دو ستاره پرسپولیس سرباز می‌شوند!

محمد حسین میثاقی مجری برنامه فوتبال برتر از سربازی دوتا از ستاره فوتبال پرسپولیس خبر داد. این مجری در برنامه فوتبال برتر گفت که تعدادی از بازیکنان شاخص و مهم لیگ در موعد اسفند ماه سرباز خواهند شد. در ادامه سایت ورزشی با ما همراه شوید. دو ستاره پرسپولیس سرباز می‌شوند!

 

دو ستاره پرسپولیس سرباز می‌شوند!

به گزارش سایت ورزشی، مسئله خدمت سربازی یکی از چالش های بزرگ برای ستاره های فوتبال است. مخصوصا اگر این بازیکنان در باشگاه های بزرگ و مطرح بازی کنند. قطعا این یک مسئله سخت و پیچیده برای آنها است. قطعا هیچکس اشک های احمد نوراللهی در پایان نیم فصل لیگ شانزدهم و سربازی رفتن سیاوش یزدانی و حسین مرادمند از تیم استقلال در لیگ بیست و یکم را فراموش نمی کند. این موضوع حتی احتمالا برای برخی دیگر از بازیکنان فوتبال رخ دهد.

میثاقی در برنامه فوتبال برتر خبر از سربازی رفتن میلاد سرلک و محمد عمری داد. او سپس راهکارهایی درباره طی شدن خدمت مقدس سربازی در این زمینه ارائه داد:

چندتا از فوتبالیست ها در این باره تماس گرفته بودند. اتفاقی که برای حسین مرادمند و سیاوش یزدانی در اوج بازی های استقلال رخ داد. استقلال با رفتن دو تا از مدافعین وسط خودش یک جوری خودش را جمع و جور کرد و توانست نتیجه بگیرد. یک وقفه بین دوران بازی فوتبالیست ها اتفاق می افتد و باید در این زمینه یک تدبیری اندیشید. میلاد سرلک باید خدمت برود. باید بدانیم که دعوت به تیم ملی چگونه پیش می رود؟ لیست اولیه است یا کسی که در تیم ملی بازی می کند یا اینکه فقط دعوت شدن کفایت می کند. این مسئله کاملا مبهم باقی مانده است. فوتبالیست های ملی پوش و لیگ برتری می توانند از معافیت سربازی استفاده نمایند. ظاهرا این نیز کلا برداشته خواهد شد. بنابراین یک سری از فوتبالیست ها همین نیم فصل سربازی می روند. بازیکنانی نظیر عمری و سرلک که باید سرباز شوند.

 

مشکلات سربازی فوتبالیست ها در لیگ برتر

از دوستان خودمان در فدراسیون فوتبال و نظام وظیفه درخواست دارم که در این زمینه فکری کنند و برای خدمت سربازی راهکار جلوی پای بازیکنان بگذارند. یک سری قانونی گذاشته شد که بازیکاننی که با تیم های نظامی قرار داد می بستند می توانستند در تیم های قبلی شان بازی نمایند. اما یک درصدی از قرارداد آنها را به سازمان وظیفه عمومی می دادند. البته این موضوع هم یک ایده است و شاید یک عددی که بتواند کمک کند به جاهایی که سازمان وظیفه صلاح بداند.

بازیکنان لیگ برتر کشورمان حدد 10 میلیارد رقم قراردادشان است. ده تا بازیکن تاپ و خوب لیگ برتری باهم می شود حدود 100 میلیارد تومان. اگر این قابلیت وجود داشته باشد می توانند این مبلغ را به جای مهمی ببرند و آنجا هزینه انجام دهند و بازیکن به روند خودش در تیم سطح یک خود ادامه دهد. در حال حاضر بحث معافیت نیست. باید معیارهای تیم های نظمی و چگونگی بازیکن گرفتن آنها مشخص گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *