درگیری امیرحسین زارع پور

درگیری امیرحسین زارع پور ، در جریان یک مسابقه بازی کشتی آزاد از بعداظهر یکشنبه بین زارع و قاسمپور یک درگیری به وجود آمد که در فضای مجازی بسیار حاشیه ای شده بود. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

درگیری امیرحسین زارع پور

جزئیات درگیری قاسم پور و زارع پور

مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد بیان داشت که یک اتفاق در روز یکشنبه رخ داد که بازتاب آن در فضای مجازی بسیار بزرگ شد. در جریان یک مسابقه در اردوی تیم ملی کشتی آزاد در این هفته امیر حسین زارع آزادکار وزن 125 کیلوگرم و دارنده مدال طلا و برنز جهان در یک اقدام غیر اخلاقی با کامران قاسم پور آزادکار شاخص و با اخلاق کشورمان که دارنده 2 طلای جهان بود. در یک حرکت به سینه و صورت او ضربه ای وارد کرد که این اقدام البته هیچ واکنشی را توسط کامران در پی نداشته است.

جزئیات درگیری قاسم پور و زارع پور

حواشی زارع اما با واکنش کادر فنی و علیرضا دبیر رئیس کشتی ایران همراه شد. این کشتی گیر در همان شب از سوی پژمان درستکار از اردوی تیم ملی اخراج شد. پدر امیر حسین زارع در مصاحبه با ایرنا بیان داشت که از بازگشت دارنده مدال برنز المپیک به اردوی کشتی خبر داد. خبری که اما چند ساعت بعد تکذیب شد.

 

حواشی کشتی آزاد ایران و صحبت های مدیر فنی تیم ملی کشتی:

خبرنگار ایرنا در این زمینه تحقیقات لازم را انجام داد و با محسن کاوه مصاحبه ای انجام داد. ایشان گفت: در زمان اتفاق بنده در اردوی تیم جوانان کرج بودم. واقعا از جزئیات این موضوع اطلاع دقیق ندارم. البته قطعا چیز خاصی نبود. زارع و قاسم پور به اخلاق متهد هستند و این موضوع به زودی حل می شود. امیرحسین پسر خوبی است و در کشتی واقعا موفق است.

انتشار این موضوعات در فضای مجازی و اینترنت کار درستی نیست و زارع با یک حرکت جنجالی در آستانه حذف قرار گرفته که اصلا برای کشتی ما خوب نیست. حرکت های او را تایید نکردم و در ورزش فشار زیاد است و تمرینات واقعا انسان را خسته می کند. شاید ورزشکار یک کار می کند بعدا شدیدا پشیمان شود. بعد از این برخورد نیز همدیگر را در آغوش گرفتند و دو ملی پوش عذرخواهی کردند.

واکنش فدراسیون کشتی به درگیری دو ملی‌پوش

در ادامه کاوه در خصوص برگشن زارع به کادر فنی گفت: نباید حذفی در کار باشد. اگر برخورد صورت گرفت باید تنبیهی باشد. قطعا امیر حسین زارع دوباره به تمرینات تیم ملی کشتی آزاد باز می گردد.

 

واکنش فدراسیون کشتی به درگیری دو ملی‌پوش

سخنگوی فدراسیون کشتی درباره این درگیری گفت: تصمیم گیری درباره خطاهای انضباطی با کادر فنی است. محمد ابراهمی امامی سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: درباره اتفاق پیش آمده در اردوی تیم ملی کشتی آزاد و اخراج امیر حسین زارع از اردوی تیم ملی یک چیز طبیعی است. هردو از کشتی گیرهای با اخلاق و مدال آور تیم ملی هستند. هیجان و خستگی بازیکنان باعث شد تا این اتفاق پیش بیاید. این اتفاق ها کمتر در کشتی ایران رخ می دهد و باید با یک تنبیه جزئی رفع شود.

امامی در ادامه گفت: حرکت زارع با تذکر پژمان درستکار سرمربی تیم ملی همراه شد. حتی با عذرخواهی کشتی گیر از کامران قاسم پور و کادر فنی بازهم او از تیم اخراج شد. البته امیر حسین و پدرش پیگیر این موضوع هستند و از فدراسیون خواستند که تجدید نظر کند. زارع اظهار ندامت و پشیمانی کرد و از همه عذر خواست.

واکنش فدراسیون کشتی به درگیری دو ملی‌پوش

ظاهرا فدراسیون کشتی ایران منتظر گزارش کادر فنی درباره امیر حسین زارع است تا تصمیم های لازم در این زمینه گرفته شود.

 

درگیری دو کشتی گیر سر چه چه چیزی بود؟

در جریان بازی بسکتبال در اردوی تیم ملی کشتی آزاد دو کشتی گیر باهم درگیر شدند. زارع مدال آور تیم ملی در یک اقدام غیر اخلاقی با کامران قاسم پور آزادکار و بازیکن با اخلاق درگیر شد و به سینه و صورتش ضربه زد و این حرکت از سوی قاسمپور واکنشی در پی نداشت.

پژمان درستکار سرمربی کشتی با عصبانیت و داد و فریاد امیر حسین زارع را از اردوی تیم ملی به دلیل این حرکات زشت اخراج کرد.

امیرحسین زارع عذرخواهی کرد

امیرحسین زارع عذرخواهی کرد

درگیری امیرحسین زارع پور با قاسمپور در خبرها واکنش های زیادی را دنبال داشت. بعد از این اتفاق زارع از همه عذرخواهی کرد و حتی کامران قاسمپور را در آغوش گرفت. اما او بر اساس بند 10 چرخه انتخابی تیم ملی و بر اساس تاکیدات کادر فنی بر مبنای بی انضباطی و بی خلاقی در اردوها از مسابقات خارج شد. باید ببینیم که در روزهای آینده چه تصمیماتی در این زمینه اتخاذ خواهد شد. آیا فدراسیون کشتی جریمه ای را برای این کشتی گیر در نظر خواهد گرفت؟ لطفا نظرات و دیدگاه های تان را در بخش کامنت ها درج نمایید.

mohamadnd
5 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *