پنج مدافع برتر تاریخ لالیگا

توسط گویند | 11 نوامبر 2023

پنج مدافع برتر تاریخ لالیگا.فوتبال یک بازی است که اغلب با مهارت خیره کننده و توانایی گلزنی مهاجمان مشخص می شود. اما در لالیگا. لیگ برتر فوتبال اسپانیا، مدافعان نیز با کمک قابل توجهی در تهاجمی، اثری محو نشدنی از خود بر جای گذاشت. در این مقاله، ما به کتاب های تاریخ می پردازیم تا پنج مدافع برتر تاریخ لالیگا را برجسته کنیم.

روبرتو کارلوس
روبرتو کارلوس

پنج مدافع برتر تاریخ لالیگا

5. آیتور لارازابال – 38 گل

آیتور لارازابال، مدافع بازنشسته و بازیکن یک باشگاهی. در روزهای بازی خود برای اتلتیک بیلبائو تاثیر قابل توجهی گذاشت. لارازابال که عمدتاً به عنوان دفاع چپ بازی می کرد. نه تنها قدرت دفاعی خود را نشان داد. بلکه غریزه هجومی را نیز به نمایش گذاشت. او با به ثمر رساندن 38 گل در 390 بازی لالیگا از سال 1990 تا 2004. تاثیری ماندگار به عنوان یک تمام کنند. مرگبار از خط دفاعی بر جای گذاشت.

بهترین مدافعان لالیگا
بهترین مدافعان لالیگا

4. روبرتو کارلوس – 53 گل

روبرتو کارلوس، مدافع چپ برزیلی، به خاطر ضربات ایستگاهی قدرتمند و استعداد هجومی اش مشهور است. کارلوس پس از پیوستن به رئال مادرید در سال 1996. در 11 سال حضور خود در این تیم. 53 گل به ثمر رساند. انتقال او از اینترمیلان به رئال مادرید یک لحظه مهم بود و به او اجازه داد تا خود را به عنوان یکی از گلزن ترین مدافعان تاریخ لالیگا معرفی کند.

موفق ترین مدافعان
موفق ترین مدافعان

3. رونالد کومان – 67 گل

رونالد کومان، مدافع سابق بارسلونا، یک متخصص ضربات ایستگاهی بود که پای راستش در طول دوران حضورش در این باشگاه از سال 1989 تا 1995. گل های به یاد ماندنی به ثمر رساند. توانایی این بازیکن هلندی در گلزنی از ضربات ایستگاهی و بازی باز. به عملکرد قابل توجه او کمک کرد. با 67 گل در لالیگا، جایگاه او را به عنوان یکی از بهترین مدافعان گلزن لیگ تثبیت کرد.

2. سرخیو راموس – 74 گل

سرخیو راموس، تنها بازیکن فعال این لیست، از دوران درخشانی برخوردار بود. شامل دوران موفقیت آمیزی در سویا اف سی و رئال مادرید است. راموس که در ابتدا به عنوان دفاع راست بازی می کرد، به طور یکپارچه به نقش دفاع میانی منتقل شد. راموس با به ثمر رساندن 74 گل. قدرت گلزنی خود را به طور مداوم به نمایش گذاشت. انتقال اخیر او به سویا نشان از احتمال اضافه شدن بیشتر به تعداد گل های چشمگیرش دارد.

پنج مدافع برتر تاریخ لالیگا
پنج مدافع برتر تاریخ لالیگا

1. فرناندو هیرو – 105 گل

در صدر این لیست فرناندو هیرو افسانه ای قرار دارد، مدافع میانی محترمی که نقش بسزایی در موفقیت رئال مادرید داشت. با شروع دوران حرفه ای خود با وایادولید. گلزنی هیرو پس از پیوستن به رئال مادرید . سال 1989 به شدت افزایش یافت. او در طول 14 سال حضور در این باشگاه، 102 گل به عنوان مدافع به ثمر رساند و تعداد گل های خود را در لالیگا به 105 رساند. حتی با سرخیو راموس. بازگشت به لالیگا. پیشی گرفتن از رکورد هیرو. همچنان یک چالش بزرگ است.

از آنجایی که لیگ اسپانیا همچنان شاهد استعدادهای دفاعی است که توانایی های گلزنی خود را به نمایش می گذارند، این پنج مدافع نام خود را در تاریخ لالیگا به عنوان پرگل ترین ستاره های خط دفاعی ثبت کرده اند.

Hesam
11 نوامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *