نصب وی ای آر در ورزشگاه‌های ایران

بزرگان جهان در ایران

باصحبت‌های دبیرکل ای اف سی درباره اهمیت کمک داور ویدئویی در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان آسیا بحث های جدی درباره لغو میزبانی تیم های ایرانی آغاز شده است.

طبق گزارش ورزشی ورزشگاه های ایران با وجود وعده های چندساله همچنان فاقد بستر لازم برای نصب کمک داور ویدئویی هستند که بخشی از این موضوع به مساله تحریم بازمی گردد. فدراسیون فوتبال ایران در زمان ریاست مهدی تاج در دوره قبلی با شرکت ایرانی با نصب وی ار آر به توافقاتی رسیده بود اما بعد از تغییرات و حضور بهاروند به عنوان سرپرست این مصوبه لغو شد. سپس در زمان عزیزی خادم خیز تازه ای برای نصب وی ای آر برداشته شد که تبدیل به دردسر بزرگی برای رئیس فدراسیون شد که می خواست از یک کانال خاص مساله را پیش ببرد.

نصب وی ای آر در ورزشگاه های ایران

نصب وی ای آر در ورزشگاه های ایران
نصب وی ای آر در ورزشگاه های ایران

در حال حاضر مساله وی ای آر بین تاج و یکی از شرکت های سرویس دهنده باز است که قرار است این مساله توسط یکی از شرکت های تحت نظر فیفا در ایران اجرایی شود اگر چه موضوع با توجه به مساله تحریم بسیار به طول انجامیده همچنان در نقطه صفر مانده است.

با توجه به تاکید دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا به اهمیت وی ای آر در مسابقات آتی این سوال در بین هواداران فوتبال ایران پیش آمده که آیا با توجه به نداشتن VAR در فوتبال ایران میزبانی تیم های ایرانی

لغو خواهد شد یا نه؟

دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا ساعتی پیش در گفت و گویی در حاشیه مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان به این پرسش پاسخ داد. او می گوید ورزشگاهها باید زیرساخت و بستر استفاده از وی ای آر را داشته باشند. وقتی از او پرسیده می شود که این مساله با وجود تحریم ها برای فوتبال ایران غیرممکن است می گوید:” وی ای آر را ما می آوریم اما ورزشگاه‌ها باید زیرساخت های لازم برای نصب کمک داور ویدئویی را داشته باشند.

به این ترتیت ورزشگاه‌های نقش جهان و آزادی و همچنین ورزشگاه میزبان مسابقات نساجی در آسیا! باید از این امکانات برخوردار باشند که بتوانند با کمک کنفدراسیون فوتبال آسیا از این تجهیزات استفاده کنند.

اکنون ورزشگاه آزادی توسط شرکت تجهیز در حال تخریب و نوسازی است و معلوم نیست بتواند از این مساله استفاده کند یا نه. ضمن اینکه با توجه به درپیش بودن اولین بازی برابر النصر با تمام ستارگانش، خرابی سکوها و جایگاههای ورزشگاه آزادی به هیچ وجه خوشایند کمیته برگزاری مسابقات نیست و شاید از همین ابتدا باید فکری برای میزبانی خود از ستاره های میلیون دلاری النصر بکنند.

شاید بین تیم های ایرانی سپاهان بهترین وضعیت را برای میزبانی از تیم های آسیایی داشته باشد.
شاید هم انتقال مسابقات نماینده های ایران به کشوری ثالث مثل قطر فعلا چاره مسایل امروز باشد. طبیعتا اگر ورزشگاه آزادی در شرایط فعلی نبود میزبانی پرسپولیس با شرایط فعلی کاملا متصور بود.

sajjad
26 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *