ستاره ی تیم ملی مراکش به یک سال زندان محکوم شد

ستاره ی تیم ملی مراکش به یک سال زندان محکوم شد. الیاس شاهر، بازیکن ملی فوتبال مراکش و ستاره کوئینز پارک رنجرز، به دلیل حمله خشونت‌آمیز چهار سال پیش در Bazeilles فرانسه به یک سال زندان محکوم شد. اتفاقی که پیش از حضور او در جام جهانی 2022 قطر با تیم ملی مراکش رخ داد. حالا برای این فوتبالیست عواقب قانونی در پی داشته است.

ستاره ی تیم ملی مراکش به یک سال زندان محکوم شد

زمان و دلیل حادثه

این مشاجره در تعطیلات الیاس در Bazeilles رخ داد. جایی که او تصمیم گرفت با برادرش جابر و گروهی از دوستانش کایاک سواری داشته باشد. تعطیلات به ظاهر بی گناه زمانی که اختلاف بر سر سوار شدن به اتوبوس به درگیری فیزیکی بین الیاس و سایرین در صف، از جمله قربانی نهایی تبدیل شد، به خشونت تبدیل شد.

محکومیت بازیکن مراکشی
محکومیت بازیکن مراکشی

شرح درگیری

وقتی الیاس از شدت عصبانیت، سنگی را برداشت و به سر راننده کامیون کوبید، وضعیت به سمت خطرناکی کشیده شد. این ضربه منجر به شکستگی شدید جمجمه 2 سانتی متری شد که مصدوم را در وضعیت وخیمی قرار داد. راننده کامیون مجروح به سرعت به بیمارستان رنس منتقل شد و تحت درمان گسترده قرار گرفت. بر اساس بیانیه دادستان، قربانی مجبور شد برای مدت طولانی به دنبال مراقبت های پزشکی در بیمارستانی در بلژیک باشد و نتوانست کار خود را به عنوان راننده برای مدت طولانی از سر بگیرد.

عواقب درگیری

شدت حمله عواقب ماندگاری برای قربانی داشته است. زیرا ضربه تقریباً کشنده بوده است و او همچنان عواقب این حادثه تلخ را تجربه می کند. تصمیم دادگاه مبنی بر محکومیت الیاس شاهر به یک سال حبس حاکی از شدت اقدامات وی است و بر لزوم پاسخگویی در قبال اعمال خشونت آمیز تاکید می کند.

ستاره ی تیم ملی مراکش به یک سال زندان محکوم شد
ستاره ی تیم ملی مراکش به یک سال زندان محکوم شد

نتیجه

الیاس که در زمان وقوع این حادثه به تازگی فصل اول خود را با کوئینز پارک رنجرز به پایان رسانده بود، اکنون با عواقب قانونی اقدامات خود روبرو خواهد شد که بر حرفه حرفه ای و زندگی شخصی او تأثیر می گذارد. این حادثه به عنوان یک یادآوری آشکار است که ورزشکاران حرفه ای از عواقب قانونی اقدامات خارج از زمین خود مصون نیستند و اهمیت حفظ رفتار مسئولانه را حتی در زمان شخصی برجسته می کند.

Hesam
24 فوریه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *