حضور یک سگ دربازی فولاد و ملوان

سگی که بازی فولاد و میلان را متوقف کرد
طبق گزارش ورزشی عجیب‌ترین اتفاق سال‌های اخیر فوتبال ایران امروز و در ورزشگاه سن‌سیروس با حضور یک سگ سرگردان رقم خورد.

حضور یک سگ دربازی فولاد و ملوان

حضور یک سگ دربازی فولاد و ملوان
حضور یک سگ دربازی فولاد و ملوان

وجود یک سگ در‌ جریان دیدار ملوان – فولاد صحنه‌های عجیبی را در لیگ برتر ایران رقم زد اما این اتفاق البته سابقه جهانی دارد. در جام جهانی ۱۹۶۲ شیلی و در جریان مسابقه برزیل – انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی یک سگ وارد زمین مسابقه می‌شود.

مسابقه دو تیم ابتدا بدون توجه به حضور این سگ دنبال می‌شود، اما پس از اینکه توپ به اوت می‌رود تلاش‌ها برای مهار این سگ آغاز می‌شود. پس از نزدیک به یک دقیقه سگ بازیگوش توسط جیمی گریوز، بازیکن انگلیس، کنترل و به بیرون هدایت می‌شود.

توقف بازی

جیمی گریوز در این خصوص و در صاحبه‌ای گفته بود: «داور بازی را متوقف کرده بود و هیچکس نتوانست این سگ را بگیرد. من روی دست و زانو افتادم و این داستان را به پایان رساندم. تشویق شدیدی شدم، سگ را بلند کردم و او را در آغوش گرفتم. اما همان‌طور که او را در آغوش می‌گرفتم، او تمام پیراهنم را خیس کرد.

در آن روزها هر بازیکن یک پیراهن وجود داشت و نمی‌شد آن‌ را تعویض کنم، بنابراین من مجبور شدم با همان پیراهن کثیف بازی کنم. خیلی بوی بدی داشت، افتضاح بود. اما حداقل خوبی آن این بود که مدافعان برزیلی از من دوری می‌کردند.

این سگ توسط مجله O Cruzeiro و پس از قهرمانی به برزیل آورده شد و در میان بازیکنان تیم قهرمان برای اینکه چه کسی صاحبش شود، قرعه‌کشی شد. نام گارینشا از قرعه‌کشی در آمد و او روی این سگ Bi، مخفف کلمه bicampeonato – به بهانه دومین قهرمانی پیاپی برزیل در جهان – نام گذشت و سپس این سگ به همراه ستاره مسابقات به روستای پدری گارینشا پائو گرانده به خانه بازگشت.

sajjad
26 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *