ورزشگاه پی‌پی‌ال پارک
چستر، پنسیلوانیا
گنجایش: ۱۸٬۵۰۰
مالک: فیلادلفیا یونیون
سرمربی: Jim Curtin
لیگ: لیگ برتر فوتبال آمریکا
وب سایت: http://www.philadelphiaunion.com/

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

این باشگاه تحت مالکیت Keystone Sports & Entertainment است و جی شوگارمن به عنوان مالک بیشتر و رئیس باشگاه به حساب می آید. کوین دورانت بازیکن حرفه ای بسکتبال نیز به عنوان مالک کمتر باشگاه فعالیت دارد. سرمربی فعلی این تیم نیز جیم کرتین است. کرتین از سال 2014 مربی فیلادلفیا یونایتد است. این باشگاه در مسابقات جام آزاد ایالات متحده بین سال های 2014، 2015 و 2018 و فینال جام MLS 2022 نایب قهرمان شد. در سال 2020 فیلادلفیا هواداران را خوشحال کرد و اولین عنوان تاریخی باشگاه را بدست آورد.

ورزش فوتبال در منطقه فلادلفیا

منطقه فیلادلفیا علیرغم اینکه یکی از 10 منطقه بزرگ شهری در کشور و 5 بازار رسانه ای برتر را از آن خودش کرده است. در زمان آغاز لیگ برتر فوتبال در سال 1996 نماینده ای نداشت. فیوری (1978–1980) در لیگ حرفه ای فوتبال آمریکای شمالی (NASL) تحت حمایت فیفا. Atoms در اولین فصل خود در سال 1973 برنده جام فوتبال شدند. باب ریگبی دروازه بان فیلادلفیا و ریدلی پارک اهل پنسیلوانیا اولین فوتبالیستی شدند که بعد از قهرمانی باشگاه روی جلد مجله Sports Illustrated قرار گرفتند.

تیم Atoms بعد از فصل 1976 توسط مالکان مکزیکی خریداری شد و برنامه انتقال تیم به سن آنتونیو مورد تایید لیگ قرار نگرفت. اتومز و فیوری هردو در ورزشگاه وترانس بازی کردند، اگرچه اتومز آخرین فصل خود را در فیلادلفیا در فرانکلین فیلد انجام داد. NASL در سال 1984 بسته شد و ایالات متحده بدون لیگ فوتبال حرفه ای باقی ماند تا اینکه لیگ برتر فوتبال (MLS) در سال 1996 شروع به بازی کرد.

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

تاریخچه تیم فیلادلفیا یونایتد

اولین تلاش ها برای بازگرداندن فوتبال حرفه ای به دره دلاور در سال 2001 آغاز شد. زمانی که گروهی از سرمایه گذاران تلاش کردند تا امتیاز MLS را به ترنتون، نیوجرسی بیاورند. محور تلاش های آنها ایجاد یک استادیوم مخصوص فوتبال 31 میلیون دلاری بود که قرار شد در آن سوی خیابان از میدان بیمه کیور و با دسترسی به خط رودخانه در حال ساخت NJ Transit River ایجاد شود. یونیون اف سی نامی بود که برای تیم ترنتون MLS در صورت به ثمر رسیدن در نظر گرفته شده بود. با این حال مترو استارز (در حال حاضر نام باشگاه نیویورک ردبولز) این حلق را داشت که یک امتیاز را در ترنتون مسدود نماید، زیرا اینکار به منطقه عاری از رقابت 75 مایلی آنها تجاوز می کرد.

5 سال بعد برنامه هایی برای ایجاد یک استادیوم با ظرفیت 20000 نفری در محوطه دانشگاه روآن در گلاسبورو نیوجرسی انجام شد. این ورزشگاه به عنوان زمین خانگی برای یک باشگاه یونیون و هم برای تیم فوتبال روآن عمل می کرد. در نهایت جان کورزین فرماندار نیوجرسی 100 میلیون دلار اوراق قرضه دلوتی برای تامین بودجه استادیوم و سایر پیشرفت های دیگر در پردیس روآن را حذف نمود. مدت زمان کوتاه بعد از شکست پیشنهاد روآن، کیستون به منطقه ای در زیر پل کومودور بری در چستر نگاهی کرد تا یک استادیوم مخصوص فوتبال را بسازند.

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

سال 2007 گروهی حامی پسران بن برای افزایش علاقه به تیم لیگ برتر فوتبال در فیلادلفیا را تشکیل دادند. لیگ برتر فوتبال آمریکا، باشگاه فیلادلفیا را به عنوان تیم شانزدهم خودش در 28 قوریه 2008 اضافه کرد. نهایی شدن ایجاد باشگاه یک بسته 47 میلیون دلاری بود که توسط سیاستمداران شهر و فرماندار پنسیلوانیا یعنی اد رندل تاید شد که شامل هزینه ورزشگاه پارک سوبارو و یک پروژه بزرگ بازسازی شهری بود.

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

فصل افتتاحیه باشگاه فیلادلفیا

این باشگاه بازی افتتحایه رسمی خود را در 25 مارس 2010 انجام داد که در آن سال آنها 2-0 مقابل سیاتل ساندز اف سی در Qwest Field شکست خوردند. سباستین لو توکس اولین بازیکنی بودکه برای فیلادلفیا در افتتاحیه خانگی خود در 10 آوریل 2010 گل زد، پیروزی 2-3 بر دی سی یونایتد در لینکلن فایننشال فیلد، این تیم دوباره در 27 ژوئن 2010 در سوبارو پارک سیاتل ساندرز اف سی بازی کرد. لوتوکس گل اولیه یونیون را در این دیدار از روی یک ضربه پنالتی به ثمر رساند که در پیروزی تیم آنها با نتیجه 3-1 موثر بود. همه بلیط 12000 نفره فصل قبل از افتتاحیه فروش رفت. در پایان فصل فیلادلفیا با 8 مساوی ، 15 باخت و هفت برد در جایگاه هفتم کنفرانس شرق و چهاردهم کل لیگ قرار گرفت.

باشگاه فیلادلفیا

دوران پیوتر نواک (12-2010)

تیم فیلادلفیا سه بازیکن را رد سوپر درافت MLS 2011 انتخاب کرد که مهم ترین آنها زک مک مث بود که پنجمین انتخاب کلی درفت به حساب می آمد. در 11 ژانویه 2011 باشگاه پیراهن Bimbo Bakeries USA را خریداری کرد. در 20 ژانویه، فیلادلفیا دو بازیکن جدید معرفی کرد: بازیکن کلمبیایی فرید موندراگون و کارلوس والدس. موندراگون که اخیراً  از باشگاه کلن آلمان آمده بود و حداقل 50 بازی ملی با تیم کلمبیا انجام داد. والدس از ایندیپندینته سانتافه در دسته اول کلمبیا آمد، جایی که قبل از آمدن به فیلادلفیا به عنوان کاپیتان بازی می کرد. تیم فیلادلفیا در پنجره نقل و انتقالات تابستانی فردی آدو بازیکن آمریکایی را به خدمت گرفت.

این تیم در فصل 2011 یک چرخش کامل انجام داد، باشگاه با ثبت رکورد 11 مساوی و 8 باخت و 15 برد و با رکورد 11 مساوی و 8 باخت و 15 برد در جایگاه سوم کنفرانس شرق و هشتم کل لیگ آمریکا قرار گرفت و 44 گل به ثمر رساندند. این اولین بار بود که فیلادلفیا یونیون به پلی آف جام MLS راه پیدا کرد. فیلادلفیا شروع طوفانی در فصل داشت که باعث شد از 6 بازی اول خود در لیگ، 4 برد و تنه یک باخت داشته باشد. در پلی آف جام MLS 2011 ، اولین بازی نیمه نهایی کنفرانس شرق MLS را با نتیجه 2-1 در خانه در تاریخ 30 اکتبر 2011 شکست داد. با گل اول پلی آف فیلادلفیا توسط سباستین لو توکس، این تیم سپس در بازی دوم خودش با نتیجه 1-0 در 3 نوامبر 2011 مقابل هیوستون دینامو فینالیست آینده جام mls شکست خورد.

باشگاه فیلادلفیا

نواک به هاکورت (14–2012)

جان هکورت در 13 ژوئن 2012 مربی موقت فیلادلفیا یونایتد شد و در 30 آگوست 2012 به صورت دائمی این نقش را برعهده گرفت. فیلادلفیا فصل سوم خود را در جایگاه هشتم کنفرانس شرق و پانزدهم کل لیگ MLS به پایان رساند. سوبارو پارک در آن زمان به عنوان پارک PPL شناخته می شد و محل برگزاری بازی های ستارگان MLS در سال 2012 بود که در آن تیم ستاره های ام ال اس چلسی را با نتیجه 3-2 شکست دادند. تیم فیلادلفیا همچنین بعد از شکست 3-0 مقابل روچستر راینوس در دو سوم و پیروزی 2-1 مقابل دی سی یونایتد بعد از وقت اضافه در دور چهارم به نیمه نهایی جام آزاد آمریکا 2012 راه یافت.

باشگاه فیلادلفیا یونایتد 2014

آنها متعاقباً در مرحله یک چهارم نهایی، تیم جزیره هریسبورگ سیتی، وابسته اصلی خود را در آن زمان، 5–2 شکست دادند. در 20 آوریل 2014، فیلادلفیا، جک مک اینرنی را به مونترال ایمپکت با وینگر اندرو ونگر، بومی لنکستر، پنسیلوانیا مبادله کرد. دوران مربیگری هاکورت در یونیون در 10 ژوئن 2014 به پایان رسید.

جیم کرتین

 دوران سرمربیگری جیم کرتین (2014–اکنون)

اگرچه فیلادلیفا نتوانست به پلی آف راه یابد، اما برای اولین بار در تاریخ این باشگاه به فینال جام آزاد ایالات متحده سال 2014 لامار هانت راه یافت. در طول فصل، باشگاه با مهاجم سی جی ساپونگ از اسپورتینگ کانزاس سیتی توافق کرد. آنها همچنین اموبی اوکوگو هافبک دفاعی طولانی مدت خود را به تیم اورلاندو سیتی sc فروختند. دیگر خریدهای جدید پیش فصل آنها شامل فرناندو آریستگیتا، بازیکن قرضی نانت اس.ال. استیون ویتوریا، بازیکن قرضی بنفیکا و اریک آیوک، هافبک 18 ساله کامرونی، بازیکن آزاد بود.

در طول بازی های سوپر درافت MLS 2015 ، باشگاه بازیکنانی بنام دزنان کاتیک، مهاجم بوسنی و هرزگوین، هافبک اریک برد، و مدافع ریموند لی را به خدمت گرفت. علیرغم تمام خریدهای بازیکنان جدید، باشگاه فقط یک برد در ده بازی اول خود در لیگ به ثبت رساند.

تیم فیلادلفیا

هدایت تیم توسط جیم کرتین

در طول پنجره نقل و انتقالات تابستانی 2015، فیلادلفیا، مدافع قدیمی شیانون ویلیامز را برای دریافت پول به هیوستون دینامو فروخت.آنها به دنبال جذب هافبک سوئیسی Tranquillo Barnetta در 29 ژوئیه 2015 بودند. این باشگاه در سال 2015 در مسابقات اوپن لامار هانت آمریکا به موفقیت دست یافت. آنها در 30 سپتامبر 2015 در مقابل اسپورتینگ کانزاس در استادیوم پارک سوبارو به پیروزی دست یافتند و این دومین حضور متوالی آنها در فینال جام آزاد بود.

سال 2016 این باشگاه کریس پونتیوس را از دی سی یونایتد، رولند آلبرگ هافبک سورینامی و ایلسینیو هافبک راست برزیلی را خریداری کرد. فصل 2016 شاهد موفقیت دروازه بان آندره بلیک بود که بعداً جایزه بهترین دروازه بان سال 2016 MLS را به دست آورد. در این دوران باشگاه فیلادلفیا دائما در رقابت های پلی آف حضور داشت و در 7 بازی پایانی فصل عادی با 2 برد و 5 شکست به پایان رساند.

هنوز هم برای دومین بار در تاریخ تیم به پلی آف می‌رسد و در اختلاف گل‌های نیوانگلند رولوشن را شکست می‌دهد. فیلادلفیا در مرحله حذفی پلی آف جام MLS 2016 توسط تورنتو اف سی با نتیجه 3–1 شکست خورد.

تیم فیلادلفیا

سال 2019-2020 برای تیم فیلادلفیا

تیم فیلادلفیا یونایتد نتوانست موفقیت خودش را در سال 2016 ایجاد کند و با همان رکورد به اتمام رساند و همچنان در پلی آف سال 2017 حضور نداشت. پیش از فصل 2019، مدیر ورزشی فیلادلفیا، ارنست تانر، اعلام کرد که کرتین برای فصل آینده با تمدید یک ساله حفظ خواهد شد. تا جولای همان فصل، اتحادیه به مقام اول کنفرانس شرق رسید و بهترین شروع یک فصل باشگاه را رقم زد. این موفقیت باعث شد تا باشگاه اعلام کند که کرتین قرارداد خود را به مدت دو سال تمدید کرد تا در فصل 2021 سرمربی بماند.

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

اولین جام و موفقیت فیلادلفیا

فصل 2020 موفق ترین فصل تا به امروز برای فیلادلفیا بود. با وجود اختلالات ناشی از همه گیری ویروس کرونا، فیلادلفیا به نیمه نهایی مسابقات MLS is Back Tournament رسید و اولین جام خود را به دست آورد و در صدر جدول رده‌بندی لیگ قرار گرفت. کرتین اولین جایزه مربی سال سیگی اشمید را به دست آورد. اولین بازی آنها در لیگ قهرمانان کونکاکاف بود، جایی که فیلادلفیا اولین برد بین المللی خود را در برابر دپورتیوو ساپریسا به دست آورد. پیروزی که صدمین برد کرتین به عنوان سرمربی باشگاه را رقم زد. در عرض دو روز قبل از اولین بازی فینال کنفرانس فیلادلیفا در تاریخ تیم خودش گزارش شد که 11 بازیکن از جمله شش بازیکن مهم باید پروتکل های کوید 19 را انجام دهند. فیلادلفیا با نتیجه 2-1 مغلوب تیم نیویورک سیتی شد.

جام باشگاه فیلادلفیا یونایتد

در 8 ژوئیه 2022 فیلادلفیا، دی سی یونایتد را با نتیجه 7-0 شکست داد و رکورد باشگاهی را بنام خود ثبت کردند. در این فصل فیلادلفیا ثابت خوبی داشت و با 67 امتیاز در صدر جدول شرقی قرار گرفت. فیلادلفیا اف سی سینسیناتی را در نیمه نهایی کنفرانس شکست داد، 1-0، با گل لئون فلاچ، و سپس مدافع عنوان قهرمانی نیویورک سیتی را 3-1 در فینال کنفرانس شکست داد و به اولین فینال جام MLS خود صعود کرد.

رنگ ها و نشان های باشگاه فیلادلفیا یونایتد

رنگ ها و نشان های باشگاه فیلادلفیا یونایتد

در تایخ 11 می 2009 در مراسمی که در تالار شهر فیلادلفیا برگزار شد، نام و نشان و رنگ های باشگاه رسما اعلام شد. در واقع استعاره از اتحادیه به اتحادیه سیزده مستعمره اشاره دارد که فیلادلفیا اولین پایتخت و همچنین نقش تاریخی منطقه ای در جنبش کارگری داشت. این نام بعد از یک نظر سنجی از طرف هواداران بین 19 ژانویه 2009 و 6 فوریه 2009 انتخاب شد. سه گزینه مطرح بودند شامل AC Philadelphia، SC Philadelphia و Philadelphia City

رنگ ها و نشان های باشگاه فیلادلفیا یونایتد

رنگ های باشگاه آبی سرمه ای و طلایی است که نشان دهنده رنگ های اصلی لباس های ارتش قاره ای در طول جنگ انقلابی آمریکا است. نشان این تیم دایره ای که نماد وحدت است. سیزده ستاره طلایی آن نیز نشان دهنده 13 مستعمره اصلی هستند. در حالی که خطوط سپر از نشان نظامی فیلادلفیا گرفته شده است. مار زنگی به کارتون سیاسی «بپیوندید یا بمیر» نوشته بنجامین فرانکلین که در سال 1754 در روزنامه پنسیلوانیا منتشر شد، ادای احترام می‌کند و همچنین یادآور پرچم گاددن، یکی دیگر از نمادهای انقلابی است.

نمادهای تیم فیلادلفیا

آبی روشن در وسط تاج ادای احترارنگ ها و نشان های باشگاه فیلادلفیا یونایتدم به پسران بن است و بیشتر از پرچم مدنی فیلادلفیا مشتق شده است. اتفاقاً رنگ‌های آبی، طلایی و آبی روشن اتحادیه نیز رنگ‌های غالب پرچم‌های ایالت پنسیلوانیا، نیوجرسی و دلاور هستند. لوگوی ثانویه تیم یک نسخه ساده شده از طراحی فوق الذکر است که شامل سپر آبی با مار زنگی، تقویت شده با حاشیه طلایی و روبانی است که شعار رسمی تیم را دارد: “jungite aut perite”، ترجمه لاتین عبارت “پیوستن یا” بمیر»، که در کارتون سیاسی بنجامین فرانکلین در سال 1754 که در بالا ذکر شد نیز استفاده شد.

نام و رنگ های اتحادیه فیلادلفیا نیز به نقش مهم ایالت در طول جنگ داخلی اشاره دارد. در فوریه 2013، تیم از لباس سومی که به یاد Bethlehem Steel F.C، یکی از موفق‌ترین باشگاه‌های اولیه فوتبال آمریکا بود، رونمایی کرد. این کیت عمدتاً مشکی با تزئینات سفید بود که دارای نشان اتحادیه تصعید شده و Bethlehem Steel F.C.

رنگ ها و نشان های باشگاه فیلادلفیا یونایتد

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

حامیان و اسپانسرها

در 11 ژانویه 2011 این باشگاه قرارداد چهار ساله ای با Bimbo Bakeries USA را به عنوان حامی رسمی پیراهن خود اعلام کرد. دفتر مرکزی این شرکت در ایالات متحده در حومه فیلادلفیا هورشام واقع شده است، بنابراین در معرض دید محلی و جهانی برای باشگاه قرار دارد. همچنین اعلام شد که Bimbo شریک رسمی نان و محصولات پخته اتحادیه و لیگ برتر فوتبال، و همچنین اسپانسر کلی لیگ خواهد بود. ارزش قرارداد اسپانسر حدود 12 میلیون دلار است. Bimbo و اتحادیه در سال 2014 توافق کردند که قرارداد حمایت مالی خود را به مدت پنج سال به ارزش سالانه 2.3 میلیون دلار تمدید کنند. در 26 نوامبر 2014، اتحادیه کارخانه آبجوسازی مستقر در میلتون، دلاور را به عنوان حامی رسمی آبجو خود اعلام کرد. این قرارداد شامل ایجاد یک باغ آبجو در پارک سوبارو بود.

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

استادیوم باشگاه فیلادلفیا یونایتد

این ورزشگاه تحت عنوان پارک سوبارو در چستر پنسیلوانیا قرار دارد، فیلادلفیا بیشتر بازی‌های خود را در سوبارو پارک (استادیوم انرژی تالن سابق و قبل از آن پارک PPL) انجام می‌دهد، یک استادیوم 18500 نفری مخصوص فوتبال که در گوشه جنوب غربی پل کومودور بری (مسیر 322 ایالات متحده) واقع شده است. این سازه توسط Rossetti Architects و ICON Venue Group طراحی شده است و ساخت و ساز واقعی آن با T.N مستقر در آردمور قرارداد بسته شده است. طراحی پارک سوبارو اجازه می دهد تا تقریباً شصت درصد از تماشاگرانش، چشم اندازهای واضحی از رودخانه دلاور داشته باشند و محور فرآیند نوسازی شهری چستر است. فیلادلفیا در 10 آوریل 2010 در لینکلن فایننشال فیلد افتتاحیه خانگی خود را در برابر دی سی یونایتد و همچنین بازی 15 می خود را مقابل اف سی دالاس بازی کرد.

باشگاه فیلادلفیا یونایتد

در ابتدا قرار بود فقط بازی افتتاحیه خانگی در لینکلن فایننشال فیلد انجام شود، بازی دوم به دلیل تاخیر در ساخت و ساز در پارک سوبارو، در آنجا انجام شد. فیلد مالی لینکلن خانه دوم تیم باقی می ماند، برای مسابقاتی که تعداد تماشاگران زیاد پیش بینی می شود، مانند بازی دوستانه مقابل منچستریونایتد، در سال 2010 آنها در آمریکای شمالی.  اما حالا رسما این ورزشگاه به عنوان استادیوم رسمی باشگاه فیلادلفیا شناخته می شود.

جمع بندی

باشگاه فیلادلفیا یونایتد یک باشگاه حرفه ای فوتبال آمریکایی است که در شهر فیلادلفیا قرار دارد. این تیم در لیگ حرفه ای فوتبال آمریکا MLS حضور دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *