400 میلیون برای هالند و امباپه در رئال مادرید!

باشگاه رئال مادرید با شرایط مالی عالی می‌تواند به راحتی برای خرید همزمان کیلیان امباپه و ارلینگ هالند اقدام کند. 400 میلیون برای هالند و امباپه در رئال مادرید کافی است. در این پست از «ورزشی»، پروژه‌ی دیوانه‌وار رئال را بررسی می‌کنیم.

400 میلیون برای هالند و امباپه در رئال مادرید!

پرز، در حال آماده سازی کهکشانی هایی دیگر
پرز، در حال آماده سازی کهکشانی هایی دیگر

به گزارش «ورزشی»، هالند و امباپه شاید تابستان به عنوان بازیکن رئال معرفی شوند. سفیدپوشان در حال حاضر دارایی مناسبی برای خرید این دو فوق ستاره را در اختیار دارند.

مادرید به دلیل سیاست جذب بازیکنان کهکشانی‌ تحت ریاست پرز مشهور است. آنها بازیکنانی مانند رونالدو، کاکا، زیدان، رونالدو، بکام و فیگو را تحت همین عنوان سفیدپوش کردند.

طبق آخرین حسابرسی‌‌های رسمی، رئال مادرید 128 میلیون یورو به صورت نقدی در اختیار دارد. همچنین 265 میلیون یورو باقی مانده وام‌های دریافتی هم دارد.

با توجه به هزینه خرید ستاره‌های تازه‌وارد و دستمزدهای آنها، اعتبارات لازم را برای این کار هم در جیب دارند. بنابراین همه‌چیز برای آوردن این دو ستاره به مادرید جور است.

انجمن باشگاه‌های اروپا مقیاسی برای تراز اقتصادی باشگاه‌ها را می‌سنجد. یک نسبت ثابت در این مقیاس وجود دارد. درصد کل هزینه‌ برای پرسنل یک باشگاه نباید بیشتر از 70 درصد کل درآمد آن باشد.

این نسبت در حساب‌های فصل گذشته رئال مادرید 72 درصد بود (519 میلیون دستمزد از 712 میلیون درآمد). اما در جدیدترین گزارش، رئال مادرید این  نسبت را به 54 درصد کاهش داده است (452 میلیون هزینه از 843 میلیون درآمد).

از یک سو حقوق پرسنل و بازیکنان کاهش، و از یک سو درآمد رئال مادرید 17 درصد افزایش پیدا کرده است. رئال باید نسبت به دستمزدهای بازیکنان رئال توجه بیشتری نشان دهد. چرا که آن‌ها بیشترین قسمت از پرداختی‌ها را به خود اختصاص می‌دهند. از 30 ژوئن 2022، حقوق بازیکنان و مربیان رئال به 404.9 میلیون یورو و در سال 2023 این رقم به 326.5 میلیون کاهش پیدا کرد.

بازیکنانی مانند مارسلو، ایسکو و گرت بیل، ادن هازارد، کریم بنزما، مارکو آسنسیو و ماریانو دیاز رئال را ترک کردند. این افراد دستمزد‌های بالایی در تیم دریافت می‌کردند.

در انتظار دو ستاره جوان

آیا امباپه و هالند تمدید می‌کنند؟
آیا امباپه و هالند تمدید می‌کنند؟

امباپه، مهاجم پاریس سن ژرمن، دو سه سالیست که مورد توجه رئال است. در صورتی که با فرانسوی‌ها به توافق نرسد، در پایان فصل در دسترس لوس بلانکوس خواهد بود.

از سوی دیگر، هالند در قراردادش با منچسترسیتی یک بند آزادسازی دارد. باید دید پرز با این شرایط مالی عالی، می‌تواند این دو فوق ستاره را جذب کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *