بیانیه فدراسیون فوتبال عربستان

انصراف تیم الاتحاد جنجال بزرگی در فوتبال آسیا ایجاد کرد. در این پست از ورزشی درباره بیانیه فدراسیون فوتبال عربستان می‌پردازیم.

شرح ماجرا

اگر اثبات شود که تیم الاتحاد به خاطر عدم حضور در مسابقه خطا کرده است، مجازات خواهد شد.

رئیس قبلی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشور بر این باورست که AFC، تیم االاتحاد را جریمه کند.

دکتر ایمن الرفاعی رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان در واکنش به انصراف و لغو بازی شب دوشنبه بین تیم‌های سپاهان اصفهان و الاتحاد عربستان در گروه C لیگ قهرمانان آسیا به خاطر عدم حضور نماینده عربستان در زمین مسابقه، به سایت «کووورة» بحرین گفت: الان همه چیز به کنفدراسیون فوتبال آسیا بستگی دارد. در صورتی که ثابت شود که الاتحاد به دلیل امتناع از بازی تخلفی مرتکب شده است، قطعا مجازات می‌شود.

او افزود: اگر جریمه‌‌ی سنگین در نظر گرفته نشود، بازی نتیجه ۵ بر صفر به نفع سپاهان خواهد شد. البته ۱۰ هزار دلار هم جریمه نقدی می‌شود. این در حالی است که اجازه ادامه حضور در لیگ قهرمانان آسیا همچنان پابرجا باشد. اما جریمه سنگین تر هم ممکن است. حتی ممکن است که از ادامه حضور در دوره جاری یا دوره بعد محروم گردد.

الرفاعی تصریح کرد: اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا ببیند که هیچ تخلفی از سوی هیچ کدام از دو طرف صورت نگرفته است. احتمالا بازی مجددا تکرار خواهد شد.

رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال عربستان همچنین در رابطه با تندیس حاج قاسم سلیمانی و شعارهای هواداران سپاهان در ورزشگاه گفت: این موضوع به صلاحدید و تصمیم AFC بستگی دارد.

بیانیه فدراسیون فوتبال عربستان

فدراسیون فوتبال عربستان نیز حمایت کامل خود را از باشگاه الاتحاد، نماینده عربستان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد. کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به دلیل شرایط پیش‌بینی نشده تصمیم به لغو مسابقه تیم‌های سپاهان و الاتحاد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گرفت و موضوع به کمیته‌های ذیربط ارجاع داده خواهد شد.

فدراسیون عربستان هم با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «ما اتفاقات مربوط به بازی الاتحاد (با سپاهان) که قرار بود عصر دوشنبه در دور دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شود را دنبال کردیم. فدراسیون عربستان از تمایل کنفدراسیون فوتبال آسیا برای برگزاری بازی در شرایط مناسب قدردانی می‌کند که فدراسیون فوتبال عربستان با پیگیری مستمر نمایندگان خود که باشگاه الاتحاد را به ایران همراهی کردند، متوجه این موضوع شد. این فدراسیون بر حمایت کامل خود از باشگاه الاتحاد تأکید می‌کند و تمام اقدامات قانونی را برای حفظ حقوق خود انجام می‌دهد».

Pooria
5 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *