داوران لیگ برتر در لیگ عربستان

لیگ روشن یا لیگ حرفه ای عربستان سعودی به دنبال جذب داوران مهم و برجسته از سرتاسر اروپا برای بازی های خودش است. حتی از داوران لیگ برتری برای زندگی در خاورمیانه نیز نظرسنجی انجام شده است. در ادامه سایت ورزشی با داوران لیگ برتر در لیگ عربستان همراه ما باشید.

داوران لیگ برتر در لیگ عربستان

به گزارش سایت ورزشی ، داورهای لیگ برتر لیگ های اروپایی می توانند وارد لیگ حرفه ای کشور عربستان سعودی شوند و برای آنها دستمزدهای بالایی در نظر گرفته شده است. هزینه های یک لیگ غیر اروپایی در تابستان گذشته کاملا بی سابقه بود. فقط باشگاه های انگلیسی لیگ جزیره بودند که هزینه بالایی در بازار هزینه کردند. اما بازیکنان ستاره و مطرحی همچون نیمار ، کریم بنزما ، انگولو کونته به کریس رونالدو در لیگ روشن پیوستند. البته الهلال و الاتحاد نیز تلاش هایی ناموفق برای جذب کیلیان امباپه و محمد صلاح انجام دادند.

داوران لیگ برتر در لیگ عربستان

کشور عربستان شدیدا به دنبال مطرح شدن بخش توریست و ورزش این کشور است تا سال 2030 نیز میزبان جام جهانی را برعهده بگیرند. صندوق سرمایه گذاری این کشور مسئول چهار باشگاه از جمله الهلال و الاتحاد در لیگ حرفه ای است. بنابراین به تامین هزینه های کلان آنها کمک نموده است. نشریه تایمز گزارش داد که لیگ عربستان سعودی به دنبال جذب داورهای بین المللی در سطوح اروپایی به طور تمام وقت در لیگ کشورشان هستند. بر اساس این گزارشات از چند مقام لیگ برتر و سایر لیگ های برتر اروپایی نیز در این زمینه که آیا علاقه مند به حضور و مهاجرت در کشورهای خلیج فارس هستند یا خیر نیز نظرسنجی شد. در حال حاضر داوران خارج از کشور می تواندن مسئولیت برخی از بازی ها را برعهده بگیرند.

 

آیا داوران اروپایی به لیگ عربستان می آیند؟

مایکل اولیور برای قضاوت بازی بین الهلال و النصر در ماه آوریل 3000 پوند دریافت نمود. همچنین هاوارد وب رئیس فعلی کمیته داوران و مارک کلاتنبرگ داور سابق لیگ برتر قبلا رئیس داوری در فدراسیون فوتبال عربستان نیز کار کردند. کیت هکت ، داور اسبق نیز نگران بود که با توجه به هزینه هایی که به داوری اولیور می دهند، ممکن است لیگ برتر یک داور در کلاس جهانی را از دست دهد. در ادامه هکت به فوتبال اینسایدر گفت: «الیور در یک جام‌جهانی حضور داشت و در صف جام‌جهانی بعدی است. او شماره یک ماست. اما من نگران هستم. وب و مارک کلاتنبرگ به صورت تمام‌وقت به خاورمیانه رفتند. خطر از دست دادن یک داور در کلاس جهانی در لیگ برتر وجود دارد.»

داوران لیگ برتر در لیگ عربستان

حتی ادعاهای مطرح شد که آنها تمایل به ارائه دستمزد به داوران هستند. مبلغی بین 120 هزار تا 300 هزار پوند که داوران تمام وقت در حال حاضر در انگلیس دریافت می کنند را ناچیز جلوه خواهد داد. گفته شد که لیگ حرفه ای عربستان در جهت توسعه فوتبال کشور خود با تعدادی از داوران سرشناس جهان تماس گرفتند. کمیته داوران انگلیس بیان کرد: «هر گونه علاقه به داوران ما از لیگ‌های دیگر نشان‌دهنده شهرت قوی داوران انگلیسی در سراسر جهان است. آنها قرارداد دارند و در لیگ برتر فعالیت می‌کنند که رقابتی‌ترین و جذاب‌ترین لیگ فوتبال جهان محسوب می‌شود.» کلاتنبرگ تنها پس از ۱۸ ماه از سمت خود در عربستان سعودی کنار رفت و بیانیه کوبنده‌ای از استانداردهای داوری این کشور صادر کرد.

او به شبکه تلویزیونی العربیه عربستان گفت: «آنها (داوران) با مشکل بزرگ تناسب اندام وارد شدند و به خوبی تمرین نکرده بودند. من در جلسات ناامید می‌شدم زیرا آنها در شناخت استانداردهای اولیه و درک قانون بازی ناکام بودند.»

mohamadnd
30 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *