وردر معجزه را برای ابدیت خلق می کند

وردر معجزه را برای ابدیت خلق می کند.چرخش قابل توجه وردربرمن در بازی مقابل آر اس سی اندرلخت در 8 دسامبر 1993. به عنوان معجزه ای در تاریخ فوتبال به عنوان معجزه ای ثبت شد. مستحق نام “Das Wunder von der Weser” است. در آن بازی، وردربرمن در پرتگاه شکست لیگ قهرمانان اروپا قرار گرفت و در نیمه دوم با نتیجه 3-0 عقب بود. با این حال، روحیه تزلزل ناپذیر و تنظیمات تاکتیکی که توسط مربی اتو رهاگل انجام شد. بسیار مهم بود، زیرا آنها در یک عملکرد خارق العاده در نیمه دوم ظاهر شدند و شکست خود را به پیروزی 5-3 تبدیل کردند.

وردر معجزه را برای ابدیت خلق می کند

این رویداد خارق‌العاد

وردر معجزه را برای ابدیت خلق می کند
وردر معجزه را برای ابدیت خلق می کند

ه توسط نویسنده و کمدین مشهور فوتبال آلمانی، بن ردلینگز. از نزدیک شاهد بود. Redelings، که از منطقه روهر می‌آید، به‌خاطر کتاب‌های پرفروش و نمایش‌های کمدی با مضمون فوتبالش در سراسر آلمان شناخته شد. کار فعلی او، با همکاری تیم Reviersport، با عنوان “Europa kickt im Revier: EM 2024 im Herzen des Fußballs” است که قلب و روح فوتبال در منطقه مسابقات قهرمانی اروپای آینده را تسخیر می کند.

در قلب ورزشگاه در آن شب سرنوشت ساز. مسابقه به خاطر زمین غرق بارانش به یاد می‌آید. میدان Halbzeitflucht که در آن یک سوم حاضران با ناامیدی ورزشگاه را ترک کردند. اما بسیاری از آن‌ها برگشتند، زیرا در هنگام سوار شدن به وردربرمن از انرژی برق‌آمیز عقب‌نشینی کردند. یک بازگشت باورنکردنی

این بازگشت توسط وینتون روفر
این بازگشت توسط وینتون روفر

 

فوروارد نیوزیلندی مشخص شد، که با گل خود زندگی را به تیم و تماشاگران بازگرداند و امید و عزم را بیدار کرد. مدافع اولی بوروکا چرخش شدید و دراماتیک در رختکن در نیمه اول را به یاد می آورد. از جمله طغیان عاطفی Rune Bratseth. که برای بازیکن نروژی غیرمعمول بود. اما نشان دهنده جو بسیار قوی بود.

تصمیم رهاگل برای تعویض پیراهن‌های جدید بازیکنانش در نیمه دوم. نمادی از یک صفحه تمیز و شروعی جدید بود. علی‌رغم ادامه مبارزه تا دقیقه 66، اصرار تیم نتیجه داد و گل‌ها شروع به سرازیر شدن کردند و بازی را برگرداندند. گل های روفر، براتست، برند هابش و در نهایت مارکو بود، یک شکست مطمئن را به پیروزی تاریخی 5-3 تبدیل کرد.

این پیروزی فقط به معنای یک پیروزی دیگر نبود

این پیروزی فقط به معنای یک پیروزی دیگر نبود
این پیروزی فقط به معنای یک پیروزی دیگر نبود

پس از بازگشت معجزه آسا مقابل اسپارتاک مسکو در سال 1987 و دینامو برلین در سال 1988. به عنوان سومین “واندر فون وزر” شناخت. از جمله میلان و پورتو.

دهه‌ها بعد

آن شب خاطره‌ای ارزشمند برای دست اندرکاران و هواداران در سراسر جهان باقی می‌ماند. یادآور غیرقابل پیش‌بینی بودن فوتبال و روحیه جنگندگی وردربرمن.

Hesam
8 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *