دلایل جدایی لوکادیا از پرسپولیس

دلایل جدایی لوکادیا از پرسپولیس ، مهاجم هلندی و اسبق پرسپولیس یکی از بهترین مهاجم چند سال اخیر این باشگاه به حساب می آمد و با گلزنی های زیاد توانست اسمش را در صدر گلزنان برتر این فصل قرار دهد. در این مطلب از سایت ورزشی به علت جدایی لوکادیا از باشگاه پرسپولیس خواهم پرداخت.

 

یورگن لوکادیا مهاجم گلزن سابق پرسپولیس:

قطعا یکی از مهاجم های مطمئن و گلزن باشگاه پرسپولیس در چند سال اخیر لوکادیا بود که در کمال ناباوری یحیی گل محمدی و تیمش را در وسط فصل تنها گذاشت. مهاجم هلندی و سابق باشگاه پرسپولیس به یکی از خاطره ها برای هواداران باشگاه تبدیل شد. این بازیکن سابق حضور در باشگاه های مطرح انگلیسی نظیر برایتون را در کارنامه خودش داشت و به پرسپولیس آمد. ولی ماندنش زیاد طول نکشید و در نیم فصل ایران را به مقصد هلند ترک کرد. حرف و حدیث درباره خروج ناگهانی این بازیکن زیاد است. هنوز مسئولان باشگاه و مسئولان فدراسیون فوتبال از علت دقیق خروج این بازیکن خودداری می کنند. یورگن با اینکه چندان بدن آماده ای نداشت ولی شم گلزنی خود را به رخ همگان کشید و توانست با شش گل در مدت زمان کوتاه جزو برترین گلزنان لیگ برتر لقب بگیرد. اما این بازیکن قبل از تقابل با استقلال در دربی 99 کشور را ترک کرد.

یورگن لوکادیا مهاجم گلزن سابق پرسپولیس

یحیی گل محمدی به این بازیکن و درخشش در باشگاه پرسپولیس مخصوصا برای بازی های حساس دربی انگیزه داشت. ظاهرا مشکلات بیماری همسر و خانوادگی به طور غیرمنتظره باعث شد این بازیکن ایران را به مقصد هلند ترک نماید. البته بعدا سخنانی میان بازیکنان پرسپولیس مطرح شد که مشکلات خانوادگی لوکادیا بهانه ای بود و او به دنبال یک دلیل دیگر ایران را ترک کرد. باشگاه قرمزها درست در همان روزی که لوکادیا ایران را ترک کرد، وعده پیگیری و شکایت از این بازیکن را در فیفا مطرح نمود. اما فعلا که هیچ چیزی مشخص نیست و بعید می دانیم این پرونده به سود باشگاه تمام شود. لوکادیا اشاره ای به خروجش از ایران کرد و مدیر عامل باشگاه نیز به طور غیر مستقیم این دلایل را رد نمود.

 

توضیحات رضا درویش درباره خروج لوکادیا:

رضا درویش مدیرعامل درباره خروج لوکادیا گفت: همه می دانیم که یورگن بحث خروجش نه مالی است و نه ورزشی ، او به دلیل های دیگر تیم را ترک کرد. روز اول نامه زد و درخواست 48 ساعته مجوز خروج اورژانسی بابت مشکلات خانوادگی اش گرفت. این جزو قوانین فیفا می باشد. سپس وکیل او اعلام کرد که لوکادیا برمی گردد و زمانی رفت عکسش را عمل کرد و مواردی را عنوان نمود که اصلا فوتبال نبود. من یقین دارم که اگر بحث سیاسی نشود به حقوق خودمان می رسیم.

خروج لوکادیا

با اعلام باشگاه پرسپولیس لوکادیا مهاجم گلزن تیم قبل از ترک تهران قرارداد خود را به طور یک طرفه فسخ کرد. لوکادیا 2 روز مانده به دربی به صورت خودجوش خواستار ترک تهران به دلایل مشکلات خانوادگی بود. باشگاه پرسپولیس نیز به او مرخصی 48 ساعته داد. حالا با ارسال نامه ای قراردادش را فسخ نمود. باشگاه پرسپولیس تصمیم داشت از لوکادیا به فیفا شکایت کند اما این شکایت راه به جایی نخواهد برد چون این بازیکن به دستور دولت هلند ایران را ترک نمود تا به کشورش بازگردد. در ماه های قبل دولت هلند از شهروندان خودش خواست که هرچه سریعتر ایران را ترک نمایند.

 

دلایل جدایی لوکادیا از پرسپولیس

با خروج ناگهانی مهاجم هلندی قرمزها از کشور، این سوال مطرح شد که علت جدایی بازیکن مهاجم گلزن باشگاه از پرسپولیس چه بود؟ آیا واقعا چرا باید یک بازیکن خارجی یک مرتبه از باشگاه برود؟ با اعلام باشگاه پرسپولیس ، مهاجم خارجی باشگاه قرارداد یک طفه خودش را بعد از ترک تهران فسخ نمود. لوکادیا دو روز مانده به دربی به طور خودجوش خواستار ترک تهران به دلیل مشکلات خانوادگی شد و باشگاه نیز به او 48 ساعت مرخصی داد و حالا با ارسال نامه ای قرارداد خود را فسخ نمود.

"</p

ظاهرا مسئولان پرسپولیس تصمیم گرفتند تا از لوکادیا به فیفا شکایت کنند اما این شکایت راه به جایی نمی برد چون علت جدایی این بازیکن از باشگاه پرسپولیس ، دولت هلند بوده است. گزارش ها حاکی از آن است که دلیل اصلی جدایی یورگن لوکادیا از باشگاه پرسپولیس و کشور ایران دولت هلند بود که ماه ها قبل از شهروندان خودش خواست هرچه سریعتر ایران را ترک نمایند. لوکادیا نیز پس از خروج از ایران، به کشورش بازگشت و حالا به یک تیم چینی پیوسته است.

 

"</p

علت ترک لوکادیا از زبان جهانبخش:

علیرضا جهانبخش در برنامه عادل فردوسی پور گفت: من با یورگن در برایتون همبازی بودم و وقتی او میخواست به ایران بیاید با من مشورت کرد. جهانبخش درباره حضور این بازیکن در پرسپولیس گفت: او با من مشورت کرد و برای من عجیب بود. او دنیا و فضای زندگی اش با همه آدم ها فرق می کرد. شاید کسی نمی داند اما لوکادیا یک دی جی حرفه ای است و موزیک برایش از فوتبال مهمتر است. وقتی در برایتون بازی می کردیم. او همسایه بغلی ما بود و همیشه صدای موزیک از خانه اش به گوشی می رسید. زمانی که گفت می خواهم بروم ایران فکر کردم شوخی می کند. من به نکات مثبت و منفی ایران اشاره کردم و او بلاخره تصمیم گرفت به پرسپولیس برود. جهانبخش درباره ترک ایران و جدایی از پرسپولیس توسط لوکادیا گفت: تنها چیزی که به من گفت این بود که دیگر اینجا هیچ چیزی طبیعی نیست. دلایل جدایی لوکادیا

mohamadnd
19 آوریل 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *