مهر تایید لیگ برتر برای سرمایه‌گذاری رتکلیف در منچستریونایتد

مهر تایید لیگ برتر برای سرمایه‌گذاری رتکلیف در منچستریونایتد.در پایان سال 2023، تغییر قابل توجهی در مالکیت در اولدترافورد رخ داد، زیرا خانواده گلیزر به فروش 25 درصد از سهام منچستریونایتد به سر جیم رتکلیف. میلیاردر بریتانیایی و بنیانگذار گروه INEOS رسید. در حالی که این قرارداد در انتظار تایید نهایی اتحادیه فوتبال انگلیس (FA) است. لیگ برتر به طور رسمی مهر تایید خود را به سرمایه گذاری راتکلیف در این باشگاه فوتبال نمادین داد.

مهر تایید لیگ برتر برای سرمایه‌گذاری رتکلیف در منچستریونایتد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از The Athletic

مهر تایید لیگ برتر برای سرمایه‌گذاری رتکلیف در منچستریونایتد
مهر تایید لیگ برتر برای سرمایه‌گذاری رتکلیف در منچستریونایتد

سرمایه‌گذاری راتکلیف اکنون از لیگ برتر چراغ سبز دریافت کرده است و گامی مهم در جهت تصاحب او در امور اجرایی منچستریونایتد است. با این حال، نهایی شدن مشارکت گروه INEOS در اولدترافورد به تایید اتحادیه فوتبال انگلیس بستگی دارد و پیش بینی می شود که این تصمیم تا اواسط فوریه گرفت.

در ابتدا

انتظار می رفت که پیشنهاد رتکلیف تا این زمان به طور رسمی تایید شود.  مذاکرات پیرامون قیمت سهام کلاس A باعث تمدید این روند تا پایان هفته شد. با وجود تأخیر. پیش‌بینی مشارکت راتکلیف تأثیر قابل‌توجهی بر بازار سهام داشت. سهام منچستریونایتد با افزایش شش درصدی به 21 دلار رسید.

قابل ذکر است که رتکلیف در ماه دسامبر هر سهم کلاس A را به مبلغ سی و سه دلار خریداری کرده بود که نشان دهنده تعهد مالی قابل توجهی است که او برای تضمین سهام قابل توجهی در یکی از برجسته ترین باشگاه های فوتبال جهان انجام داد. روند مذاکرات نه تنها برای پیامدهای مالی آن بلکه برای تأثیر بالقوه بر مسیر آینده باشگاه به دقت زیر نظر گرفت.

از امروز

از امروز
از امروز

طبق توافق دو طرف، امور اجرایی منچستریونایتد به طور مشترک توسط گروه Ineos و Glazers هماهنگ می شود. پس از تایید نهایی این قرارداد. تیم مدیریت راتکلیف تنها مسئولیت امور فوتبال منچستریونایتد را بر عهده خواهد گرفت. علاوه بر این، دو عضو از تیم رتکلیف به هیئت مدیره اضافه خواهند شد که به طور خاص بر روی مسائل تجاری تمرکز دارند.

تغییرات قریب الوقوع

فصل جدیدی را برای منچستریونایتد نشان می دهد. زیرا آنها در حال انتقال از مالکیت طولانی مدت به دوره جدید تحت رهبری سر جیم رتکلیف هستند. جزئیات پیچیده قرارداد و تأثیر نهایی آن بر مسیر باشگاه همچنان توسط علاقه مندان به فوتبال تحلیلگران مالی به طور یکسان زیر نظر خواهد بود.

Hesam
13 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *