بازگشت غیرمنتظره شفر به ایران

سرمربی سابق استقلال تهران حالا هدایت صنعت نفت آبادان را برعهده گرفته است. این مربی که کارنامه خوبی در تیم استقلال داشت و با تلخی از باشگاه آبی پوشان جدا شد. حالا بازگشت غیرمنتظره شفر به ایران موضوع جالبی می تواند باشد. در ادامه سایت ورزشی همراه ما باشید.

 

بازگشت غیرمنتظره شفر به ایران

به گزارش سایت ورزشی، وینفرد شفر 4 سال و نیم قبل بعد از اتمام همکاری خودش با استقلال و جدایی تلخی که قبل از تمام شدن فصل داشت دوباره می خواهد به لیگ ایران بازگردد. او در یک اتفاق شگفت انگیز هدایت تیم آبادانی صنعت نفت را برعهده خواهد گرفت. تیم فوتبال صنعت نفت در دور رفت لیگ برتر با عبدالله ویسی به عنوان سرمربی کار خود را دنبال کرد و در 15 مسابقه 11 امتیاز کسب نمود. در جایگاه چهاردهم جدول قرار گرفت و قطع همکاری توافق بین طرفین اتفاق افتاد و آبادانی ها اقدام به انتخاب سرمربی جدید نمودند.

بعد از دو هفته بررسی به وینفرد شفر نیز رسید. باشگاه صنعت نفت آبادان اعلام نمود که به دنبال گزینه های داخلی است و در صورت عدم توافق به دنبال گزینه خارجی می رود. در نهایت نیز این اتفاق رخ داد و انتخاب غیر منتظره و جذاب با اعلام وینفر شفر به عنوان سرمربی جدید تیم انجام گرفت.

وینفرد شفر در اولین سال حضورش در تیم استقلال جایگزین علیرضا منصوریان شد. او به همراه تیم در جایگاه سوم لیگ در فصل 97-96 قرار گرفت. از سمت دیگر توانست با آبی پوشان به قهرمانی جام حذفی برسد و سال دوم برای او خیلی خوب پیش نرفت. و تا بعد از مسابقه هفته بیست و هفتم لیگ برتر و شکست 1-0 مقابل پدیده مشهد از سمت خودش کنار رفت و جای خودش را به فرهاد مجیدی داد. سرمربی آلمانی در آخرین حضورش روی نیمکت استقلال تجربیات فراوانی داشت که تیمش در فاصله 3 هفته باقی مانده به لیگ در جایگاه سوم جدول و فاصله 6 امتیازی با صدرنشین قرار داشت. اما حالا او دوباره به ایران بازگشت و هدایت یک تیم پایین جدولی صنعت نفت آبادان را برعهده خواهد داشت که چالش سختی پیش رویش است.

 

شفر مربی سابق استقلال در صنعت نفت:

شفر در اولین سال حضورش در تیم استقلال علاوه بر تجربیات قهرمانی در جام حذفی، تیمش را در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا بالاتر ازالعین امارات، الریان قطر و الهلال عربستان به صدرنشینی رساند. سپس ذوب آهن را در دور حذفی از پیش روی برداشت و در یک چهارم نهایی با شکست مقابل السد از رقابت ها کنار رفت. این سرمربی بعد از قطع همکاری با استقلالی ها، در حاشیه خلیج فارس کار خود را ادامه داد. و هدایت تیم های بین یاس امارات و الخور امارات را برعهده گرفت. حتی از آن تیم ها نیز اخراج شد. و دوباره به ایران بر می گردد تا هدایت صنعت نفت را برعهده بگیرد.

mohamadnd
11 ژانویه 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *