دو بازیکن عراقی از لیگ ایران توسط سرمربی اسپانیایی به تیم ملی عراق دعوت شدند

دو بازیکن عراقی از لیگ ایران توسط سرمربی اسپانیایی به تیم ملی عراق دعوت شدند، خسوس کاساس، سرمربی اسپانیایی تیم ملی عراق، در اقدامی که هیجان علاقه مندان به فوتبال را برانگیخته است، از ترکیب 23 نفره خود برای مسابقات آتی فیفادی شهریور ماه رونمایی کرد که در آن دو بازیکن عراقی در لیگ ایران حضور دارند.

دو بازیکن عراقی از لیگ ایران توسط سرمربی اسپانیایی به تیم ملی عراق دعوت شدند

بازیکنان منتخب

در میان بازیکنان منتخب، علی عدنان، کاپیتان باتجربه عراقی که از اعضای برجسته تیم مس رفسنجان است، حضور دارد. عدنان که به دلیل مهارتش به عنوان یک مدافع چپ پا شناخته می شود، رزومه ای چشمگیر دارد و مهارت های خود را در لیگ های مختلف اروپایی از جمله ایتالیا و روسیه به نمایش گذاشته است. قرار گرفتن عدنان در فهرست تیم ملی یک گام مهم رو به جلو برای تیم عراقی است.

فهد طالب

فهد طالب، دروازه بان کارکشته عراقی نماینده نفت آبادان به او پیوست. طالب جزو سه دروازه بان احضاری به تیم ملی برای مسابقات پیش رو است.

فهد طالب گلر صنعت نفت آبادان
فهد طالب گلر صنعت نفت آبادان

خبر دعوت

این خبر با چشم انتظاری و اشتیاق هم از سوی هواداران و هم از سوی کارشناسان دریافت شد، چرا که این بازیکنان پس از پایان هفته چهارم لیگ برتر از رقابت های لیگ ایران برای انتقال  به تیم عراق خارج می شوند. این حرکت با هدف ایجاد فرصتی برای آنها برای آشنایی با سرمربی اسپانیایی خسوس کاساس و ادغام یکپارچه در ترکیب تیم ملی است.

زمان اعلام

زمان اعلام این خبر همزمان با حاضر سازی تیم عراق برای برگزاری یک تورنمنت جذاب چهارجانبه در تایلند است. این مسابقات شاهد حضور کشورهای عراق، تایلند، هند و لبنان خواهد بود. بازی افتتاحیه این گروه غرب آسیا، عراق را در مقابل هند قرار خواهد داد که نوید یک درگیری هیجان انگیز از مهارت و استراتژی را می دهد.

کاساس سرمربی عراق

انتخاب کاساس نام‌های آشنا در جامعه فوتبال عراق را نیز به منصه ظهور رساند. شایان ذکر است بشار رسن ستاره سابق پرسپولیس جایگاه خود را در لیست قطعی کرد. با این حال، بحث در مورد احتمال حضور ایمن حسین، که به حضور در ایران مرتبط بود، منجر به حذف او از تیم شد.

جالب اینجاست که هیچ نشانه ای از دعوت صفا هادی، هافبک تراکتورسازی و علا عباس، مهاجم نساجی که هر دو در لیگ برتر ایران ثبت شدند، وجود ندارد.

علی عدنان هافبک عراقی مس رفسنجان
علی عدنان هافبک عراقی مس رفسنجان

نتیجه

در حالی که انتظارات برای مسابقات فیفادی شهریور ماه ادامه دارد، حضور علی عدنان و فهد طالب به عنوان گواهی بر مهارت و فداکاری آنها است. و بر نقش حیاتی آنها در تقویت آرزوهای تیم ملی عراق در دنیای فوتبال تاکید می کند. این مسابقات بدون شک بستری را برای این بازیکنان فراهم می کند تا استعدادهای خود را در صحنه بین المللی به نمایش بگذارند. و خطرات و هیجان را برای طرفداران در سراسر جهان افزایش دهد.

Hesam
20 آگوست 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *