رئال ۱-۰ سویا: مودریچ نسخه ی سویا را پیچید

رئال ۱-۰ سویا: مودریچ نسخه ی سویا را پیچید. در دیداری هیجان انگیز در هفته بیست و ششم لالیگا، رئال مادرید در سانتیاگو برنابئو میزبان سویا بود و با نتیجه یک بر صفر پیروز شد. این مسابقه با هیاهوی خود به پایان رسید و سرخیو راموس یک بازگشت مورد انتظار را به برنابئو داشت. جو برقی بود و هواداران به گرمی از کاپیتان سابق خود استقبال کردند. با این حال، این شب متعلق به رئال مادرید بود، زیرا تعویض استراتژیک کارلو آنچلوتی و گل فوق العاده لوکا مودریچ سرنوشت بازی را رقم زد.

رئال ۱-۰ سویا: مودریچ نسخه ی سویا را پیچید

شروع بازی با گل مردود واسکز

دقایق ابتدایی شاهد درگیری ها در خط میانی بود که اولین موقعیت مهم در دقیقه 8 به دست آمد که ضربه آن نصیری با اختلاف کم از دروازه خارج شد. رئال مادرید به سرعت پاسخ داد و واسکز به گل رسید، اما به دلیل خطای ناچو روی ان نصیری، گل مردود اعلام شد.

برد رئال مقابل سویا
برد رئال مقابل سویا

اعتراض ها به گل مردود رئال

عصبانیت ها شعله ور شد و آنچلوتی به دلیل اعتراض شدیدش به این تصمیم کارت زرد گرفت. علیرغم تسلط رئال در زمین، خط دفاع سویا که توسط سرخیو راموس به کار گرفته شده بود، محکم بود و هر گونه تهدید جدی را خنثی کرد.

پایان نیمه ی اول

در ادامه نیمه اول هر دو تیم لحظات خود را داشتند. شوت شومانی در دقیقه 39 با اختلاف کمی از دروازه به بیرون رفت، در حالی که ضربه محکم والورده از راه دور توسط نایلند درست پیش از نیمه تمام شد.

نیمه ی دوم و حملات پی در پی

نیمه دوم با اقدامات فشرده ادامه یافت. دیاز در دقیقه 48 با ضربه ای به تیر عمودی سمت راست برخورد کرد و واکنش قابل توجه لونین در دقیقه 52 فرصت تک به تک رومرو روی ضدحمله را از بین برد.

مصدومیت و تعویض داور

بازی به دلیل مصدومیت داور با اختلال لحظه ای مواجه شد که منجر به تعویض وی شد. با وجود وقفه، بازی دوباره قوت گرفت و هر دو تیم برای کنترل با هم جنگیدند.

تعویض طلایی

در دقیقه 71 ضربه ایستگاهی تونی کروس توسط بازیکن سویا مهار شد. آنچلوتی با احساس نیاز به تغییر، در دقیقه 81 لوکا مودریچ را جایگزین ناچو فرناندز کرد.

گل برتری رئال توسط لوکا مودریچ

این حرکت نتیجه خوبی داشت. در دقیقه 81 توپ منحرف شده پشت محوطه جریمه به مودریچ رسید. استاد کروات یک شوت دقیق زد و با ظرافت دروازه را پیدا کرد. نایلند هیچ شانسی نداشت و رئال مادرید به خوبی به برتری رسید.

رئال ۱-۰ سویا: مودریچ نسخه ی سویا را پیچید
رئال ۱-۰ سویا: مودریچ نسخه ی سویا را پیچید

نتیجه

در دقایق پایانی رئال مادرید بازی را به خوبی مدیریت کرد و تلاش سویا برای گل تساوی را ناکام گذاشت. تیم آنچلوتی با 65 امتیاز به صدر جدول لالیگا رسید. بارسلونا با 57 امتیاز در رده دوم قرار دارد و خیرونا با یک بازی کمتر 56 امتیازی شده است. سفر رئال مادرید برای بازپس گیری تاج و تخت امیدوار کننده به نظر می رسد زیرا آنها به فرم چشمگیر خود در لیگ ادامه می دهند.

Hesam
26 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *