اخراج گالیته

احتمال اخراج گالیته مربی پاریس سن ژرمن

فورنیه مدیر ورزشی سابق نیس پیش بینی کرده بود که اگر حقایق را در مورد کریستوف گالتیه سرمربی کنونی پی اس جی بگوید، هیچ تیمی در فرانسه یا کل فوتبال دنیا به او کار نمی دهد و حالا به نظر می رسد که لو رفتن این ماجرا، به شدت به دوران کاری مربی فرانسوی ضربه خواهد زد و سرمربی کنونی پی اس جی فقط ساعاتی تا اخراج فاصله دارد.

با سایت ورزشی همراه باشید تا جزئیات این خبر را بررسی کنیم.

اخراج گالیته
اخراج گالیته

کریستوف گالتیه، مربی پی اس جی، عملکرد خوبی تا به اینجای فصل در تیم پاریسی نداشته و تیم او نتوانسته به مهم‌ترین هدفش یعنی فتح لیگ قهرمانان حتی نزدیک شود. پی اس جی با شکست از بایرن در یک هشتم نهایی حذف شد. پاریسی‌ها در جام حذفی فرانسه نیز با شکست از مارسی کنار رفتند و تنها در لیگ شانس قهرمانی دارند. انتقادات از گالتیه زیاد است و بسیاری معتقدند او حتی اگر پاریس را قهرمان لیگ کند نیز اخراج خواهد شد. گالتیه حالا با یک اتهام بزرگ نیز روبه‌رو شده که رسوایی بزرگی برای او است. گالتیه فصل گذشته مربی نیس بود و افشای گفت‌وگوی او با مدیر ورزشی وقت این باشگاه، بسیار خبرساز شده است.

رومن مولینا خبرنگار مشهور فرانسوی، مدعی شده است که ژولین فورنیه، مدیر ورزشی سابق نیس، گالتیه را از طریق یک ایمیل به جملات نژادپرستانه و غیراخلاقی در دوران حضورش در نیس متهم کرده است.

اخراج گالیته
اخراج گالیته
این ایمیل در سپتامبر سال گذشته توسط فورنیه به دیو بریلسفورد، مدیر INEOS، شرکت مالک باشگاه نیس ارسال شد. گالیته در این ایمیل به دیو بریلسفورد گفته است: ” ژولین، اوضاع خوب نیست. این چیزی نیست که پدرم می‌خواست و ما نمی‌توانیم این طور ادامه دهیم. شما یک تیم از تفاله‌ها ساخته‌اید. در این تیم فقط سیاه‌پوست‌ها حضور دارند و نیمی از آن‌ها، ظهر جمعه به مسجد می‌روند  “

فورنیه بخشی از صحبت‌های خود با گالتیه را نیز در این ایمیل آورده است: «گالتیه به من گفت که باید واقعیت‌ها را در نظر گرفت. ما نباید این تعداد بازیکن سیاه پوست و مسلمان در تیم‌ داشته باشیم. او به من گفت که من در یک رستوران بودم و همه به سمت من آمدند تا بگویند ما یک تیم سیاه پوست داریم. ژولین، تو باید بفهمی که ما در چه شهری هستیم. تیم ما آن چیزی نیست که مردم می‌خواهند.»

اخراج گالیته
اخراج گالیته

طبق این گزارش، گالتیه از روزه گرفتن بازیکنان مسلمان گلایه داشت و از آن‌ها می‌خواست روزه نگیرند. یکی دو بازیکن نیس به خاطر چنین درخواستی بسیار عصبانی شده بودند. گالتیه اوزان کاباک را به خاطر مسلمان بودنش جذب نکرد و به خرید بلال ابراهیمی نیز بسیار انتقاد داشت.

فورنیه با گالتیه اختلافاتی جدی داشت و این را همه در باشگاه می‌دانستند و خبرنگاران نیز از آن مطلع بودند اما همواره در مصاحبه‌هایش می‌گفت که نمی‌تواند به دلیل این اختلاف‌ها اشاره کند. اکنون مشخص شده که ریشه اختلافات مدیر ورزشی سابق نیس و گالتیه چه بوده است.

این اتهام بزرگ در حالی به گالتیه وارد شده که او اکنون مربی باشگاهی است که مالکیتش را قطری‌ها برعهده دارند. اتهامی که اگر اثبات شود، اخراج او قطعی و فوری خواهد بود.

رادیو مونته کارلو اسپورت گزارش داده است که بلافاصله پس از انتشار این خبر، ناصر الخلیفی مدیر پی اس جی تحقیقات را آغاز کرده است و اگر ثابت شود که گالتیه چنین حرفهایی را زده، بلافاصله از تیم پاریسی اخراج خواهد شد.  الخلیفی در تابستان گذشته برای استخدام گالتیه، ده میلیون یورو به نیس غرامت پرداخت. تیم پاریسی اما در یک سال اخیر عملکرد جالبی از خود نداشته است.

گروه هواداران افراطی پی اس جی نیز در بیانیه ای خواستار اخراج گالتیه شده اند. اگر ادعاها ثابت بشوند، بعید است که گالتیه به این سادگی ها شانسی برای ادامه مربیگری خود پیدا کند.

sajjad
12 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *