مربی سابق تیم ملی از آمریکا برگشت

امید نمازی سرمربی سابق تیم ملی بعد از مدت ها کشور آمریکا را ترک نمود و در حال حاضر نیز در شهر تهران حضور دارد. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. مربی سابق تیم ملی از آمریکا برگشت.

مربی سابق تیم ملی از آمریکا برگشت

به گزارش سایت ورزشی، امید نمازی مربی سابق تیم ملی که در زمان هدایت و سرمربیگری کارلوس کی روش به عنوان دستیار این مربی پرتغالی فعالیت می نمد. او چند روز می شود که به ایران برگشته است. نمازی مدتی در ایران هدایت تیم ذوب آهن اصفهان را برعهده داشت. در سال های قبل به عنوان مربی در تیم های پایه آمریکا کار خودش را پیش برد. او همچنان در بحث آکادمی های فوتبال کار می کند. این مربی پرتجربه بعد از چندین سال برای دیدار با اعضای خانواده و انجام برخی امور شخصی به کشور ایران بازگشته و در شهر تهران حضور دارد.

بهترین مربی ایرانی در خارج از کشور

بیوگرافی امید نمازی:

امید نمازی (به انگلیسی: Omid Namazi) (۸ دسامبر ۱۹۶۵ در پرووو، یوتا، آمریکا) بازیکن سابق و مربی کنونی فوتبال است.

او از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۵ در ۱۵ تیم آمریکایی توپ زد و ۱۱ گل نیز به ثمر رساند. نمازی حتی در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ نیز برای تیم ملی فوتسال این کشور بازی کرد.

در سال ۱۹۹۹ با اخراج “دیو مک ویلیامز” از تیم فیلادلفیا ” نمازی که پس از عمل جراحی بر روی زانو در لیست مصدومین قرار گرفته بود، سرمربی این تیم شد.

موفقیت‌های وی در این تیم باعث شد تا در ماه ژولای این سال قراردادش تا دو سال دائمی شود. در سال ۲۰۰۱ وی توانست فیلادلفیا را با شکست تیم میلواکی، به لیگ MISL بازگرداند. در سال ۲۰۰۲ فیلادلفیا به قهرمانی این رقابت‌ها می‌رسد، اما در فصل ۲۰۰۲/۲۰۰۳ نمازی در ۴ بازی هدایت تیمش را بر عهده نداشت؛ چراکه هدایت تیم زنان سن دیگو را که در رقابت‌های اتحادیه فوتبال زنان آمریکا فعالیت داشت، پذیرفت.

فعالیت های امید نمازی:

او در همان فصل این تیم را به مرحله پلی آف این رقابت‌ها رساند که این تنها حضور سن دیگو در آن مرحله بود.

پایان فصل نمازی از این تیم جدا شد و به تیم کلیولند فایرز پیوست تا در آن تیم فعالیت کند. ماه ژوئیه سال ۲۰۰۴ وی به عنوان سرمربی این تیم معرفی و یک ماه بعد قرارداد سرمربیگری وی در این تیم دائمی شد.

ماه سپتامبر وی سرمربی‌گیری تیم سنت لوییز را پذیرفت. با شکست این تیم مقابل بالتیمور، سنت لوییز به رقابت‌های MISL سقوط کرد.

پس از این نتایج نمازی به تیم کالیفرنیا رفت و هدایت تیم جوانان را برای یکسال پذیرفت. در سال ۲۰۰۷ وی به دنیای مربیگری بازگشت و هدایت تیم نیوجرسی را بر عهده گرفت. در سال ۲۰۱۰ نمازی سرمربی گری تیم شیکاگو رداستارز را در لیگ فوتبال زنان پذیرفت. وی از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۴، با عنوان کمک مربی در تیم ملی فوتبال ایران و در کنار کارلوس کیروش قرارگرفت و پس از کسب تجربهٔ کافی‌از کار، در کنار کارلوس کیروش، از فوتبال ایران جدا شد.

او در ژانویه ۲۰۱۶ به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۸ سال آمریکا انتخاب شد.

mohamadnd
23 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *