زمانی که صحبت از نسل طلایی پرسپولیس تهران می شود، در ذهن هواداران و طرفداران دهه های 60 و 80 به یاد می آید. منظور از نسل طلایی یعنی باشگاه بازیکنان بزرگ و پرستاره ای داشت. در ادامه سایت ورزشی به بررسی نسل طلایی باشگاه پرسپولیس تهران می پردازیم.

نسل طلایی باشگاه پرسپولیس تهران

نسل طلایی پرسپولیس در دهه 60

تیم فوتبال پرسپولیس در دهه 60 یک نسل طلایی در اختیار داشت. بازیکنان بزرگی همانند محمد خانی ، قلیچ ، عربشاهی ، پنجعلی ، فنونی زاده و فرشاد پیوس و سایر بازیکنانی که در آن نسل طلایی پیراهن باشگاه پرسپولیس تهران را بر تن می کردند. توانستند افتخارات بزرگی در این تیم بدست بیاورند. عکس بسیار قدیمی از تیم پرسپولیس در سال 1365 منتشر شده است که در آن مایلی کهن، ضیا عربشاهی ، مرادی ، فتح آبادی ، قلیچ ، علی پروین ، سید علیخانی ، بیانی و سبزی دیده می شوند.

نسل طلایی باشگاه پرسپولیس تهران

 

نسل طلایی باشگاه پرسپولیس تهران در دهه 80

باشگاه پرسپولیس تهران یکی از قدیمی ترین باشگاه ها و پرطرفدارترین تیم آسیا به حساب می آید. پرسپولیس همچنین در دهه 80 خورشیدی نیز یکی از بهترین نسل های طلایی خود را در اختیار داشت. زمانی که صحبت از نسل طلایی قرمزها می شود، دهه های 60 و 80 جزو بهترین دوران تاریخ پرسپولیس می باشد که در آن هر کدام از بازیکنان یک ستاره بودند و در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شدند. مثلا کریم باقری و حمید استیلی خودشان وزنه یک تیم محسوب می شدند و یا پژمان جمشیدی و علی انصاریان از جمله این بازیکنان بودند که اسمشان در تاریخ فوتبال ایران قرار دارد. در ادامه با تیم طلایی دهه 80 پرسپولیس همراه ما باشید.

نسل طلایی باشگاه پرسپولیس تهران

عکس تصویری از پرسپولیس پر ستاره دهه ۸۰ است که در آن این ستاره ها را می بینید:

ایستاده: بهروز رهبری فر، رضا جباری، مهدی تارتار، سهراب انتظاری، داوود فنایی، افشین پیروانی

نشسته: یونس باهنر، پژمان جمشیدی، زنده یاد علی انصاریان، حمید استیلی، حامد کاویانپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *