آنتونیو مانیکونه در ایران

آنتونیو مانیکونه در ایران :به گزارش “ورزشی”، امیر قلعه‌نویی به عنوان مربی اصلی تیم‌ملی با پیراهن سفید و سایر اعضای کادر با شلوارک مشکی و تی‌شرت طوسی برند مجید، روبروی بازیکنان ملی‌پوش ایران ایستاده تا مربی حرفهایش را آغاز کند. او بسیار زود صحبتهایش را خلاصه و مختصر می‌کند و یک چهره جدید را در کنار خود به دیگران نشان می‌دهد. یک مربی ایتالیایی ماهر و با سابقه به نام آنتونیو مانیکونه.

مذاکره با فدراسیون فوتبال ایران

مانیکونه که بیش از یک ماه است در مذاکره با فدراسیون فوتبال ایران است، قرارداد خود را برای حضور در جمع مربیان تیم ملی نهایی می‌بندد. امروز اولین سخنرانی خود را در بین بازیکنان ملی‌پوشان به زبان می‌آورد. او هنوز با جو و فضای ایران آشنا نیست، اگرچه از طریق واسطه‌ای که خود را به ایران معرفی کرده، قطعاً از شرایط کاری‌اش تا جام ملت‌ها آگاه است.

آنتونیو مانیکونه در ایران
آنتونیو مانیکونه در ایران

بازیکن سابق تیم‌ملی ایتالیا

مانیکونه، بازیکن سابق تیم‌ملی ایتالیاست و در تیم‌های اینترمیلان و پالرمو به میدان رفته است. او یک چهره نسبتاً معروف در فوتبال ایتالیا به حساب می‌آید. البته اصلی‌ترین شهرت او به دستیاری ولادیمیر پتکوویچ برمی‌گردد، مربی صربستانی مشهور تیم‌ملی سوییس که این دو در کنار هم در سه تورنمنت بزرگ شرکت کرده‌اند: دو جام ملت‌های اروپا (یورو 2016 و 2020) و جام جهانی 2018. به طوری که برترین دوره تاریخی تیم‌ملی سوییس به پیروزی بزرگی مقابل فرانسه منتهی شد و این موفقیت در خاطره‌ها مرتبط با آن‌ها باقی مانده است.

آنتونیو مانیکونه در ایران
آنتونیو مانیکونه در ایران

کادر فنی تیم‌ملی سوییس

مانیکونه در سالی که انگلیس جام جهانی را به دست آورده بود و به دقت 57 سال سن دارد. از سن 50 سالگی وارد کادر فنی تیم‌ملی سوییس شده است و پس از 7 سال حضور در این محیط، این بار به ایران آمده تا نقش مشابه را در کنار امیر قلعه‌نویی بازی کند. او همچنین در تیم‌های اینترمیلان، لاتزیو و بوردو به عنوان مربی فعالیت کرده و به عنوان یکی از برجسته‌ترین چهره‌های کادر فنی تیم ملی محسوب می‌شود.

در حال حاضر یکی از اعضای پرانرژی و پرمشارکت در این گروه اندک وقت کم هستند. این گروه شامل فردانی رحمان رضایی، سابقه‌دار ملی پوش ایران، آندرانیک تیموریان، سابقه‌دار کاپیتانی تیم ملی، حمید مطهری، سابقه‌دار مربیگری در پرسپولیس و سعید الهویی، دستیار امیر قلعه‌نویی در گل گهر. همچنین اصغر قربانعلی‌پور، سابقه‌دار مربیگری تیم‌ملی، و دینکا الین، مربی گلرهای تراکتور نیز در این کادر حضور دارند و این تشکیلات را تکمیل می‌کنند. در حال حاضر، کادر فنی تیم‌ملی فوتبال ایران به استثنای آنالیزورها از هشت نفر تشکیل شده است.

آنتونیو مانیکونه در ایران
آنتونیو مانیکونه در ایران

جلسه معارفه

در جلسه معارفه امیر قلعه‌نویی، مانیکونه به بازیکنان معرفی شد. و این مربی نیز برای ماموریتی که در پیش دارد. به بازیکنان فوتبال ایران آرزوی موفقیت کرد.تیم‌ملی که خود را آماد مسابقات کافا و حضور در اولین تورنمنت بین‌المللی با امیر قلعه‌نویی می‌کند. هدفی جز حضور قدرتمند در جام ملت‌های آسیا ندارد. و آنچه که به نظر می‌رسد، هیچ چیز به امان خدا رها نشده است. مانیکونه با لبخند و چهره مصمم و صحبت‌های امیدوارکنند. به زودی عضو مهمتری از کادر فنی تیم‌ملی خواهد بود، یک ایتالیایی که سوابق همکارانش در فوتبال ایران. به موفقیت او در فوتبال ایران امیدواریم می‌دهد.

Hesam
5 ژوئن 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *