رسمی؛ عربستان سعودی میزبان جام جهانی 2034 اعلام شد

با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در جریان مراسم بهترین‌های فوتبال آسیا، عربستان سعودی میزبان جام جهانی 2034 اعلام شد.

کناره‌گیری استرالیا از میزبانی جام جهانی

عربستان سعودی تنها کشوری بود که برای میزبانی جام جهانی پیشنهاد داد.

استرالیا تایید کرد که از روند رسیدگی خارج شده است.

میزبانی آمریکای شمالی در سال 2026 و 2030 در سراسر قاره ها برگزار می شود.

بیشتر بخوانید: عربستان آماده میزبانی جام جهانی 2034 | استرالیا از میزبانی انصراف داد

عربستان سعودی میزبان جام جهانی 2034

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا تایید کرد که عربستان سعودی میزبان جام جهانی 2034 خواهد بود. زیرا تنها کشوری است که پیشنهاد نهایی را انجام داده است.

استرالیا قبلاً تأیید کرده بود که برای میزبانی مسابقات پیشنهادی ارائه نخواهد کرد. فیفا بعداً فاش کرد که پیشنهاد عربستان سعودی تنها پیشنهاد روی میز است.

اکنون، اینفانتینو در شبکه های اجتماعی به تایید عربستان سعودی به عنوان میزبان در سال 2034 پرداخته است.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا تایید کرد که عربستان سعودی میزبان جام جهانی 2034 خواهد بود.
جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا تایید کرد که عربستان سعودی میزبان جام جهانی 2034 خواهد بود.

سخنان اینفانتیو درباره‌ی اهمیت فرهنگ در فوتبال

او نوشت: «فرایندهای مناقصه با اجماع از طریق شورای فیفا – جایی که هر شش کنفدراسیون در آن حضور دارند – پس از گفتگوهای سازنده و رایزنی های گسترده به تصویب رسید. از همه کسانی که در این تبادل مثبت شرکت کردند تشکر می کنم.»

«فوتبال مانند هیچ ورزش دیگری جهان را متحد می کند. جام جهانی فیفا ویترین عالی برای پیام وحدت و مشارکت است. همچنین نشان می دهد که چگونه فرهنگ های مختلف می توانند با هم باشند و یکدیگر را بهتر بفهمند.»

«از آنجایی که ما در دنیایی به طور فزاینده‌ای با یکدیگر تضاد داریم، یک بار دیگر نشان می دهیم که فوتبال، ورزش پیشرو جهانی، بهتر از هر عامل دیگری، متحد کننده است. همه ما به این مناسبت های اتحاد نیاز داریم. جام های جهانی فوتبال آینده نیروی منحصر به فردی برای اهداف خیرخواهانه در این زمینه ایجاد می‌کند.”

تکرار این مسابقات در سال 2026 در سراسر آمریکای شمالی برگزار خواهد شد. کانادا، مکزیک و ایالات متحده قرار است وظایف میزبانی خود را به اشتراک بگذارند.

چهار سال بعد و هواداران شاید بی‌نظیرترین میزبانی تاریخ جام جهانی را تجربه کنند. مراکش، پرتغال و اسپانیا هدایت مسابقات را بر عهده دارند. اما سه مسابقه افتتاحیه در آمریکای جنوبی برگزار خواهد شد. آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه هر کدام یک بازی خواهند داشت.

سه دوره، پنج قاره و ده کشور درگیر برگزاری مسابقات در مسابقات هستند. این باعث می شود فوتبال واقعا جهانی شود! اینفانتینو افزود.

Pooria
1 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *