غلبه منچستر سیتی بر منچستر یونایتد

غلبه منچستر سیتی بر منچستر یونایتد : ایلکای گوندوگان دو گل به ثمر رساند که منچسترسیتی در ومبلی 2-1 رقیب منچستریونایتد را شکست داد. تا جام حذفی 2023 را بالای سر ببرد و در فاصله یک برد تا کسب سه گانه تاریخی حرکت کند.
قهرمان لیگ برتر تحت هدایت پپ گواردیولا مستقیماً از همان ابتدای بازی پیش افتاد.
سیتیزن ها برای دوره های طولانی تسلط داشتند، اما درست از نیم ساعت گذشته که یک مداخله VAR منجر به یک پنالتی برای یک توپ دستی خشن علیه جک گریلیش شد، عقب افتادند.

 منچستر بلو در ومبلی سلطنت می کند

این اولین فینال تمام منچستر در تاریخ جام حذفی بود و برای مدت طولانی در نیمه آبی شهر به یادگار خواهد ماند.
نه تنها هفتمین جام حذفی دومین دوبل داخلی باشگاه را تضمین کرد، بلکه باعث شد اریک تن هاگ یک دوبل جام حذفی نداشته باشد که نشان دهنده این احساس است که شیاطین سرخ از اولین دوره حضور او در راس کار، انگیزه واقعی به دست آورده اند.
تصویر بزرگ‌تر این است که البته می‌تواند بازی برگشت سه‌بل معروف برای سیتی باشد، که دستاورد منحصربه‌فرد یونایتد در سال 1999 را تقلید می‌کند و دلیل دیگری است که تیم اولدترافورد بسیار ناامید برای پیروزی در این مسابقه ومبلی بود.
در حالی که بازیکنان من سیتی بلافاصله پس از سوت پایان بازی جشن می گرفتند، ارلینگ هالند توسط میکروفون های تلویزیون گرفتار شد که برای هم تیمی هایش فریاد می زد “یکی دیگر، فقط یک دیگر”. آنها می دانند که اکنون در آستانه چیزی بسیار نادر و خاص هستند.
سیتی گواردیولا را برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا به باشگاه آورد و پس از سال‌ها ناامیدی، هالند به‌عنوان قطعه گمشده اره مویی برای ادعای جام مقدس شناخته شد.
آنها در گذشته به هم نزدیک بوده اند، اما با توجه به اینکه اینترمیلان شنبه شب آینده سد راه آنها می شود، اکنون به سختی می توان دید کسی این تیم سیتی را متوقف کند.

غلبه منچستر سیتی بر منچستر یونایتد

بازیکن مسابقه – ایلکای گوندوگان (من سیتی)

کاپیتان سیتیزنز در این کمپین بسیار هیجان انگیز بوده و دو گل قابل توجهی مقابل لیدز و اورتون به ثمر رساند و بار دیگر او در صحنه بزرگ اینجا به میدان رفت. او نه تنها دو رگبار عالی به ثمر رساند، بلکه صنعت و خلاقیت او در تمام فینال مشکلی را برای یونایتد ایجاد کرد. این بازیکن 32 ساله به طور مرتب در تابستان امسال با جدایی از اتحاد مرتبط بوده است، اما در فرم فعلی باید فکر کنید که آیا رها کردن او اشتباه بزرگی است.

غلبه منچستر سیتی بر منچستر یونایتد
غلبه منچستر سیتی بر منچستر یونایتد

نکات برجسته مسابقه

01 – گل! – منچستریونایتد 0-1 من سیتی. گوندوگان در 15 ثانیه دروازه را باز می کند! کاپیتان سیتی پس از اینکه یونایتد نتوانست با یک توپ بلند رو به جلو پس از ضربه زدن ضربه رگباری را به گوشه بالا بزند.
دقیقه 33 – گل! – منچستریونایتد 1-1 من سیتی. فرناندز با خونسردی اورتگا را از نقطه‌ای به راه اشتباه می‌فرستد تا شیاطین سرخ را به سطح برساند.
دقیقه 43 – شانس یونایتد من! واران بعد از اینکه منچسترسیتی توسط یک ضربه از جناح راست از زمین خارج شد، یک رگبار از تیرک دورتر منحرف شد.
دقیقه 51 – گل! – منچستریونایتد 1-2 من سیتی. گوندوگان یک بار دیگر از راه دور به خانه می زند و ضربه ایستگاهی 25 یاردی او با ضربه آزاد هوشمندانه دی بروین از سمت راست به گوشه پایینی می رسد.
دقیقه 69 – شانس یونایتد من! رشفورد یک تلاش 22 یاردی را درست بالای تیرک دروازه انجام می دهد. شیاطین سرخ اگر بخواهند این فینال را نجات دهند، باید بازیکن اصلی خود را خیلی بیشتر وارد دروازه کنند.
دقیقه 73 – شانس یونایتد من! گارناچو در حالی که از سمت چپ وارد می‌شود، یک پاس می‌گیرد و یک شوت 20 یاردی را درست از کنار تیرک دورتر منحنی می‌کند.
دقیقه 81 – شانس من سیتی! بعد از اینکه برناردو سیلوا از سمت راست محوطه جریمه یک ضربه متوالی پایین را وارد منطقه خطر کرد، آکانجی یک سبیل از خانه دور است.
90+2 – شانس یونایتد! اورتگا به نحوی واران را از فاصله نزدیک با ضربه سر منحرف مک تومینای که از بالای دروازه عبور کرد، مهار کرد.

Hesam
4 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *