شانس: قرعه مرگ دور و دورتر از سپاهان در آسیا!

با اخبار جدید سایت لیگ قهرمانان آسیا از قرعه کشی مرحله حذفی یک اتفاق عجیب در قرعه کشی رخ می دهد احتمال دارد به سود سپاهان تمام شود. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید. شانس: قرعه مرگ دور و دورتر از سپاهان در آسیا!

 

شانس: قرعه مرگ دور و دورتر از سپاهان در آسیا!

به گزارش سایت ورزشی، قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا پنج شنبه هفته آینده در کوالالامپور پایتخت مالری انجام خواهد شد. اولین گلدان از تیم های اول منطقه غرب آسیا بیرون می آید. العین امارات ، نسف قاراشی ازبکستان، الاتحاد و الهلال و النصر عربستان سعودی هستند که صدرنشین شدند و گلدان دوم نیز شامل نوف باخور ازبکستان و سپاهان ایران و الفیحا عربستان سعودی است.

در منطقه شرق، در گلدان اول بانکوک یونایتد (تایلند)، یوکوهاما مارینوس (ژاپن)، ونتفورت کوفو (ژاپن)، کاوازاکی فرونتاله (ژاپن)، پوهانگ استیلرز (کره). گلدان دوم شامل شاندونگ تایشان (چین)، چونبوک هیوندای موتورز ( کره) و اولسان هیوندای (کره) خواهد بود.

 

قبلا نیز با اعلام ای اف سی برخی از منابع خبری گمان می کردند که با توجه به برابر نبودن تعداد تیم های اول و دوم صعود کننده، بدترین تیم صدرنشین به گلدان دوم سقوط می کرد و طبق این قائده امکان روبرو شدن سپاهان با نسف قارشی ازبک به عنوان ضعیف ترین تیم صدرنشین وجود نداشت. اما حالا انگار همه چیز برطبق شانس و قرعه بین تیم های حاضر در مرحله حذفی پیش می رود تا شانس قرعه آسان برای نماینده ایران وجود داشته باشد.

بنابراین قبل از قرعه کشی برای هر منطقه، یک تیم به صورت تصادفی از گلدان اول کشیده می شود. و در گلدان دوم قرار می گیرد تا تعداد گوی ها در هر گلدان یکسان باشد. قرعه کشی از منطقه غرب شروع می شود. جالب اینجاست که این روش تیم های قوی نظیر النصر و الهلال نیز مقتدرانه صعود کردند. نیز ممکن است به گلدان دوم فرستاده شود. و قرعه های سخت نصیب این تیم ها شود. بر طبق قاعده احتمال تقابل غول های عربی نیز وجود دارد.

شانس: قرعه مرگ دور و دورتر از سپاهان در آسیا!

بررسی قرعه کشی مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا

تصور نمایید که یکی از تیم های الهلال ، النصر یا العین به طور شانسی وارد گلدان دوم شود. احتمال روبرو شدن آن تیم قدرتمند با سپاهان در گلدان دوم صفر می شود. و ممکن است خذف یک تیم پرستاره در اولین مرحله حذفی رخ دهد. بنابراین با ورود النصر یا الهلال به گلدان دوم قرعه مرگ از سپاهان دور می شود.

بدترین حالت برای سپاهان این است که الاتحاد عربستان یا نسف قارشی ازبکستان به گلدان دوم وارد شوند. چرا که سپاهان به دلیل هم‌گروهی در مرحله قبلی در هر صورت با الاتحاد مصاف نمی‌کرد. و همچنین باقی ماندن نسف در گلدان اول می‌تواند به منزله فرار سپاهانی‌ها از قرعه مرگ با رویارویی با یک نماینده دیگر از ازبکستان باشد. اگر نسف قارشی به گلدان دوم برود، سپاهان نزدیک به قرعه مرگ است و با یکی از تیم‌های العین، الهلال یا النصر مواجه خواهد شد.

طبق گفته ای.اف.سی هر تیم در گلدان دوم به مصاف تیمی از گلدان اول خواهد رفت. با اصل حریف نشدن با تیمی که در مرحله گروهی بازی کرده‌اند. هشت تیم از هر دو منطقه غرب و شرق، پنج صدرنشین گروه و سه تیم برتر دوم در هر منطقه، راه خود را برای رسیدن به مراحل بالاتر حذفی ادامه خواهند داد.

شانس: قرعه مرگ دور و دورتر از سپاهان در آسیا!

بررسی تیم های عربستانی در لیگ قهرمانان آسیا:

الهلال عربستان که در سیستم مدرن لیگ قهرمانان دو بار عنوان قهرمانی مسابقات را به دست آورد. برای چهاردهمین‌بار در مرحله حذفی حضور پیدا می‌کند. که یک رکورد استثنایی است. این در حالی است که نوف‌باخور ازبکستان و الفیحا عربستان برای اولین‌بار به این مرحله رسیدند.

در شرق، تیم ژاپنی ونتفورت کوفو با تبدیل شدن به اولین تیم رده دومی که در اولین حضور خود در این رقابت‌ها به مرحله حذفی رسید، تاریخ‌ساز شد. باشگاه تایلندی بانکوک یونایتد نیز برای اولین‌بار به مرحله حذفی راه یافت.

چونبوک موتورز غول کره‌ای که دو عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده است. به الهلال پیوست تا چهاردهمین حضور در دور حذفی را ثبت کند. بقیه تیم‌های منطقه شرق شامل یوکوهاما مارینوس (ژاپن)، کاوازاکی فرونتاله (ژاپن)، پوهانگ استیلرز (جمهوری کره)، شاندونگ تایشان (چین) و اولسان هیوندای (جمهوری کره) هستند.

تیم‌های هر منطقه به 8 مسابقه تقسیم می‌شوند که هر کدام یک بازی در خانه و یک بازی خارج از خانه انجام می‌دهند.

mohamadnd
23 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *