اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد | اسپانیا 1-0 انگلیس

با پیروزی برابر انگلیس، اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان شد. در این پست از ورزشی به پایان خوش اسپانیایی‌ها در جام جهانی فوتبال زنان خواهیم پرداخت.

اسپانیا قهرمان جام جهانی زنان

اسپانیا بر بام فوتبال زنان می‌ایستد. در جام جهانی زنان با نتیجه 1-0 مقابل انگلیس در سیدنی استرالیا پیروز شده است.

سیزده سال پس از پیروزی مردان اسپانیا در آفریقای جنوبی، ضربه اولگا کارمونا برای پیروزی در مسابقه مقابل قهرمان اروپا در مقابل 75784 تماشاگر کافی بود.

گل او در دقیقه 29 به ثمر رسید. او پس از یک ضد حمله، ضربه ای دقیق به گوشه دروازه انگلیس زد.

این یک برتری شایسته برای تیم اسپانیایی بود که خوب شروع کرد. این تیم حتی می‌توانست با برتری بزرگ‌تری به وقت استراحت برود. نیمه‌ی اول بسیار پرهیجان دنبال شد.

در نیمه دوم، لاروخا یک فرصت عالی برای دو برابر کردن برتری خود داشت. زمانی که VAR نشان داد که کیرا والش در محوطه‌ی خودی مرتکب خطای هند شد. اما پنالتی دقیقه 70 جنی هرموسو توسط مری ارپس مهار شد.

این پنالتی در نهایت اهمیتی نداشت. از آن سوی دیگر یک تلاش دفاعی عالی از سوی اسپانیا منجر به کلین شیت شد.

بازی 13 دقیقه وقت اضافه داشت. اما اسپانیا همچنان حمله می کرد و توپ را در انتهای دیگر نگه می داشت. قبل از اینکه کاتا کول یک کرنر انگلیسی دیرهنگام را برای تایید پیروزی جمع آوری کرد. یعنی تیم ملی زنان اسپانیا در سومین حضورشان در جام جهانی برای اولین بار قهرمان جهان شد.

کارمونا زننده ی گل برتری اسپانیا در فینال بود
کارمونا زننده ی گل برتری اسپانیا در فینال بود

واکنش ها به قهرمانی اسپانیا در جام جهانی زنان 2023

پس از سوت پایان بازی، قهرمان گلزن کارمونا در مورد معنای لحظه برای او صحبت کرد. او گفت: “ما می دانیم که انگلیس تیم بزرگی دارد، اما این برد و قهرمانی برای ما بود.” ما احساس می‌کردیم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم. اصلا نمی‌دانم چه باید بگویم.»

مربی، خورخه ویلدا ، نیز در مورد دستاوردهای تیمش صحبت کرد.

مربی گفت: کاری که تیم ما انجام داد بسیار سخت بود. بنابراین من به این تیم افتخار می کنم. ما نشان دادیم که می‌دانیم چگونه بازی کنیم. و می‌دانیم چطور حریف را اذیت کنیم. ما خیلی بزرگ شده ایم و اکنون قهرمان جهان هستیم.

بهترین بازیکن تورنومنت: آیتانا بونماتی

آیتانا ستاره‌ی تیم بارسلونا، به عنوان بهترین بازیکن تورنومنت انتخاب شد. پس از قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا با بارسلونا، آیتانا با این قهرمانی، شانس اول توپ طلای سال زنان خواهد بود.

Pooria
21 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *