قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد

درصدهای احتمالاهای برخورد تیم های مختلف به همدیگر در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان محاسبه شده است. به احتمال زیاد در این مرحله شاهد جدال بزرگ بایرن مونیخ در مقابل پاری سن ژرمن باشیم. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد.

 

قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد

به گزارش سایت ورزشی، در شب قبل دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا به اتمام رسید. سید 1 و 2 تکمیل شده اند. دو تیمی که دیشب صعودشان به مرحله بعدی قطعی شدند، پورتو و پی اس جی بود. پاریسن ژرمن موفق شد در ورزشگاه وستفالن آلمان در مقابل دورتموند 1-1 مساوی شدند و یک امتیاز مهم را بدست آوردند. با توجه به پیروزی میلان در مقابل نیوکاسل در گروه دیگر، در رده دوم بایستد و جشن صعود را برگزار نمایند. اگرچه در بین تمام بازیکنان پاریس، یک فوتبالیست چندان از وضعیت راضی نبود و صدرنشینی می خواست. امباپه از اینکه انریکه در دقیقه های پایانی از بازیکنان خودش خواست بازی را آرام کنند و ریسک نکنند،کمی ناراحت شد. کیلیان امباپه می دانست که با دوم شدن در گروه احتمالا با حریفان قوی تری برخورد می کنند.

قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد

در سمت دیگر نیز پورتو با پیروزی 5-3 در مقابل شاختار با بارسا هم امتیاز شدند. در جایگاه دوم و سید 1 قرار گرفت. بارسا نیز 3-2 در مقابل رویال آنتورپ مغلوب شد و دور گروهی را با صدرنشینی به اتمام رساند. ژاوی سرمربی بارسلونا گفت: با اینکه روزهای بدی را پشت سر گذاشته ایم. اما نباید فراموش کرد که اول شدیم و با صدرنشینی صعود کردیم. با مشاهده جدول احتمالات برخورد تیم ها بهمدیگر در مرحله یک هشتم نهایی می توانیم بفهمیم که چرا امباپه و ژاوی نگاه درستی به موضوع دوم شدن و صدرنشینی در گروه دارند.

قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد

محاسبات رو در رو شدن تیم ها در لیگ قهرمانان

بر این اساس محاسباتی توسط اکانت ایکس یا توییتر سابق MisterChip (Alexis) درصد رویارویی تیم هیا سید یک و دوم مشخص شده است. بر این اساس احتمال بازی پاری سن ژرمن و بایرن مونیخ یکی از محتمل ترین مسابقات مرحله یک هشتم نهایی است. در مرحله یک هشتم تیم هایی که باهم در یک گروه بوده اند یا از یک کشور هستند بهم برخورد نمی کنند. اعدادی که هر تیم چند حریف دارد مشخص شده است. بایرن مونیخ به عنوان صدرنشین صعود کرده، به دو تیم لایپزیش و کپنهاگن برخورد نخواهد کرد. در سمت دیگر نیز پاریس سن ژرمن نمی تواند مقابل دورتمند قرار بگیرد.

قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد

به همین شکل احتمال جدال توخل و انریکه در مرحله یک هشتم 17/30 درصد است. اگر پی اس جی در بازی دیشب پیروز می شد، می توانست با خیال آسانتر به قرعه کشی روز دوشنبه برود. به همین خاطر امباپه حق داشت کلا ناامید شود. سه سال قبل بایرن و پاریس بارها روبروی هم قرار گرفتند. فینال چمپیونزلیگ فصل ۲۰-۲۰۱۹ بایرن توانست با گل کینگزلی کومان پیروز بازی و قهرمان شود. دور یک‌چهارم نهایی فصل بعد نیز این دو تیم مقابل همدیگر قرار گرفتند. که پی‌اس‌جی با نتیجه ۳-۳ در مجموع دو بازی رفت و برگشت و به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف به نیمه‌نهایی صعود کرد.

قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد

آخرین رویارویی تیم های پی اس جی و بایرن مونیخ:

در آخرین مسابقات دو تیم، آنها فصل قبل در مرحله یک هشتم باهم رقابت کردند. بایرن مونیخ موفق شد با نتیجه 1-0 در بازی رفت و 2-0 در بازی برگشت پی اس جی را حذف کرده و به یک چهارم دست پیدا کند. در سمت دیگر به دلیل اینکه هر 4 نماینده اسپانیایی یعنی بارسا، رئال، سوسیداد و اتلتیکو مادرید در سید یک قرار دارند و در آن سمت نیز لایپزیش در سید دو و با تیم های بایرن و دورتموند و سیتی بازی نخواهد کرد. احتمال برخورد این تیم به هرکدام از تیم های اسپانیایی 20% است که احتمال فوق العاده بالایی است.

قرعه مرگ لیگ قهرمانان مشخص شد

بر اساس این محاسبات، محتمل‌ترین حریفان پورتو با مهدی طارمی نیز بایرن مونیخ و دورتموند با احتمال ۱۶/۵۴ درصد هستند. بقیه بازی‌های احتمالی مرحله یک‌هشتم را هم می‌توان در جدول مشاهده کرد.

mohamadnd
15 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *