بهترین مربی های تاریخ فوتبال ایران

لیست بهترین مربی های تاریخ فوتبال ایران از 1340 تا 1400

آیا می دانید تاریخچه این ورزش هیجانی که در سر تا سر دنیا از پیر و جوان طرفدار دارد به چند سال پیش بر می گردد؟ قدمت این ورزش هیجانی به چندین سده پیش از میلاد بر می گردد. ورزش فوتبال در ابتدا از کشور چین شروع شد و با گذشت زمان در یونان و روم نیز رواج پیدا کرد.

نوشته شده در وبسایت ورزشی

فوتبال مدرنی که امروزه تماشاچی های زیادی دارد در سال ۱۸۶۶ در مدارس انگلستان شکل گرفت و به تدریج گسترده پراکندگی آن همه ی جهان را زیر پوشش خود قرار داد. همچنین با پدید آمدن سازمان فیفا در سال ۱۹۰۴ و ایجاد رقابت های جام جهانی فوتبال این ورزش محبوب تر از قبل شد.

بهترین مربی فوتبال ایران

یک تیم فوتبال برای برندن جام جهانی و بالا بردن پرچم کشور خود باید بهترین عملکرد و توانایی را داشته باشد و این عملکرد و مهارت تنها با مربی های فوق العاده امکان پذیر است. آیا شما هم از بهترین مربی فوتبال ایران بی خبر هستید؟ یا شما هم نمی دانید که بهترین مربی فوتبال ایران کیست که تیم ملی ما انقدر موفق است؟ جواب همه ی سوال های شما در مورد بهترین مربی فوتبال ایران پیش ماست. در ادامه برخی از بهترین مربی فوتبال ایران را برای آگاهی هر چه بیشتر شما مطرح کرده ایم :

• حسین فرکی :

بهترین مربی های تاریخ فوتبال ایران

این فرد در ابتدا مربی تیمی شد که فصل قبل از نامزد های سقوط به لیگ دسته یک محسوب می شد. این فرد با اینکه آن که مانند سایر تیم ها فصل بدنسازی و آماده سازی را سر وقت آغاز نکرد تیم را با هدایت خوب در جاده موفقیت قرار داد. در حقیقت این مربی تا اینجای کار خود نشان داده است که موفقیت تیمی تنها در اختیار داشتن ستاره ها و پول خرج کردن های زیاد نمی باشد بلکه این فرد نشان داده که موفقیت پیروی کردن از تاکتیک های روز و همدلی و تعصب تیمی خلاصه می باشد.

• عبدالله ویسی :

بهترین مربی های تاریخ فوتبال ایران
بهترین مربی های تاریخ فوتبال ایران

این مربی جوان وقتی از نیمه های فصل نهم تیم صبای قم را تحویل گرفت هیچ کسی مربی گری و تیم اش را قبول نداشت. با گذشت زمان این فرد نه تنها جایگاه تیم صبا را در لیگ حفظ کرد بلکه برای حضور در لیگ دهم نیز بدون اتکا به نام ها تلاش کرد با تشکیل تیمی جوان در کنار تنها چند بازیکن با تجربه هسته تیمی قابل احترام و غیرقابل پیش بینی را تشکیل دهد.

 

• امیر قلعه نویی :

بهترین مربی های تاریخ فوتبال ایران
بهترین مربی های تاریخ فوتبال ایران

این مربی به استاد جمع و جور کردن تیم ها و قرار دادن آن ها در سریع ترین زمان ممکن در ردیف تیم های مدعی می باشد. این مربی که برای دو فصل پشت سر هم تی سپاهان را قهرمان لیگ نهم و دهم کرد، برای فصل یازدهم به تیم تراکتور سازی آمد تا هواداران پرشور تبریزی که سودای قهرمانی دارند به درجات خوبی برسند.

 

بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران

اگر ایرانی و عاشق فوتبال باشید باید با بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران نیز آشنا باشید در اصل غیر ممکن است که یک ایرانی بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران را نشناسد به خصوص که عاشق ورزش فوتبال هم باشد. در ادامه برای شما اسم تعدادی از بهترین مربی تاریخ فوتبال ایران را همراه با چکیده ای از دستاورد های انان مطرح کرده ایم. بهترین مربی فوتبال ایران عبارت است از :

• امیر قلعه نوعی با ۴ قهرمانی

این مربی ۲ بار با استقلال و ۲ بار با سپاهان در لیگ برتر فوتبال ایران به قهرمانی رسیده است.

تنها مربی تاریخ فوتبال ایران امیر قلعه نوعی با ۴ عنوان قهرمانی البته با دو تیم مختلف در لیگ برتر فوتبال ایران است.

 

• علی پروین با ۳ قهرمانی

این مربی با ۳ قهرمانی در تیم پرسپولیس در سال های ۷۷، ۷۸، ۸۰ رکوددار قهرمانی در لیگ فوتبال ایران می باشد.

 

• حسن حبیبی با ۲ قهرمانی

یکی از برزگترین مربیان پاس حسن حبیبی می باشد این فرد در سال‌ های ۵۵ و ۵۶ توانست ۲ بار متوالی این تیم را قهرمان لیگ کند.

 

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران

انتخاب کردن سر مربی جدید برای تیم ملی ایران امروزه به یکی از سخت ترین و دشوار ترین تصمیم های ورزش فوتبال در ایران شده است.

البته می توان حدس زد که امیر قلعه نویی و یحیی گل محمدی و شاید فرهاد مجیدی از محمتل ترین گزینه ها می باشند.

sajjad
27 مارس 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *