لیگ برتر در بحبوحه تنش با باشگاه ها

لیگ برتر در بحبوحه تنش با باشگاه ها.لیگ برتر بار دیگر در شرایط بحرانی قرار گرفت. زیرا خود را برای دیداری دیگر با حضور باشگاه های سطح بالای خود آماده می کند. این گردهمایی که برای 12 دسامبر برنامه ریزی شد. با هدف رسیدگی به مذاکرات متوقف شد. در مورد توافقنامه توزیع مجدد مالی محوری. تشدید نگرانی ها در میان سهامداران مختلف است.

لیگ برتر در بحبوحه تنش با باشگاه ها

گزارش‌های اسکای نیوز

لیگ برتر در بحبوحه تنش با باشگاه ها
لیگ برتر در بحبوحه تنش با باشگاه ها

نشان می‌دهد که اجلاس آتی قصد دارد پیشرفت‌های حاصل شد. در راستای نهایی کردن “توافق جدید” پیشنهادی برای فوتبال انگلیس را ارزیابی کند. این قرارداد دارای پتانسیل تزریق بیش از 900 میلیون پوند به باشگاه های لیگ فوتبال انگلیس (EFL) در یک بازه زمانی شش سال. در کنار این بسته مالی، این جلسه به بررسی مقررات بازنگری شد. در مورد استهلاک بازیکنان. حاکم بر جنبه های حسابداری هزینه ها و دستمزدهای نقل و انتقالات می پردازد. علاوه بر این، بحث هایی در مورد بودجه برای فوتبال حرفه ای زنان نیز برای بررسی مطرح خواهد شد.

نکته قابل توجه

نکته قابل توجه
نکته قابل توجه

بحث در مورد تغییرات قوانین تراکنش طرفین مرتبط (APT) از دستور کار حذف شد. موضوعی که در جلسه قبلی با مخالفت و وتو مواجه شد. هدف این قوانین محدود کردن وام بازیکنان بین باشگاه‌ها در لیگ‌های مختلف است و بحث‌های مشاجره‌آمیزی را در میان سهامداران ایجاد می‌کند.

فوریت برگزاری این جلسه نشان دهنده فشار فزاینده بر هیئت مدیره لیگ برتر برای حل و فصل اختلافات ظاهر شد. در درجه اول در مورد عدالت مالی و حفظ یکپارچگی ورزشی است. مدیران کلیدی از چندین باشگاه نگرانی فزاینده ای را در مورد مدیریت اصلاحات APT و روند مذاکره برای New Deal با EFL ابراز کرده اند. نگرانی‌هایی از سوی باشگاه‌های خارج از «شش بزرگ» سنتی مطرح شد. هشدار می‌دهند که توافق پیشنهادی ممکن است فشار مالی قابل‌توجهی بر آنها وارد کند.

نشانه‌های نگران‌کننده‌ای ظاهر شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که یک باشگاه در نیمه پایین‌تر لیگ ممکن است برای تامین سهم خود از تخصیص در نظر گرفته شده برای EFL به وام‌گیری متوسل شود.

یکی از مدیران ناشناس از یکی از باشگاه ها تاکید کرد

 “لیگ در حال حاضر با بحران اعتماد مواجه است.”

 "لیگ در حال حاضر با بحران اعتماد مواجه است."
“لیگ در حال حاضر با بحران اعتماد مواجه است.”

جلسه قبلی با مقاومت مواجه شد و قطعنامه ای در مورد وام های اشخاص مرتبط با اختلاف 12-8 رای رد شد. شایان ذکر است، باشگاه‌هایی مانند چلسی. اورتون و منچسترسیتی که هر کدام درگیر اتهامات نقض قوانین مالی بودند، در میان کسانی بودند که از حمایت از قطعنامه پیشنهادی خودداری کردند.

کسر ده امتیاز اخیر اورتون توسط یک کمیسیون مستقل، تنش ها را تشدید کرده و باشگاه را در منطقه سقوط درگیر کرد.

ریچارد مسترز

ریچارد مسترز
ریچارد مسترز

مدیر اجرایی لیگ برتر، از تابستان به دنبال راه حلی سریع برای نیو دیل بوده است. با این حال، علیرغم تلاش‌ها. دستیابی به یک اجماع به طور فزاینده‌ای چالش برانگیز به نظر می‌رسد. حتی در شرایطی که دولت برنامه‌هایی را برای ایجاد یک تنظیم‌کننده مستقل فوتبال ادامه می‌دهد.

با ادامه تنش ها و ادامه عدم قطعیت

لیگ برتر برای یک جلسه مهم دیگر آماده می شود. به این امید که از میان اختلافات عبور کند و راه را برای یک راه حل سودمند دوجانبه در مورد چشم انداز مالی آینده فوتبال انگلیس هموار کند.

Hesam
28 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *