نتیجه الکلاسیکو

نتیجه الکلاسیکو ، دیشب ال کلاسیکوی رئال و بارسال در ورزشگاه نیوکمپ از دور برگشت جام حذفی برگزار شد و این مسابقه با نتیجه 4-0 به نفع رئالی ها به پایان رسید. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

آتیش بازی کریم بنزما در نیوکمپ:

به گزارش سایت ورزشی ، مسابقه حساس از دور برگشت جام حذفی (کوپا دل ری) بین دو تیم بارسلونا و رئال مادرید از ساعت 22:30 چهارشنبه شب در نیوکمپ با قضاوت خوان مارتینز مونوئرا برگزار شد. در پایان مسابقه رئال مادرید با نتیجه 4-0 توانست بارسلونا را در ورزشگاه خانگی تحقیر کند. بازی رفت نیز بین دو تیم با نتیجه 1-0 به نفع بارسایی ها با تک گل فرانک کسیه به اتمام رسید.

نتیجه الکلاسیکو

تیم بارسلونا که با مصدومان زیادی پا به این مسابقه گذاشت و بازیکنانی نظیر پدری، دمبله، کریستنسن، دی یونگ، دمبله به دلیل مصدومیت در این مسابقه حضور نداشتند. فرلان مندی اما تنها غایب رئالی ها بود. یکی از نکات قابل توجه در این دیدار این بود که بارسلونا با یک پیروزی می تواند تعداد بردهای خودش را در تاریخ ال کلاسیکو با رقیب برابر نماید. قبل از این در تاریخ بازی های رسمی بین دو باشگاه، رئال با 101 پیروزی و بارسلونا با 100 برد بدست آوردند. 52 بازی آنها نیز باهم مساوی شده است. ژاوی سرمربی بارسا می توانست با با بردهای متوالی در مقابل این حریف به عدد 4 برسد که در این امر ناکام باقی مانده است.

 

شکست تلخ و سنگین در ورزشگاه خانگی:

استادیوم نیوکمپ یکی از بزرگترین و شلوغ ترین ورزشگاه های فوتبال در دنیا است. دیشب بارسا در نیوکمپ ورزشگاه خانگی خودش تحقیر شد. جو وحشتناک استادیوم کار را البته در نیمه اول برای رئالی ها سخت کرد و شاگردان ژاوی نیمه اول بهتر کار کردند و توپ و میدان در اختیار آنها قرار داشت.

اما چهار دقیقه از بازی گذشت و گاوی توپ را به درون محوطه جریمه ارسال کرد و با برخورد به دست داوید آلابا، فریاد پنالتی در ورزشگاه کشید اما داور معتقد به پنالتی نبود و حتی با مشورت کمک داور ویدیویی نیز بر تصمیم خودش ماند و دستور به ادامه بازی داد.

نتیجه الکلاسیکو

دقیقه 10 بازی نیز یک اتفاق جالب افتاد و هواداران بارسا در استادیوم یک صدا اسم لیونل مسی را فریاد زدند. ظاهرا آنها خواهان بازگشت مسی به خانه هستند. دقیقه 26 گاوی و وینیسیوس جونیور جزو ستاره های آینده دار و جوان در گوشه زمین باهم درگیر شدند و بازیکنان با تجربه دیگر آنها را از هم جدا کردند. این درگیری باعث شد تا هردوی آنها با کارت زرد مواجه شوند و اما با دخالت دیگر بازیکنان درگیری تمام شد.

 

گل های رئال مادرید در مقابل بارسلونا و نتیجه الکلاسیکو :

دقیقه 1+45 بارسلونا با حملات به دنبال گل برتری بودند، اما کورتوا با یک ضد حمله هوشمندانه توانست وینیسیوس با پاس کریم بنزما یک ضربه زمینی که به دهانه دروازه برخورد کرد و گل اول رئالی ها به ثمر رسید و نیوکمپ در سکوت فرو رفت. رئال مادرید و کارلو آنجلوتی نیمه دوم را بسیار طوفانی شروع کردند و در دقیقه 50 گل دوم را زدند. بعد از پاس کاری های ذاب در میانه میدان توپ به مودریچ سید و این بازیکن با یک پاس عرضی بنزما را صاحب توپ نمود و کاپیتان رئال با یک ضربه دقیق توپ را در گوش دروازه ترشتگن ارسال نمود و گل دوم به ثمر رسید.

گل های رئال مادرید

با گل دوم رئالی ها، تیم بارسلونا کاملا بهم ریخت و آشفتگی در تیمش به وجود آمد. رئال نیز از این فرصت کاملا خوب استفاده کرد و در دقیقه 57 با یک بی احتیاطی کسیه و با خطا بر روی جونیور رئال را صاحب ضربه پنالتی کرد. کریم بنزما در پشت توپ قرار گرفت و بر خلاف حرکت های ترشتگن موفق به ثمر رساندن گل سوم شد. تا قبل از دقیقه 60 هواداران باشگاه بارسا یک شکست 3 گله را تجربه کرده بودند.

در ادامه بازیکنان بارسلونا کاملا عصبانی بودند و حرکت تکنیکی وینیسیوس باعث شد تا تورس در دقیقه 76 عصبی شود و با خطای شدید بر روی این بازیکن یک کارت زرد دریافت کند. دقیقه 81 نیز بارسلونا سخت به دنبال جبران نتیجه بازی بود و همچنین اسیر ضد حملات رئالی ها و سرعت وحشتناک وینیسیوس می شد.

گل های رئال مادرید

حرکت های زیبای وینیسیوس:

این بازیکن تکنیکی و سرعتی توانست با حرکت های انفرادی یک پاس دیدنی به کریم بنزما بازیکن مسلمان رئالی ها دهد و کریم با یک ضربه بغل پا گل چهارم تیمش را به ثمر رساند تا بنزما در این مسابقه همانند دیدار قبل هت تریک در ماه رمضان را تجربه نماید.

در پایان نتیجه الکلاسیکو با 4 گل به نفع رئالی ها به پایان رسید. رئال در مجموع با برتری 4 بر 1 راهی فینال کوپا دل ری شد. رئال در فینال در مقابل تیم اوساسونا قرار خواهند گرفت.

 

ترکیب بارسلونا:

تراشتگن، آرائوتو، مارکوس آلونسو، بالده، کنده، سرخیو روبرتو، کسیه، بوسکتس، گاوی، رافینیا و لواندوفسکی

ترکیب رئال‌مادرید

ترکیب رئال‌مادرید:

کورتوا، آلابا، میلیتائو، کارواخال، کاماوینگا، مودریچ، کروس، والورده، رودریگو، وینیسیوس و کریم بنزما

دقایق حساس

نیمه اول

بازی با سوت خوان مارتینز مونوئرا آغاز شد.

 • دقیقه ۱۰: روبرتو کارت زرد می گیرد.
 • دقیقه ۲۶: گاوی و وینیسیوس هر دو کارت زرد می گیرند.
 • دقیقه ۲۸: آرائوخو کرنر را پرتاب می کند.
 • دقیقه ۳۰: با خطای آرائوخو وینیسیوس نقش زمین شد.
 • دقیقه ۳۱: الکس یک موقعیت گل را از دست داد.
 • دقیقه ۳۲: گلر بارسا با بستن زاویه ضربه کریم بنزما را مهار کرد.
 • دقیقه ۳۳: با خطای میلیتائو لواندوفسکی به زمین افتاد.
 • دقیقه ۳۵: بوسکتس توپ را با ارسال بلند برای رافینیا می فرستد که به او نمی رسد.
 • دقیقه ۳۶: گاوی داخل محوطه جریمه رئال توپ را رو به عقب برمی گرداند که بازیکن رئال توپ او را دفع و کنترل می کند.
 • دقیقه ۳۷: کروس به دنبال راه نفوذ در زمین بارسلونا است.
 • دقیقه ۳۸: بنزما از بین مدافعان بارسا فرار می کند.
 • دقیقه ۴۰: گاوی میلیتائو را جا می گذارد اما بازیکن دیگر رئال توپ او را می گیرد.
 • دقیقه ۴۲: الکس والورده روی میلیتائو در گوشه زمین خطا کرد.
 • دقیقه ۴۳: با خطا روی بازیکن بارسا بین بازیکنان درگیری خفیفی رخ داد.
 • دقیقه ۴۶: با پاس وینیسیوس جونیور مریم بنزما گل اول رئال را به ثمر رساند.
 • نیمه با برتری یک- صفر رئال مادرید به پایان رسید.

نتیجه الکلاسیکو

نیمه دوم

 • نیمه دوم با سوت داور آغاز شد.
 • دقیقه ۵۰: بنزما که پاس گل اول رئال را داده بود، این بار موفق شد خودش دروازه تراشتگن را باز کند.
 • دقیقه ۵۳: رافینیا موقعیت گل را از دست داد و توپش از کنار دروازه رئال به بیرون رفت.
 • دقیقه ۵۴: آرائو خوضربه زیبایی خلق کرد اما موفق به باز کردن دروازه رئال نشد.
 • دقیقه ۵۵: بازیکن بارسا پایش را روی ساق پای وینیسیوس جونیور گذاشت و برای رئال مادرید پنالتی اعلام شد.
 • کریم بنزما با گل کردن پنالتی دبل این بازی را به نام خود ثبت کرد.
 • دقیقه ۵۹: دروازه تراشتگن بار دیگر در آستانه باز شدن بود که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.
 • دقیقه ۶۵: گاوی موقعیتی گلی را که درون محوطه حریمه برایش ایجاد شده بود از دست داد.
 • دقیقه ۸۰: بنزما با پاس وینیسیوس بار دیگر دروازه بارسا را باز کرد.
 • این دیدار در نهایت با برتری ۴- صفر رئال مادرید و صعود این تیم به فینال کوپا دل ری به پایان رسید.

نتیجه الکلاسیکو

اعتراف هافبک بارسلونا: گل وینیسیوس، ما را کشت!

نتیجه الکلاسیکو واقعا شوکه کننده و سخت بود آنهم در ورزشگاه خانگی بارسلونا که باعث شد سرخی روبرتو هافبک باشگاه نیز اعتراف کند گل وینیسیوس در دقایق آخر نیمه اول تفاوت ها را در ال کلاسیکو به وجود آورد. در شب گذشته بازیکنان رئال باهم بسیار هماهنگ بودند و دست به کارهای بزرگی زدند و یک اتفاق خاص در ورزشگاه خانگی بارسا به وجود آوردند. رئال مادرید بهترین پیروزی را در طول 28 سال قبل جشن گرفتند.

نتیجه الکلاسیکو

به نقل از وب سایت مارکا روبرتو بعد از پایان بازی سخت بارسا در مقابل رئال گفت: گل وینیسیوس در دقیقه های پایانی ما را از بین برد. ما قطعا لایق این شکست نبودیم. موقعیت زیادی خلق نمودیم. بعد از گل دوم در نیمه دوم نتوانسته بودیم بازی خود را نشان دهیم. یک بازی با نتیجه شرم آور که اگر تلاش می کردیم می توانستیم جام دوم را برای تیم مان بدست آوریم. اختلاف 12 امتیازی با رئال مادرید در لالیگا داریم. باید این بازی را فراموش کنیم. مسیر خود را با قدرت ادامه دهیم. واقعا شب بدی بود. به نظر شما آیا نتیجه الکلاسیکو منطقی بود؟ رئالی ها حق داشتند با این نتیجه بارسا را در ورزشگاه خانگی شکست دهند؟ لطفا در بخش کامنت ها نظرات تان را بیان نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *