بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی

لیگ قهرمانان اروپا به روزهای پایانی اش نزدیک تر می شود. بازی حساس رئال مادرید و منچستر سیتی در چارچوب رقابت های نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا از سه شنبه شب دنبال می شود. بدون شک رئالی ها از وضعیت زمان برگزاری این مسابقه رضایت ندارند. زیرا سه روز قبل از آن باید در فینال کوپا ل ری به مصاف حریف خود بروند. در این مطلب از سایت ورزشی به بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی می پردازیم.

 

مسابقه رئال و منچسترسیتی:

منچستر سیتی و رئال مادرید دو مسابقه حساس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را پیش روی هم در مسابقه رفت و برگشت دارند. قطعا علاقه مندان فوتبال یکی از این دو تیم را شانس اصلی قهرمانی اروپا می دانند. مادریدی ها با شکست چلسی پا به این مرحله گذاشته اند و تیم من سیتی نیز بایرن مونیخ را از گردونه رقابت ها حذف کرده است. اینتر و میلان نیز در آن سوی میدان روبروی هم قرار می گیرند.

بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی

زمان و ساعت بازی رئال و منچستر سیتی:

شاگردان پپ گواردیولا با حذف بایرن مونیخ از گردونه رقابت های لیگ قهرمانان اروپا باید در برابر رئال مادرید قرار بگیرند و هر تیمی که در این مرحله موفق شود حریف خود را شکست دهد به فینال صعود می کند. یوفا تاریخ و زمان برگزاری مسابقه رفت و برگشت نیمه نهایی را اعلام نمود که بر این اساس رئال مادرید در روز سه شنبه 19 اردیبهشت ساعت 22:30 در ورزشگاه برنابئو میزبان منچستر سیتی می باشد. بازی برگشت نیز هشت روز بعد در استادیوم اتحاد برگزار خواهد شد.

روز و ساعت بازی رئال مادرید منچستر سیتی

بازی رفت: سه‌شنبه 19 اردیبهشت 1402 ساعت 22:30 دقیقه شب
بازی برگشت: چهارشنبه 27 اردیبهشت 1402 ساعت 22:30 دقیقه شب

بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی

 

برناردو سیلوا: انتقام میگیریم

سیلوا بازیکن تیم من سیتی انگلیس در تقابل با رئال مادرید عنوان کرد که ما به این تیم هشدار می دهیم که باید منتظر یک بازی انفجاری باشند و انگیزه بازیکنان ما بسیار بالا است. ما به دنبال انتقام سخت از رئال مادرید هستیم و امید داریم که این اتفاق بیفتد. تیم ما اعتماد به نفس بالایی داشته و بنده فکر می کنم که می توانید از سد آنها عبور کنیم و به دیدار فینال برسیم.

 

ریو فردیناند: سیتی رئال را می‌برد

فردیناند در این زمینه گفت: به نظر بنده منچستر سیتی می تواند در مقابل رئال مادرید به پیروزی دست پیدا کند و قهرمان شود. من این حرف را در طول سه سال قبل نیز به زبان آوردم. آنها در مسیر درستی هستند و تاثیر بازیکنی مثل اریگ هالند می تواند برای یک تیم تعیین کننده باشد.

بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی

بازیکن چلسی: رئال از هیچ به گل می‌رسد

کوکوریا شاید هرگز خودش را به دلیل موقعیت نبخشد. فکر می کنم تیم ما تلاش می کند و نسبت به رئال مادرید برتری داریم. اما متاسفانه در سری قبل در ضربات پنالتی دقیق عمل نکردیم. حالا وجدان ما راحت تر است و می دانیم در مجموع فصل سختی را پشت سر گذاشتیم. بازیکنان ما سختی زیاد کشیدند. هنوز بازی های لیگ برتر باقی مانده و باید تلاش کنیم در فصل رتبه خوبی بگیریم. تیم ما از لحاظ بازیکنان جوانتر است و برخی از آنها تازه به جمع ما افزوده شدند. به همین خاطر اعتماد به نفس ما کم شده ولی باید بهبود ببخشیم و بهترین خودمان را نشان دهیم.

کوکوریا در ادامه شانش اصلی قهرمانی لیگ قهرمانان: “رئال یا سیتی؟ گفت: من امید دارم تیمی که از همه بیشتر شایسته قهرمانی است برنده شود. نباید فراموش کنیم که رئال جزو قدرتمندترین تیم های گلزن است و شکست دادن حریفان را بلد است. در صحنه هایی که اصلا به نظر نمی رسد اتفاقی می افتد ، آنها به گل خواهند رسید و در ذات بازیکنانش است.

بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی
بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی

نکات آماری بازی بازی سیتی رئال:

پپ گواردیولا و کارلو آنچلوتی تا کنون 8 بار مقابل هم قرار گرفته‌اند؛ 5 برد سهم پپ و 3 برد سهم کارلتو بوده است. منچسترسیتی پس از چلسی و منچستریونایتد، سومین تیم انگلیسی است که 3 دوره پیاپی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا می رسد.

پپ گواردیولا اولین سرمربی تاریخ است که طی 10 فصل مختلف به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود می کند. در 9 مورد قبلی او فقط 3 بار راهی فینال شده است.

آنچلوتی برای نهمین بار به عنوان سرمربی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حاضر می شود. در 8 مورد قبلی او 5 بار به فینال رسیده است.

دو تیم تاکنون 8 بار در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم هرکدام 3 برد، 2 تساوی و 3 باخت بوده است:

بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی

نتایج دیدارهای رئال منچستر سیتی:

رئال مادرید 3-2 منچسترسیتی | دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا 2012/13

منچسترسیتی 1-1 رئال مادرید | دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا 2012/13

منچسترسیتی 0-0 رئال مادرید | نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2015/16

رئال مادرید 1-0 منچسترسیتی | نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2015/16

رئال مادرید 1-2 منچسترسیتی | یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2019/20

منچسترسیتی 2-1 رئال مادرید | یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2019/20

منچسترسیتی 4-3 رئال مادرید | نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021/22

رئال مادرید 3-1 منچسترسیتی | نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2021/22

بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی

تیم رئال مادرید برای سی و دومین بار (رکورددار با اختلاف) در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا/جام باشگاه های اروپا حاضر می شود و سیتی برای چهارمین بار.

باشگاه رئال مادرید در 11 فصل از 13 فصل اخیر لیگ قهرمانان اروپا به مرحله نیمه نهایی رسیده است.

رئال مادرید در 31 دوره قبلی حضور در نیمه نهایی، 17 بار به فینال رسیده است.

سیتی در 3 دوره قبلی حضور در نیمه نهایی، یک بار به فینال رسیده است.

رئال مادرید و منچسترسیتی در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2022/23 به مصاف یکدیگر می روند. مسیر عبور دو تیم در لیگ قهرمانان اروپا طی فصول اخیر معمولاً با یکدیگر تداخل داشته است. در ادامه بررسی بازی رئال مادرید و منچسترسیتی شما نظرتان را درباره دو تیم در بخش کامنت ها بیان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *