منتفی شدن برگزاری بازی های تیم های ایرانی و عربستانی در زمین بی طرف

منتفی شدن برگزاری بازی های تیم های ایرانی و عربستانی در زمین بی طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اخیراً اعلامیه‌ای رسمی در خصوص توافقی اساسی بین فدراسیون‌های فوتبال عربستان سعودی و ایران منتشر کرد. این توافق بیانگر تغییر قابل توجهی در نحوه برگزاری مسابقات بین دو کشور به ویژه در لیگ قهرمانان آسیا است.

منتفی شدن برگزاری بازی های تیم های ایرانی و عربستانی در زمین بی طرف

تاج در کنار اینفانتینو
تاج در کنار اینفانتینو

رای کنفدراسیون فوتبال آسیا

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، تمامی بازی‌های تیم‌های ملی و باشگاه‌های فدراسیون‌های فوتبال عربستان (SAFF) و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (FFIRI) از این پس به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود. یعنی هر دو تیم می توانند مسابقات را در کشور خود میزبانی کنند. این نشان دهنده انحراف قابل توجهی از رویه قبلی برگزاری چنین مسابقاتی در زمین های بی طرف است که به مدت هفت سال برقرار بود.

تجربه ای جذاب و هیجان انگیز

تصمیم برای اجازه برگزاری مسابقات در ورزشگاه های خانگی تیم های مربوطه به عنوان اقدامی برای تقویت روابط نزدیک تر بین جوامع فوتبال ایران و عربستان سعودی تلقی می شود. انتظار می رود که تجربه جذاب تر و هیجان انگیزتری برای طرفداران و بازیکنان ایجاد کند.

این تغییر با شروع لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2023/24 اعمال خواهد شد و بازی های خانگی و خارج از خانه بین باشگاه های ایرانی و عربستانی قرار است از 19 سپتامبر آغاز شود. مسابقات.

ستارگان تیم های عربستانی
ستارگان تیم های عربستانی

سفر ستارگان فوتبال به ایران

همچنین حضور ستارگان مطرح تیم های عربستانی از جمله رونالدو، نیمار، بنزما و سایرین در ایران به تجهیز ورزشگاه های آزادی و نقش جهان به فناوری کمک داور ویدیویی (VAR) بستگی دارد.

انتظار می رود این حرکت تاریخی سطح جدیدی از رقابت و رفاقت را بین تیم های فوتبال ایران و عربستان به ارمغان بیاورد. و هواداران را در هر دو کشور و منطقه وسیع تر آسیا هیجان زده کند.

نتیجه

بعد از جلسه هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا که در تایلند برگزار شد. اعتراض نمایندگان عربستانی رد شد و هیات اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز تصویب کرد. که هیچ دیداری در لیگ قهرمانان آسیا در فصل جدید در زمین بی‌طرف برگزار نشود.

این به این معنا است که تیم‌های عربستانی در صورت هم گروهی با تیم‌های ایرانی باید به ایران سفر کنند. پیش‌تر بازی‌های تیم‌های ایرانی و عربستانی در زمین بی‌طرف برگزار شد.

Pooria
4 سپتامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *