احتمال عدم حضور کشتی ایران در مسابقات جهانی

به علت عدم صدور ویزا از سوی سفارت آلبانی، احتمال عدم حضور کشتی ایران در مسابقات جهانی وجود دارد. در این پست از ورزشی، احتمال عدم حضور کشتی ایران و محرومیت محمدعلی گرایی را بررسی می‌کنیم.

احتمال عدم حضور کشتی ایران در مسابقات جهانی

به گزارش وبسایت ورزشی، مسابقات کشتی آزاد و فرنگی امیدهای جهان طی چند روز آتی به میزبانی کشور آلبانی برگزار خواهد شد.

در شرایطی که ملی‌پوشان تیم ملی کشورمان تمرینات خود را برای حضور در این مسابقات پیگیری می‌کنند، اما حضور ایران متأسفانه در این مسابقات همچنان نامشخص است.

سافرت آلبانی هنوز ویزای کشتی‌گیران ملی‌پوش کشورمان را صادر نکرده است. لازمه‌ی حضور در این مسابقات صدور ویزا است. به همین‌خاطر این احتمال وجود دارد که کشتی‌گیران کشورمان نتوانند در این دوره از مسابقات حضور پیدا کنند.

به علت عدم صدور ویزا، کشتی ایران احتمالا در مسابقات آلبانی حضور نداشته باشد
به علت عدم صدور ویزا، کشتی ایران احتمالا در مسابقات آلبانی حضور نداشته باشد

محرومیت محمدعلی گرایی

حرکت باورنکردنی محمدعلی گرایی و محرومیت او بازتاب زیادی داشته است.

جریان رقابت محمدرضا گرایی با حریفی از ژاپن در مسابقات قهرمانی جهان، در شرایطی که گرایی در حال شکست بود، یک بطری آب از سکوهای تماشاگران روی تشک پرتاب شد. این اتفاق منجر به وقفه در جریان بازی و در نهایت پیروزی محمدرضا گرایی شد.

ژاپنی‌ها با اعلام  این که برادر گرایی عامل پرتاب بطری بوده است خواستار محرومیت محمدعلی گرایی شدند.در نهایت او از روی سکو به بیرون سالن مسابقات هدایت شد.

پس از این، محمدرضا گرایی در ادامه با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ بر حریف ژاپنی خود پیروز مسابقه شد. او در نهایت مدال برنز و سهمیه المپیک گرفت.

سایت inside the games در این باره نوشت فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد که پس از محرومیت گرایی درخواست تجدید نظر درباره محرومیت این‌کشتی‌گیر را به اتحادیه جهانی کشتی می‌فرستد.

اتحادیه جهانی کشتی محمدعلی گرایی را تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین کشتی محروم کرده است. کمیته انضباطی این اتحادیه رای نهایی خود را به زودی اعلام می‌کند.

این رای ممکن است شامل محرومیت یک ساله از حضور در میادین شود که بدین ترتیب او المپیک را از دست خواهد داد.

Pooria
20 اکتبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *