پورتو 1-0 آرسنال: باخت در دقایق پایانی برای شاگردان آرتتا

پورتو 1-0 آرسنال: باخت در دقایق پایانی برای شاگردان آرتتا. در دیداری هیجان انگیز در ورزشگاه دراگائو، پورتو موفق شد به لطف گل خیره کننده گالنو در لحظات پایانی مسابقه، پیروزی حساس 1-0 مقابل آرسنال را در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به دست آورد. هواداران 90+4 دقیقه قبل از اینکه شاهد درخشش فنی گالنو باشند که امیدهای آرسنال را در هم شکست و پورتو را به دور بعدی برد، یک تنش را تحمل کردند.

پورتو 1-0 آرسنال: باخت در دقایق پایانی برای شاگردان آرتتا

لحظه ترن هوایی گالنو

مسابقه با یک ترن هوایی از احساسات برای گالنو آغاز شد. او یک فرصت طلایی را در مراحل اولیه از دست داد، زیرا اولین ضربه او به تیرک دروازه برخورد کرد، اما ریباند به بیراهه رفت. با این حال، رستگاری برای مهاجم برزیلی در افق بود.

برد پورتو مقابل آرسنال در بازی رفت
برد پورتو مقابل آرسنال در بازی رفت

شانس از دست رفته سالیبا

آرسنال نیز لحظات خود را داشت و سالیبا در دقیقه 36 یک فرصت عالی را از دست داد. یک ضربه کرنر خوب به سر سالیبا رسید، اما توپ از کنار دروازه عبور کرد و توپچی ها بدون گل مهم خارج از خانه باقی ماندند.

تهدید آرسنال

توپچی ها قدرت خود را در ضربات ایستگاهی در طول بازی به نمایش گذاشتند و از کرنر موقعیت ایجاد کردند. کای هاورتز و لئاندرو تروسارد هر دو موقعیت‌هایی داشتند، اما دفاع و دروازه‌بان پورتو محکم ایستادند تا آرسنال را از دستیابی به موفقیت محروم کنند.

قهرمانان گالینو

زمانی که ساعت به سمت پایان حرکت می کرد و به نظر می رسید که بازی برای تساوی قرار دارد، گالنو به عنوان قهرمان پورتو ظاهر شد. در دقیقه 4+90، پس از یک ضد حمله ناموفق آرسنال، اتاویو توپ را قطع کرد و گالنو را بیرون از محوطه جریمه قرار داد. با فاصله چند متری، گالنو یک ضربه فنی دیدنی را اجرا کرد که به گوشه دروازه داوید رایا رسید و پیروزی 1-0 پورتو را رقم زد.

با نگاه به آینده

این پیروزی دیرهنگام پورتو را در موقعیت مطلوبی قرار می دهد تا به بازی برگشت برود، اما آرسنال این فرصت را خواهد داشت تا در زمین خانگی خود در ورزشگاه امارات بازگردد. توپچی ها باید دوباره جمع شوند و راهی برای جبران کسری برای صعود در لیگ قهرمانان بیابند.

پورتو 1-0 آرسنال: باخت در دقایق پایانی برای شاگردان آرتتا
پورتو 1-0 آرسنال: باخت در دقایق پایانی برای شاگردان آرتتا

نتیجه

پیروزی 1-0 پورتو بر آرسنال گواهی بر ماهیت غیرقابل پیش بینی فوتبال بود، با قهرمانی های دیرهنگام گالینو که چرخشی دراماتیک در داستان ایجاد کرد. در حالی که تیم ها برای بازی برگشت آماده می شوند، صحنه برای نبرد شدید دیگری بین پورتو و آرسنال آماده می شود، جایی که توپچی ها مشتاق جبران اشتباهات خود و تغییر روند به نفع خود خواهند بود.

Hesam
22 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *