بهترین مدافع راست سپاهان

رامین رضاییان: فوتبالیست با استعداد ایرانی و بهترین مدافع راست سپاهان

رامین رضاییان بازیکن با استعداد ایرانی است که در عرصه بین المللی فوتبال نامی برای خود دست و پا کرده است.وی بهترین مدافع راست سپاهان و تیم ملی است. او به دلیل مهارت های چشمگیرش در دفاع شناخته شده است و به دلیل کمک هایش به این ورزش چه در داخل و چه در خارج از کشور شناخته شده است.

اوایل زندگی و شغل

رامین رضاییان متولد 30 اسفند 1369 در بابل است. او در خانواده ای بزرگ شد که علاقه زیادی به فوتبال داشتند و از سنین پایین شروع به ورزش کرد. رضاییان فعالیت حرفه‌ای خود را از باشگاه فوتبال نساجی مازندران در لیگ برتر خلیج فارس ایران آغاز کرد.

رضاییان در سال ۱۳۹۲ به باشگاه فوتبال راه آهن پیوست. او در مدت حضورش در این تیم در 50 بازی به میدان رفت و دو گل به ثمر رساند. بازی های چشمگیر او در زمین مورد توجه سایر تیم ها قرار گرفت و در سال 2015 با باشگاه پرطرفدار فوتبال پرسپولیس قرارداد بست.

حضور در لیگ قطر
حضور در لیگ قطر

دوران حرفه ای با پرسپولیس

رضاییان به سرعت خود را به عنوان بازیکن کلیدی پرسپولیس معرفی کرد. او در سال 2015 به این تیم کمک کرد تا قهرمان جام حذفی در سال 2016 و سوپرجام ایران در سال 2016 شود. رضاییان در سال 2017 نقش مهمی در صعود چشمگیر پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا ایفا کرد، جایی که آنها مقابل اوراوا رد دایموندز ژاپن شکست خوردند.

با وجود شکست در فینال، عملکرد رضاییان در طول مسابقات باعث شد تا او به عنوان یکی از بهترین مدافعان مسابقات شناخته شود. او در تیم منتخب لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت و همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن سال AFC شد.

موفقیت های رضاییان با پرسپولیس در سال های بعد نیز ادامه یافت. او در سال 2018 به این تیم کمک کرد تا عنوان قهرمانی لیگ برتر خلیج فارس را کسب کند و به عنوان بهترین دفاع راست لیگ انتخاب شد. او همچنین به همراه دو هم تیمی پرسپولیسی اش در تیم منتخب فصل قرار گرفت.

شغل بین المللی

عملکرد چشمگیر رضاییان در لیگ های داخلی ایران از چشم انتخاب کنندگان تیم ملی دور نماند. او اولین بازی خود را برای تیم ملی ایران در سال 2015 انجام داد و از آن زمان به عضویت ثابت این تیم درآمد.

رضاییان نقش مهمی در راهیابی ایران به جام جهانی 2018 داشت. او در تمام مسابقات مقدماتی ایران حضور داشت و به تیم کمک کرد تا جایگاه خود را در مسابقات حفظ کند.

رضاییان در جام جهانی در هر سه بازی مرحله گروهی ایران به میدان رفت. علیرغم خروج زودهنگام ایران از مسابقات، عملکرد رضاییان مورد تحسین هواداران و کارشناسان قرار گرفت.

رضاییان پس از جام جهانی به عنوان نماینده ایران در مسابقات بین المللی ادامه داد. او در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ بازی کرد، جایی که ایران قبل از شکست مقابل ژاپن به نیمه‌نهایی رسید. بازی های رضاییان در این مسابقات باعث شد تا در تیم منتخب مسابقات حضور پیدا کند.

حضور در تیم ملی
حضور در تیم ملی

شغل در اروپا

رضاییان در سال 2018 با باشگاه فوتبال بلژیک KV Oostende قرارداد امضا کرد. او در فصل 19-2018 در 28 بازی برای این تیم به میدان رفت، اما این تیم با مشکل مواجه شد و در نیمه آخر لیگ به پایان رسید.

رضاییان در سال 2019 کی وی اوستنده را ترک کرد و به الشحانیه، یک باشگاه فوتبال در لیگ ستارگان قطر قطر پیوست. او در مدت حضورش در این تیم در 16 بازی به میدان رفت و دو گل به ثمر رساند.

رضاییان در سال 2020 با یک باشگاه فوتبال بلژیکی دیگر به نام K Beerschot VA قرارداد امضا کرد. او در سال 2020 در 28 بازی برای این تیم به میدان رفت.

حضور در سپاهان
حضور در سپاهان

در سپاهان

رامین پس از مشکلاتی که با کادر فنی و مدیریت باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران پیدا کرد، پارسال با پایان قرارداد موقت 6 ماه از این تیم جدا شد. و با عقد قراردادی در نقل و انتقالات نیم فصل بمب باشگاه طلایی پوش سپاهان شد.

رامین راضاییان، در باشگاه سپاهان به دلیل استعداد و توانایی بالای تاکتیکی به سرعت رشد کرد و در ترکیب اصلی تیم خود را جای داد. ژوزه مورایس او را یکی از بهترین مدافعان راست فوتبال ایران می داند.

رامین در اغلب بازی های سپاهان ضربات ایستگاهی و کرنر و پنالتی ها را می زند و در تمامی آنها موفقیت را کسب کرد. با نظر کارشناسان رامین بهترین مدافع سپاهان اصفهان و فوتبال ایران است مخصوصا در این فصل که با عملکردی خیره کننده 5 بار گلزنی و 7 پاس گل خود را به باشگاه سپاهان و پرسپولیس ثابت کرده است.

Pooria
14 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *