قطر کارلوس کی‌روش را اخراج کرد

در فاصله یک ماه مانده تا جام ملت های آسیا، فدراسیون فوتبال قطر در نظر دارد. تا همکاری خودش را با کارلوس کی روش خاتمه دهد. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید. قطر کارلوس کی‌روش را اخراج کرد.

 

قطر کارلوس کی‌روش را اخراج کرد

به گزارش سایت ورزشی، کارلوس کی روش در جام ملت های 2022 هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت. بعد از پایان این رقابت ها ایران را ترک کرد. و با فدراسیون فوتبال قطر قرارداد امضاء نمود تا به عنوان جانشین سرمربی قبلی فلیکس سانچز این تیم را در جام ملت های آسیا هدایت کند. کی روش در این مدت بازیکنان جدیدی را به تیم ملی قطر دعوت کرد. تا در کنار تلاش برای تغییر نسل در این تیم، شاگردان خود را برای مسابقات جام ملت های آسیا و همچنین صعود به دور بعدی رقابت های جام جهانی آماده کند.

توافق قطعی کی روش با قطر

تیم ملی قطر در این مدت از مسابقات جام طلایی شرکت کرد. و موفق شد مکزیک را شکست دهد. همچنین در دو مسابقه اخیر خود در مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 هم نتایج خوب کسب کرده است. آنها افعانستان را با نتیجه 8-1 و هند را با نتیجه 3-0 شکست داد. شاگردان کی رو در این مسابقات چهار جانبه اردن در مقابل ایران شکست خوردند. و این موضوع باعث انتقادات مسئولان قطری شده بود.

قطر کارلوس کی‌روش را اخراج کرد

شرایط سخت قطر در جام ملت های آسیا

با توجه به این موضوع و شرایطی که حدود یک ماه باقی مانده تا شروع جام ملت های آسیا، منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال قطر و کارلوس کی روش خبر داده اند. که این فدراسیون در حال مذاکره است تا تصمیمی عجیب را اتخاذ کند. و کارلوس کی روش را از سمت خودش برکنار نماید. با توجه به نارضایتی بازیکنان از همکاری با کارلوس کی روش و همچنین مسائل مرتبط با آکادمی اسپایر و امکانات پزشکی که سرمربی پرتغالی به صورت اختصاصی برای تیم ملی قطر در نظر گرفت. از دلایل تصمیم فدراسیون فوتبال قطر برای اخراج کارلوس کی روش از سمت خود هستند. چرا که قطری ها اعتقاد دارند او بالاترین امکانات پزشکی را در اختیار دارند.

این یک تصمیم تعجب برانگیز و غیر منتظره است. که برای مدافع عنوان قهرمانی جام ملت هایی آسیا حالا با توجه به این موضوع پیش آمده فوتبال آسیا در آستانه جام ملت های 2023 قطر سوپرایز شده است. و باید ببینیم که چه کسی جای این سرمربی پرتغالی را در تیم ملی کشورشان می گیرد. انتظار خواهد رفت که تا ساعات دیگر به طور رسمی از سوی فدراسیون این موضوع اعلام شود.

mohamadnd
6 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *