افزایش احتمالی سهمیه انگلیس در لیگ قهرمانان

افزایش احتمالی سهمیه انگلیس در لیگ قهرمانان.در تحولات اخیر. این احتمال وجود دارد که لیگ برتر انگلیس سهمیه خود را برای فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا افزایش دهد. مطالعات آماری، همانطور که توسط Football 360 گزارش شد. 77 درصد احتمال دارد که انگلیس بتواند پنج نماینده در مسابقات معتبر اروپایی داشته باشد. این گسترش احتمالی خبرهای خوبی را برای منچستریونایتد به ارمغان می‌آورد که در حال حاضر در حال رقابت برای حضور در جمع پنج تیم برتر لیگ برتر هستند.

افزایش احتمالی سهمیه انگلیس در لیگ قهرمانان

گسترش لیگ قهرمانان اروپا

افزایش احتمالی سهمیه انگلیس در لیگ قهرمانان
افزایش احتمالی سهمیه انگلیس در لیگ قهرمانان

فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا قرار است با حضور 36 تیم، با دو سهمیه اضافی برای لیگ هایی که نمایندگان آنها در رقابت های اروپایی برتری داشت. در نظر گرفت شود. این تغییر در مقررات نشان دهنده انحراف از سهمیه های ثابت قبلی و معرفی یک سیستم پویا بر اساس میانگین عملکرد است.

ضریب یوفا و رده بندی باشگاه ها

ضریب یوفا، سیستمی که برای تعیین سهمیه کشورها در مسابقات اروپایی ابداع شد. عملکرد نمایندگان هر لیگ در پنج فصل گذشته را در نظر می گیرد. با این حال، تصویب اخیر یوفا تغییری را به سوی کشورهایی با بهترین میانگین عملکرد در سه تورنمنت اخیر یوفا معرفی می کند.

رقابت لیگ و تغییر دینامیک

رقابت لیگ و تغییر دینامیک
رقابت لیگ و تغییر دینامیک

با پیشی گرفتن فرانسه از هلند و کسب رتبه پنجم در رده بندی اصلی. سهمیه مستقیم لیگ آنها به سه افزایش می یابد. این در حالی است که ترکیه طی دو سال گذشته از رتبه 20 به 9 صعود کرده است و برتری رقابتی را به تخصیص سهمیه ها اضافه کرد. اسکاتلند با خطر از دست دادن جایگاه 10 تیم برتر خود مواجه است . به طور بالقوه سهمیه مستقیم لیگ قهرمانان را برای قهرمان لیگ جمهوری چک از دست می دهد.

رقابت شدید بین لیگ ها

تصمیم یوفا برای اختصاص دو سهمیه اضافی بر اساس عملکرد سال قبل. رقابت بین لیگ ها را تشدید می کند. در حالی که انگلیس و اسپانیا اگر بر اساس رده بندی اصلی باشند. این مکان ها را تضمین می کنند، تمرکز بر عملکرد اخیر رقابت تنگاتنگی را بین انگلیس، ایتالیا و آلمان برای کسب سهمیه های اضافی ایجاد می کند.

ثروت منچستریونایتد

ثروت منچستریونایتد
ثروت منچستریونایتد

علیرغم اینکه منچستریونایتد و نیوکاسل در مرحله پلی آف لیگ اروپا از دست دادند. تحلیل های آماری نشان می دهد که شانس 77 درصدی لیگ برتر انگلیس برای کسب سهمیه اضافی در لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد. شش باشگاه انگلیسی باقیمانده در رقابت‌های اروپایی. چشم‌انداز لیگ را تقویت می‌کنند و امیدهای منچستریونایتد را برای رسیدن به جمع پنج تیم برتر و جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا تضمین می‌کنند.

نتیجه

با نزدیک شدن به پایان فصل فوتبال در اروپا، جداول لیگ قهرمانان اروپا نه تنها برای جدول رده بندی انفرادی باشگاه ها. بلکه برای سهمیه لیگ ملی نیز بسیار مهم می شود. افزایش احتمالی سهمیه لیگ قهرمانان انگلیس بعد هیجان انگیزی را به رقابت ها می بخشد و به منچستریونایتد و سایر تیم هایی که برای کسب جایگاهی مطلوب در تورنمنت معتبر رقابت می کنند، خوش بینی می دهد.

Hesam
13 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *