مراسم عروسی سردار آزمون فوتبالیست محبوب ایرانی است که در پست مهاجم در تیم پورتو پرتغال و تیم ملی ایران بازی می کند. او به دلیل مهارت‌های استثنایی‌اش در زمین شناخته می‌شود، اما اخیراً به دلیل دیگری – مراسم عروسی‌ سردار خبرساز شد.

ماه می سال 2023 میلادی

سردار آزمون در 3 می 2023 با دوست دختر دیرینه خود مهرناز ازدواج کرد. جشن عروسی در ایران برگزار شد و با حضور خانواده، دوستان و همفکران فوتبالیست، جشن بزرگی بود.

مراسم عروسی

روز عروسی در تالار مجلل و با گل و چراغ و شمع زیبا برگزار شد. میهمانان با بهترین لباس های خود، فضا پر از هیجان و شادی بود.

ورود آقا داماد

مراسم با ورود داماد سردار آزمون که کت و شلوار سنتی ایرانی معروف به «شاهسون» به تن داشت آغاز شد. صمیمی و دوستان صمیمی او را همراهی کردند و او را به سمت صحنه بردند و عروس منتظرش بود.

ورود عروس خانم

عروس مهرناز با لباس عروس سفید که با توری و گلدوزی های پیچیده تزیین شده بود خیره کننده به نظر می رسید. او را ساقدوش‌هایش همراهی می‌کردند که لباس‌های مشابهی به تن داشتند.

صحنه مراسم با حضور زوجین

با قرار گرفتن این زوج در صحنه، مراسم رسما آغاز شد. یکی از مراجع تقلید منطقه با تلاوت دعا و آیاتی از قرآن به زوجین صلوات گفت و برای آنها زندگی زناشویی سعادتمند و موفق آرزو کرد.

سردار در کنار همسر و پدرش
سردار در کنار همسر و پدرش

پایان مراسم مذهبی

پس از پایان مراسم مذهبی، این زوج با رد و بدل کردن حلقه ها و نذورات، قول دادند که تا پایان عمر یکدیگر را دوست بدارند، احترام بگذارند و از یکدیگر گرامی بدارند. میهمانان در حالی که این زوج نذر خود را با یک بوسه مهر و موم کردند، تشویق کردند و کف زدند.

پایان نذر

پس از رد و بدل شدن نذر، این زوج با امضای سند ازدواج، وصلت خود را رسمی کردند. سپس مهمانان به این زوج تبریک گفتند و آنها را با گل و هدایایی پر کردند.

اتمام مراسمات عروسی

پس از پایان مراسم از مهمانان پذیرایی شد که از غذاهای سنتی ایرانی مانند کباب، برنج و خورش زعفران تشکیل شده بود. این غذا توسط تیمی از سرآشپزهای ماهر تهیه شده بود که بی وقفه تلاش کردند تا مهمانان از این غذا لذت ببرند.

لحظات آخر شب

با سپری شدن شب، مهمانان با اجرای زنده موسیقی سنتی ایرانی به پایکوبی پرداختند. سردار آزمون و مهرناز به میدان رقص آمدند و مهارت های رقص خود را به نمایش گذاشتند و از همراهی یکدیگر لذت بردند.

مراسم عروسی یک رویداد به یاد ماندنی بود، پر از عشق، شادی و جشن. این بازتابی از عشق این زوج به یکدیگر و میراث ایرانیشان بود.

ازدواج خاص و عروسی بر پایه فرهنگ خاص

مراسم ازدواج سردار آزمون نیز گواهی بر اهمیت خانواده و دوستان در فرهنگ ایرانی بود. این زوج در محاصره عزیزانشان بودند که در شادی و خوشحالی آنها سهیم بودند.

باشکوه و زیبا

مراسم عقد سردار آزمون مراسمی زیبا و باشکوه و سرشار از سنت و فرهنگ و عشق بود. این جشن اتحاد بین دو نفر بود که قرار بود با هم باشند و همه کسانی که در آن شرکت کردند تا سالهای آینده به یاد خواهند ماند.

سردار و مهرناز

قطعا! مراسم ازدواج سردار آزمون و مهرناز نه تنها یک مراسم باشکوه بود، بلکه یک مراسم غنی فرهنگی بود که سنت ها و آداب و رسوم ایران زمین را به نمایش می گذاشت.

سردار و مهرناز همسرش
سردار و مهرناز همسرش

نکته عجیب و قابل توجه

یکی از نکات قابل توجه در مراسم عروسی، تزیین مفصل بود. سالن با گل ها، چراغ ها و شمع های زیبا تزیین شده بود و فضایی رمانتیک و مسحورکننده ایجاد می کرد. تزیینات با دقت انتخاب شده اند تا منعکس کننده سبک شخصی و ترجیحات زوجین باشند و در عین حال میراث ایرانی آنها را نیز گرامی بدارند.

جنبه مهم مراسم سردار

یکی دیگر از جنبه های مهم مراسم عروسی، لباس مهمانان بود. عروسی های ایرانی به لباس های ظریف و رنگارنگ معروف هستند و عروسی سردار آزمون نیز از این قاعده مستثنی نبود. میهمانان با لباس‌های سنتی ایرانی مانند لباس‌های بلند، روسری‌های رنگارنگ و زیورآلات تزیین شده بودند. این امر به زیبایی و جنب و جوش این رویداد افزود و آن را به جشنی برای چشم ها تبدیل کرد.

آداب و رسوم عجیب و جالب

در طول مراسم عروسی سردار، عقد، آداب و رسوم فرهنگی مختلفی وجود داشت که رعایت می شد. مثلاً در عروسی های ایرانی رسم بر این است که عروس و داماد بر روی سکوی مخصوصی که به «سفره عقد» معروف است می نشانند. بر روی این سکو، وسایل مختلفی مانند آینه، شمع و شیرینی به عنوان نمادی از زندگی مشترک آینده این زوج قرار داده شده است.

رقص های سنتی

در این عروسی رقص سنتی نیز اجرا می شد که به «رقس چاقو» معروف بود که نوعی رقص محلی است که شامل چرخاندن و چرخاندن می شود. این رقص اغلب در عروسی ها و دیگر مراسم شادی در ایران اجرا می شود و تماشای آن لذت بخش بود.

غذاهای خوشمزه

البته هیچ مراسم عروسی بدون غذاهای خوشمزه کامل نمی شود و عروسی سردار آزمون نیز از این قاعده مستثنی نبود. مهمانان با ضیافتی مجلل از غذاهای سنتی ایرانی که شامل انواع کباب، خورش و برنج بود پذیرایی شدند. غذا با دقت و توجه زیادی به جزئیات تهیه شد و این اطمینان را ایجاد می کرد که مهمانان از یک وعده غذایی واقعا خاطره انگیز لذت می برند.

سخن پایانی

در مجموع مراسم عقد سردار آزمون جشن عشق و سنت و فرهنگ بود. این یک مناسبت زیبا و شاد بود که خانواده، دوستان و دیگر فوتبالیست ها را گرد هم آورد تا اتحاد دو انسان فوق العاده را جشن بگیرند. این مراسم بازتابی از عشق این زوج به یکدیگر و میراث ایرانیشان بود و به عنوان یک رویداد واقعاً خاص از آن یاد خواهد شد.

مهرناز و سردار آزمون
مهرناز و سردار آزمون
Hesam
6 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *