گلایه عضو هیئت مدیره پرسپولیس

گلایه عضو هیئت مدیره پرسپولیس

طبق گزارش ورزشی عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس نسبت‌به عدم تخصیص بودجه به این باشگاه از سوی وزارت ورزش گلایه کرد.

درود بر شرف بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس
همه ما یک خانواده و یک تیم هستیم و من واقعا به شرف و تعصب بازیکنان و کادرفنی درود می‌فرستم که بهترین نتایج را کسب کردند و در لیگ و جام حذفی قهرمان شدند و شاهکار کردند. باید مجسمه این بازیکنان را با طلا ساخت. بازیکنان ما هم از نظر فنی جزء بهترین‌های ایران هستند و هم از نظر شخصیتی و اخلاقی بهترین‌های فوتبال کشور محسوب می‌شوند و اگر مطالبه و گلایه‌ای دارند، به‌حق است. آنها قهرمانی‌های خوبی به دست آوردند و دل چند میلیون هوادار پرسپولیس را شاد کردند و دريافتی‌های آنها، کمترین حقشان است.

گلایه عضو هیئت مدیره پرسپولیس

گلایه عضو هیئت مدیره پرسپولیس
گلایه عضو هیئت مدیره پرسپولیس

بهترین درآمد ممکن را از اسپانسر داشتیم
باشگاه‌های فوتبال در ایران از چند منابع مالی برخوردار هستند که یکی از آنها اسپانسر است. ما در بحث اسپانسر پیراهن، بهترین عملکرد را داشتیم و اسپانسری که با تلاش مدیرعامل محترم باشگاه و هیئت مدیره برای پرسپولیس جذب شد، یکی از بهترین اسپانسرها بود که رقم خیلی خوبی هم داد. غیر از این، چند اسپانسر فرعی داشتیم. منابع خوبی جذب کردیم و از این جهت هیچ مشکلی نداشتیم.

از دیگران حمایت کردید، از ما چرا نه؟

مهم‌ترین بحث، بحث حامی مالی است. منظور من از حامی مالی، ارگان‌ها، شرکت‌ها و وزارتخانه‌هایی هستند که باشگاه‌داری می‌کنند و بودجه مشخص برای آنها تعریف شده و ردیف بودجه دارند و بر مبنای آن بودجه فعالیت می‌کنند. بالاخره باشگاه‌ها یا صنعتی هستند، یا فولادی و یا معدنی. به جز دو باشگاه‌ها که خصوصی در باشگاه هزینه می‌کنند، بقیه باشگاه‌ها از این پوئن برخوردار هستند. ایرادی هم ندارد و بحث من این نیست که چرا از دیگران حمایت می‌کنند. اتفاقا من می‌گویم دولت، صنعت، معدن و… باید از فوتبال و ورزش حمایت کنند. سوال من از قانون‌گذار این است که چطور برای پرسپولیس این قانون منع کردند که وزارت ورزش هزینه کند؟ چه فرقی بین پرسپولیس و تیم باقدمت سپاهان است؟ چه فرقی بین پرسپولیس و تیم باریشه ذوب‌آهن است؟ چه فرقی بین پرسپولیس و تیم‌هایی است که منابع مالی مشخص دارند؟ اتفاقا خوب است و باید حمایت شوند اما به پرسپولیس می‌رسند ما نمی‌دانیم متولی چه کسی است و چه کسی باید حمایت کند؟

چرا نباید متولی داشته باشیم؟
ما چقدر باید از اسپانسر درآمدزایی کنیم؟ ۲۰۰ میلیارد یا ۳۰۰ میلیارد؟ ظرفیت پرسپولیس از جذب منابع اسپانسری همین‌قدر است. بقیه هزینه‌ها را چه کار کنیم؟ ما متولی نداریم و نمی‌دانیم مابقی هزینه‌ها باید چطور تامین شود. چرا ما نباید مثل بقیه باشگاه‌ها متولی داشته باشیم؟ ما بالادستی داریم، اما مجلس تصویب کرده که وزارت ورزش حق ندارد برای پرسپولیس هزینه کند. چطور فولاد مبارکه می‌تواند برای سپاهان هزینه کند؟ وزارت صنعت است دیگر‌. فولاد خوزستان می‌تواند هزینه کند، وزارت صنعت می‌تواند برای باشگاه پیکان هزینه کند؛ حتی اگر هزار تومان هم هزینه کنند، مهم این است که این حق و اجازه را دارند. ولی این حق از پرسپولیس سلب شده است.

فقط اسم لیگ حرفه‌ای را نگه داشته‌ایم
من به نمایندگی از هیئت مدیره و هواداران پرسپولیس از بازیکنان تشکر می‌کنم. انشالله با تلاش‌های آقای درویش عزیز و هیئت مدیره مشکلات حل شود. منابع ما تبلیغات محیطی، حق پخش و بلیت‌فروشی هستند؛ اینها محل‌های درآمد باشگاه است. لیگ ما حرفه‌ای نداریم و فقط اسم لیگ حرفه‌ای را نگه داشته‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *