مالکان استقلال و پرسپولیس اعلام شدند

مالکان استقلال و پرسپولیس ، دو تیم استقلال و پرسپولیس تهران سال های سال زیر نظر وزارت ورزش و جوانان اداره می شدند. اعضای هیات مدیره سرخابی نیز توسط وزارت ورزش و جوانان انتخاب می شده است. در ادامه سایت ورزشی با مالکان جدید دو تیم تهرانی آشنا شوید.

 

مالکان جدید استقلال و پرسپولیس چه کسانی هستند؟

بر اساس قوانین جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا یک مالک نمی تواند صاحب دو تیم در لیگ حرفه ای باشد. معمولا تیم هایی که چنین شرایطی داشته باشند از حضور در لیگ قهرمانان آسیا منع می شوند و حتی با محرومیت روبرو می شوند. فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان برای اینکه تیم پرسپولیس نیز همانند استقلال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم نشود، به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که مالک استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر یکی نیست.

مالکان استقلال و پرسپولیس

براساس اعلام جدیدی که توسط وزارت ورزش و جوانان به عنوان مالک باشگاه پرسپولیس معرفش شد. و همچنین وزارت امور اقتصاد و دارایی نیز مالک باشگاه استقلال تهران به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده اند. البته سازمان خصوصی سازی در ادامه مسیرش بر فعالیت باشگاه پرسپولیس نظارت می نماید. نشست مجمع عمومی دو باشگاه به زودی نیز برگزار می شود و اعضای هیات مدیره دو باشگاه هم تغییر می نمایند.

 

مالکان استقلال و پرسپولیس اعلام شدند

در زمینه بحث ارسال دفاعیات باشگاه های استقلال و پرسپولیس تهران به AFC برای دریافت مجوز حرفه ای و همچنین مالکین جدید دو باشگاه نیز به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شدند.

مالکان استقلال و پرسپولیس

به گزارش سایت ورزشی ، هفته قبل کنفدراسیون فوتبال آسیا یک نامه ارسال نمود که مجوز حرفه ای سه باشگاه استقلال ، پرسپولیس و گل گهر سیرجان باطل شود. آنها به فدراسیون فوتبال و سه باشگاه فوق تا دوشنبه مهلت دادند تا دفاعیات را در این زمینه ارسال نمایند. پرونده مجوز حرفه ای صادر شده برای این باشگاه ها به کمیته انضباطی ارسال شد و از همین رو وارد فاز جدیدتری شده است. وزارت ورزش نیز به عنوان مالک و متولی دو باشگاه سرخابی به دنبال یک روش خاص برای حل چنین مشکلاتی است. آنها می خواهند AFC را قانع کنند تا دو تیم دوباره به لیگ قهرمانان آسیا بازگردند. به همین دلیل در فرصت 5 روزه که کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین نمود، دو مشکل بزرگ و مانع اصلی حرفه ای سازی دو باشگاه حل و فصل شده است.

 

زمان و میزان عرضه اولیه سهام سرخابی به مردم مشخص شد!

همچنین یکی از مشکلات مهم و اصلی دو تیم استقلال تهران و پرسپولیس بدهی های مالی سنگین آنها بود. که در این خصوص اختلاف نظرهایی میان دو باشگاه و سازمان امور مالیاتی وجود داشت. در نهایت نیز این مشکل حل شد تا دو باشگاه دیگر بدهی مالیاتی نداشته باشند.مالکیت مشترک دو باشگاه نیز حل شد.

مالکان استقلال و پرسپولیس

همچنین چندی قبل مسئله مجمع مشترک دو باشگاه برای ورود به فرابورس نیز حل و هرکدام صاحب مجمع جداگانه شدند. بحث مالکیت آنها نیز همچنان در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار داشت تا بعد از واگذاری در فرابوس حل شود. البته با واگذاری مالکیت باشگاه پرسپولیس به وزارت اقتصاد و دارایی و باشگاه استقلال نیز به وزارت صنعت و معدن و تجارت این موضوع حل شد. برخی از مشکلات و ایرادهای موانع از دریافت مجوز حرفه ای دو باشگاه در حال برطرف شدن است. و تا این هفته از سوی باشگاه ها بارگذاری خواهد شد. البته باید ببینیم که کنفدراسیون فوتبال آسیا چه تصمیمی در این زمینه خواهد گرفت؟ آیا به نظر شما پرسپولیس و استقلال به آسیا بازمی گردند؟ لطفا نظرات و دیدگاه های تان را در این زمینه در بخش کامنت ها درج نمایید.

mohamadnd
20 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *