بوندس لیگای زنان با دست خالی می آید

بوندس لیگای زنان با دست خالی می آید.علیرغم اصلاحات یوفا در رقابت های باشگاهی زنان اروپا، Frauen-Bundsliga هیچ مکان شروع دیگری دریافت نخواهد کرد. نه حتی در رقابت جدید و در عین حال بی نام.

بوندس لیگای زنان با دست خالی می آید

لیگ قهرمانان زنان باید اصلاح شود.

بوندس لیگای زنان با دست خالی می آید
بوندس لیگای زنان با دست خالی می آید

علیرغم معرفی دومین رقابت باشگاهی اروپایی، بوندسلیگا زنان هیچ مکان شروع اضافی برای مسابقات بین المللی دریافت نخواهد کرد.
پس از سال 2025، هیچ یک از شش کشور برتر رتبه های صلاحیت اضافی دریافت نخواهند کرد، در عوض، کشورهایی که رتبه های پایین تری دارند، مکان های اضافی کسب خواهند کرد.

نادین کسلر، فوتبالیست سابق آلمانی

این را نادین کسلر (35) روز پنجشنبه به روزنامه بریتانیایی “تلگراف” اعلام کرد. ملی پوش سابق آلمان در اتحادیه اتحادیه های فوتبال اروپا (یوفا) به عنوان مدیر عامل فوتبال زنان کار می کند. در رده بندی پنج ساله یوفا، بوندسلیگا در حال حاضر در رده دوم قرار دارد.
لیگ قهرمانان اروپا گسترش می یابد
از فصل 2025/26، لیگ قهرمانان به جای 16 تیم فعلی، 18 تیم خواهد بود و به جای چهار گروه دور مقدماتی که اکنون وجود دارد، سیستم لیگ در نظر گرفته شده است. دومین رقابت باشگاهی جدید اروپا که هنوز نامی ندارد، در شش دور در یک سیستم حذفی خالص برگزار خواهد شد.
در حال حاضر از بوندسلیگا فقط قهرمان مستقیماً جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را کسب می کند، در حالی که نایب قهرمان و تیم سوم باید از مرحله مقدماتی عبور کنند. در این فصل، نایب قهرمان وولفسبورگ در مسابقات مقدماتی مقابل پاریس اف سی پس از یک بازی خانگی و خارج از خانه شکست خورد. اگر یک تیم بوندسلیگا در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا از فصل 2025/26 به بعد شکست بخورد، واجد شرایط حضور در دومین رقابت باشگاهی اروپا است.

نادین کسلر، فوتبالیست سابق آلمانی
نادین کسلر، فوتبالیست سابق آلمانی

نایب قهرمان برای واجد شرایط شدن مستقیم در آینده

این سرنوشت ممکن است تنها نفر سوم بوندسلیگا را تهدید کند. با گسترش لیگ قهرمانان، قهرمان و نایب قهرمان از کلاس نخبگان آلمان می توانند مستقیماً در آینده واجد شرایط شوند. مشروط بر اینکه لیگ حداقل رتبه دوم را در رتبه بندی پنج ساله یوفا به خود اختصاص دهد – همانطور که در حال حاضر وجود دارد.

Hesam
8 دسامبر 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *