درخشش سون بعد از جدایی کین از تاتنهام

درخشش سون بعد از جدایی کین از تاتنهام جدایی هری کین از تاتنهام تابستان گذشته که بسیار مورد انتظار بود، موجی از شوک را در دنیای فوتبال ایجاد کرد. مهاجم انگلیسی که به خاطر همکاری پربارش در گلزنی با سون هیونگ مین شهرت داشت، یک نیروی مسلط در باشگاه بود. زمانی که کین راهی بایرن مونیخ شد، خیلی ها تعجب کردند که در غیاب او خط حمله تاتنهام چگونه خواهد بود و همه نگاه ها به سون هیونگ مین بود تا جای خالی را پر کند.

سون هیونگ مین در تاتنهام
سون هیونگ مین در تاتنهام

درخشش سون بعد از جدایی کین از تاتنهام

تحول چشمگیر سون

همانطور که مشخص شد، سون هیونگ مین این چالش را پذیرفت و تحولی قابل توجه را آغاز کرد. خروج هری کین به او فرصتی بی نظیر داد تا نقش خود را دوباره تعریف کند و در نوری جدید بدرخشد. علیرغم ابهامات پیرامون عملکرد او به دلیل مصدومیت ها و نگرانی های خارج از زمین، سون موفق شد خود را وفق دهد و پیشرفت کند.

ستاره سپتامبر لیگ برتر

تجدید حیات سون در بازی های سپتامبر لیگ برتر بیشتر مشهود بود. او تنها در 4 بازی، 6 بار موفق به گلزنی شد و عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ را از آن خود کرد. عملکرد فوق العاده او نه تنها هواداران را تحت تاثیر قرار داد بلکه تاتنهام را به صدر جدول لیگ رساند.

جادوی مدیریتی

بخش قابل توجهی از احیای سون را می توان به سرمربی استرالیایی نسبت داد که توانست بازی سون را به اوج جدیدی برساند. تغییر در نقش او که ناشی از جدایی کین بود، باعث شد سون حضور پررنگ‌تری در محوطه جریمه حریف داشت.

درخشش سون بعد از جدایی کین از تاتنهام
درخشش سون بعد از جدایی کین از تاتنهام

بازیکنی که زمانی کمتر از 10 درصد از توپ های خود را در محوطه جریمه لمس می کرد، اکنون این میزان را به 20 درصد افزایش داده است. هر شش گل او در لیگ برتر در این فصل از داخل محوطه جریمه به ثمر رسیده است که نشان دهنده توانایی او برای انطباق با نقش حمله مرکزی است.

موقعیت جدید سون

موقعیت جدید سون در تیم باعث شده است که او به یک چهره مرکزی در خط حمله تبدیل شود، جایی که او بیشتر درگیر فشار دادن به حریف است. حضور فعال او، او را به یکی از اجزای اساسی بازی پرسینگ تبدیل کرده است، با پوشش 1314 متر، عملکرد بهتری از دیگر بازیکنان برجسته لیگ دارد. این تعهد به کار دفاعی و پرسینگ او را بیش از پیش برای هواداران تاتنهام محبوب کرده است.

رتبه بندی چشمگیر سون

عملکرد سون در این فصل چیزی جز چشمگیر نیست. او در حال حاضر در رده سوم فهرست برترین گلزنان لیگ برتر قرار دارد و تنها ارلینگ هالند و محمد صلاح جلوتر از او هستند. آنچه واقعاً قابل توجه است این است که سون به عنوان برترین گلزن لیگ در ماه سپتامبر ظاهر شد و فراتر از همه انتظارات بود.

خوشحالی بعد از گل سون
خوشحالی بعد از گل سون

نتیجه

دوران پس از هری کین تاتنهام شاهد ظهور سون هیونگ مین به عنوان مرد اصلی این باشگاه بود. جدایی کین که زمانی به عنوان یک سقوط بالقوه تصور می شد، به سون اجازه داد تا نقش خود را دوباره تعریف کند و تطبیق پذیری، تعهد و توانایی خود در گلزنی را به نمایش بگذارد.

تکامل سون تحت هدایت سرمربی استرالیایی گواهی بر سازگاری و اراده او بود. در نتیجه، نه تنها تاتنهام یک ستاره جدید برای هدایت خط حمله خود پیدا کرد. بلکه کره جنوبی نیز از جدایی هری کین سود زیادی برد. در این فصل جدید هم برای باشگاه و هم برای بازیکن، سون هیونگ مین آماده است تا به روند صعودی خود ادامه دهد و میراث خود را به عنوان یک اسطوره تاتنهام تثبیت کند.

Hesam
24 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *