حضور بانوان در دربی

حضور بانوان در دربی

آیا احتمال دارد بانوان در بازی دربی هفته آینده در استادیوم حضور داشته باشند؟ چقدر این خبر صحت دارد؟

حضور بانوان در دربی
حضور بانوان در دربی

بررسی این سوالات در این مقاله از وبسایت ورزشی.

بانوان برای اولین بار در هفته سوم فصل جاری لیگ برتر، برای تماشای یک بازی در لیگ برتر در استادیوم حضور داشتند. بدلیل قوانین بانوان هیچ موقع در ورزشگاه های آقایان حضور نداشتند و اولین حضور آنها در ورزشگاه در جریان میزبانی استقلال از مس کرمان در ورزشگاه آزادی رقم خورد، توجه رسانه های دنیا را به خود جلب کرد.

پس از آن تا چند هفته این روال حضور بانوان در ورزشگاه ها ادامه داشت و سرخابی ها در بازی های خانگی شان شاهد حضور بانوان هوادار هم بهره مند بودن تا اینکه بنا به دلایلی بازی های لیگ بدون تماشاگر شد. حتی پس از بازگشت دوباره هواداران به ورزشگاه، همچنان بانوان امکان حضور در ورزشگاه ها را پیدا نکردند.

در شرایطی که دیروز یکی از رسانه ها اعلام کرده بود که بانوان، شانسی برای دیدن بازی دربی از نزدیک ندارند، امروز وزیر ورزش، خبر های خوش برای بانوان مشتاق به دیدار بازی پر طرفدار دربی دارند، زده است.

وزیر ورزش و جوانان درباره حضور زنان در استادیوم برای تماشای بازی شهرآورد، گفت: بخش‌های زیادی از ورزشگاه آزادی در دست تعمیر است و در صورت فراهم شدن شرایط، قدم بانوان در ورزشگاه به روی چشم ما جای دارد.

«سید حمید سجادی» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت درباره حضور زنان در ورزشگاه برای تماشای شهرآورد پایتخت به خبرنگاران گفت: بخش‌های زیادی از ورزشگاه آزادی در دست تعمیر است و در حال فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای حضور بانوان در ورزشگاه هستیم و این حضور هم مختص به این بازی نیست.

وی اضافه کرد: برای تصمیم گیری در این زمینه به مشورت‌ شورای تأمین و فدراسیون فوتبال هم نیاز داریم و شاید تا زمان برگزاری این دیدار، بتوانیم به نتیجه نهایی برسیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: این امر به کار تخصصی و رسیدگی نیاز دارد و تاکنون در هر دیدار که شرایط فراهم بوده، میزبان تماشاگران خانم بودیم و باز هم اگر شرایط فراهم باشد، قدم بانوان روی چشم.

حالا باید منتظر ماند و دید که با توجه به شرایط خاص ورزشگاه آزادی، بانوان هم امکان دیدن دربی را از نزدیک پیدا خواهند کرد یا نه.

شما در این باره چه فکر میکنید؟ کامنت کنید

 

sajjad
19 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *