پلمب ۱۱ استخر شنا در خوزستان! بررسی دلایل آن

طبق گزارش ورزشی در یک حرکت پیشگیرانه و تطابق با وظایف قانونی، هیات نجات غریق خوزستان اقدام به پلمب ۱۱ استخر شنا در سطح استان کرده است. این تصمیم به منظور افزایش ایمنی و جلوگیری از وقوع حوادث غرف شدن در استخرها انجام شده است. رئیس هیات نجات غریق خوزستان، امید جشان‌زاده، در گفت‌وگو با ورزشی جزئیات این اقدامات را تبیین کرده است. پلمب ۱۱ استخر شنا در خوزستان! بررسی دلایل آن

تاییدیه فنی و ایمنی استخرها:

جشان‌زاده به اهمیت تاییدیه فنی و ایمنی استخرها اشاره کرده و بیان کرده است که اساس فعالیت ایمن یک استخر، بکارگیری منجی غریق است. با وجود تلاش‌های فراوان در ساماندهی استخرها، تعدادی از آنها هنوز تاییدیه ایمنی و فنی را از نظر هیات نجات غریق دریافت نکرده‌اند.

پلمب ۱۱ استخر شنا در خوزستان! بررسی دلایل آن
پلمب ۱۱ استخر شنا در خوزستان! بررسی دلایل آن

تصویب پلمب توسط اداره کل ورزش و جوانان:

 

هیات نجات غریق خوزستان نام‌های ۱۱ استخر را که تاکنون نتوانسته‌اند تاییدیه فنی لازم را دریافت کنند، به اداره کل ورزش و جوانان استان ارسال کرده و تصویب ایجاد پلمب در این استخرها را جلب کرده است. این اقدام به منظور حفظ ایمنی شناگران و جلوگیری از وقوع حوادث ناخواسته اتخاذ شده است.

 

مقاومت برخی استخرها در برابر قوانین:

جشان‌زاده اظهار کرده که برخی استخرها، به ویژه در مسائلی مثل داشتن تجهیزات ایمنی، قرارداد و بیمه نجات غریق، و استخدام مدیر مجرب، مخالفت نشان داده و از اجرای مقررات قانونی خودداری می‌کنند.

 

آینده بهتر برای استخرها

رئیس هیات نجات غریق خوزستان امیدوار است که با این اقدامات، استخرها به سرعت بهبود یابند و مشکلات خود را رفع کنند. او تشکر کرده است از مسئولان ورزش و جوانان استان به خاطر حمایت از هیات نجات غریق. امیدوار است با همکاری، ایمنی و استانداردهای استخرها در خوزستان بهبود یابد.

 

این پلمب‌ها نمایانگر تلاش جدی هیات نجات غریق برای افزایش ایمنی در استخرها و جلوگیری از وقوع حوادث غرقابی است. امیدواریم که این اقدامات بهبودی مستمری در شرایط استخرها به همراه داشته باشد و شناگران بتوانند از امکانات ایمن استفاده کنند.

sajjad
17 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *