تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

 

در حالی که هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال ایران با تمام جنجال های بی نظیرش به پایان رسید، پرسپولیس به نتیجه دلخواه خود رسید و جایگاه خود را در بالای جدول حفظ کرد. به گزارش خبرگزاری “ورزشی”، بیست و دومین دوره لیگ با هیجان و تنش باورنکردنی در هفته بیست و هشتم از راه رسید. در روز اول مسابقات که سپاهان و استقلال تلاش زیادی برای هماهنگی بازی های خود انجام دادند، پنج دیدار برگزار شد. در یکی از بازی های حساس، تیم فوتبال سپاهان موفق شد در مسجد سلیمان به پیروزی ارزشمند دو بر صفر دست یابد.

پرسپولیس و پیکان

پرسپولیس را تحت فشار شدید به مصاف پیکان ببرد. شاگردان محمد ربیعی در انزلی تلاش قابل توجهی کردند و با چهار گل ملاوان را شکست دادند، همان تیمی که در هفته قبل موفق شده بود سپاهان را متوقف کند و جابه جایی قابل توجهی در بالای جدول ایجاد کند. دیگر دیدار مهم روز اول تراکتورسازی و مس کرمان بود که شاگردان خمام با نتیجه 3 بر یک پیروز شدند و مس کرمان خطر سقوط را احساس کرد و استقلال و صنعت نفت در همان روز در ورزشگاه آزادی به تساوی رسیدند. در نهایت ذوب آهن در یک دوئل میانه میدان موفق شد با نتیجه دو بر صفر فولاد خوزستان را شکست دهد.

مهم ترین دیدار روز دوم که چشم همه علاقه مندان به فوتبال به آن دوخته شده بود، تقابل پرسپولیس و پیکان بود. شاگردان گل محمدی در دیداری دشوار در حالی که ریتم هفته های قبل را نداشتند با ضربه پنالتی مهدی ترابی پیروز شدند تا همچنان سرنوشت قهرمانی را در دستان خود نگه دارند. در دیگر دیدار روز دوم، گل گهر که با پیروزی مس و تراکتور به رده ششم سقوط کرده بود، روز تلخی را پشت سر گذاشت و در خانه با گل آلومینیوم را شکست داد. دیگر دیدار این هفته نساجی و هوادار در ورزشگاه ملی قائم شهر بود که با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

یازده بازیکن منتخب این هفته به انتخاب تحریریه “ورزش سه” به شرح زیر است. مس رفسنجانی با سه نماینده در تیم هفته بالاتر از سپاهان و پرسپولیس قرار دارد و البته برد ارزشمند آلومینیوم در سیرجان نیز دو بازیکن این تیم را به جمع 11 بازیکن منتخب هفته رسانده است.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

حسین پورحمیدی

فوتبالیست (آلومینیوم اراک) در سیرجان در دیداری مهیج مقابل گل گهر قرار گرفت که با توجه به بازی همزمان پرسپولیس و پیکان چندان مورد توجه قرار نگرفت. اما عملکرد فوق العاده پورحمیدی به خصوص در نیمه دوم، تیمش را به یک پیروزی ارزشمند 3 امتیازی و سفر به اراک رساند. او در ابتدای نیمه دوم ضربه سر محکم یونس شاکری را با مهارت دفع کرد، اما اوج ضربه پنالتی امین قاسمی نژاد در دقیقه 57 و دقایقی پس از گل فخرالدینی را مهار کرد. گل گهر در نیمه دوم حملات بی امان را برای به تساوی کشاندن و کسب یک امتیاز انجام داد اما با دفاع مستحکم پورحمیدی، دروازه بان ملی پوش اراکی ناکام ماند تا سعید الهی و شاگردانش خاطره تلخی از این دروازه بان به یادگار بگذارند. با وجود عملکرد خوب گروسیان مقابل استقلال، حسین پورحمیدی به عنوان اولین منتخب هفته تحریریه ورزشی ورزش3 انتخاب شد.

مدافعان

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

نلسون جونیور (سپاهان)

در نیم فصل دوم در کنار دانشگر جایگزین رناتو داسیلوا در ترکیب اصلی شد. او در نیم فصل دوم عملکرد خوبی در ترکیب سپاهان داشت اما روزهای سختی را هم پشت سر گذاشت. اما در دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان نه تنها به وظایف دفاعی خود عمل کرد بلکه در نیمه دوم روی ارسال رامین رضاییان گل تعیین کننده تیمش را به ثمر رساند و سه امتیاز و عنوان قهرمانی را قطعی کرد. این اولین گل نلسون برای سپاهان بود و با توجه به حساسیت بازی و تاثیر آن در ادامه بازی بسیار مهم بود.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

سامان حسینی (کاشان)

سامان حسینی این روزها بهترین فصل دوران حرفه ای خود را تجربه می کند. وی در دیدار مقابل ملاوان در انزلی که با برتری 4 بر صفر شاگردان ربیعی به پایان رسید موفق شد یکی از گل های تیمش را به ثمر برساند. با این حال انتخاب او برای تیم منتخب هفته فقط به خاطر گلزنی او نبود. با توجه به مصدومیت رامتین سلیمان زاده، او برخلاف همیشه در پست دفاع راست در خط دفاعی سه نفره تیم کاشان در قلب خط دفاع قرار گرفت و چندین بار با توپ گیری به موقع مانع از گلزنی بازیکنان ملاوان شد. توپ ها. او در 20 دقیقه پایانی بازی با تغییر تاکتیکی ربیعی به پست هافبک دفاعی رفت و عملکرد بی عیب و نقصی در ترکیب کاشان داشت تا انتخابش برای تیم هفته چندان سخت نباشد.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

مهدی شریفی (فولاد خوزستان)

گندوهای اصفهانی در روز خوب مدافعان فولاد موفق شدند با نتیجه 2 بر صفر فولاد خوزستان را شکست دهند و در این بازی نقش پررنگ مهدی شریفی مشهود بود. مدافع بلند قامت فولاد خوزستان که در انجام وظایف دفاعی محوله از سوی کادرفنی تیمش به خوبی عمل کرده بود، حضور محسوسی در حملات تیمش در محوطه جریمه فولاد داشت و روی یکی از این حملات بود که دروازه بان را باز کرد. تور با ضربه ای دیدنی بالاتر از دو مدافع بلند قامت فولاد راه را برای پیروزی تیمش هموار کند. شریفی در دفاع مقابل حملات فولاد نیز عملکرد قابل قبولی داشت تا جایی که شاگردان تارتار بدون موقعیت جدی برای بازیکنان اهوازی، با سومین گل فصل خود توسط این مدافع سی ساله پیروز میدان شدند. شریفی هم به تیم هفته راه پیدا کرد.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

هافبک ها
مانوئل فرناندز (سپاهان)

این هافبک پرتغالی علیرغم اینکه در این فصل 13 برابر شانس حضور در ترکیب اصلی سپاهان را نداشت، هر بار که برای این تیم اصفهانی بازی می کرد، کیفیت و مهارت بالای خود را نشان می داد. در دیدار سپاهان مقابل نفت مسجد سلیمان پس از چند هفته بار دیگر فرناندس را در ترکیب اصلی دیدیم. او با اطمینان سکان خط میانی این تیم را در دست گرفت و نقش خود را در پیروزی ارزشمند آنها به خوبی ایفا کرد. قدرت حمل توپ و تکنیک بالای فرناندز بار دیگر نمایان شد و او را به یکی از ستاره های هفته تبدیل کرد.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

مهدی حسینی (مس رفسنجان)

مهدی حسینی یکی از بازیکنان مطرح این فصل مس رفسنجان بوده است و در دیدار مقابل ملاوان در ورزشگاه کوروش بزرگ توانست یکی از بهترین نمایش های فصل خود را در کنار مهرداد رضایی ارائه دهد. او در پیروزی 4 بر صفر تیمش دو پاس گل داد و با دوندگی بی امان خود اجازه ایجاد موقعیت را به هافبک های سخت کوش ملاوان نداد. به این ترتیب هواداران آنها در خانه شاهد سنگین ترین شکست فصل بودند.

محمود قائدرحمتی (آلومینیوم)
محمود قائدرحمتی (آلومینیوم)

محمود قائدرحمتی (آلومینیوم)

در روزی که گهر سیرجان بهترین هافبک های خود را در زمین داشت و سه مهاجم جلوتر از آنها برای خلق موقعیت تلاش می کردند، محمود قائدرحمتی در کنار دیگر هافبک های آلومینیومی مانند مصطفی احمدی روز درخشانی را پشت سر گذاشت. عملکرد او به قدری چشمگیر بود که با قطع توپ ها و برتری خود در دوئل های زمینی و هوایی اجازه کار خاصی به بازیکنان حریف نداد. قائدرحمتی در حمل توپ نیز نقش برجسته ای داشت و حرکات او بود که به آلومینیوم فرصت حمله و ارسال پاس های رو به جلو را داد. البته باید به عملکرد خوب بازیکنان دیگری چون میلاد فخرالدین (زننده تک گل آلومینیوم)، احسان حسینی و مسلمی پور در ترکیب آلومینیوم مقابل گهر سیرجان نیز اشاره کرد.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

” وینگرها ”
گوستاوو واگنین (تراکتور)

در روزی که هواداران پرشور تبریزی برای کسب مقام چهارمی در دیداری حساس مقابل تیم آخر رده‌بندی مس کرمان قرار گرفتند، عملکرد فوق‌العاده بازیکنان خارجی تراکتور می‌توانست بیشترین کمک را به خمسه و تیمش داشته باشد و در نهایت این اتفاق افتاد. انجام داد. در حالی که ریکاردو آلوز با یک پاس گل زیبا می درخشید، گوستاوو واگنین، ستاره برزیلی این تیم، ستاره اصلی لقب گرفت. هافبک برزیلی که در دیدارهای اخیر تیمش عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشته بود.

در حملات تیمش را همراهی کرد . در یکی از این نفوذها اولین گل تیمش را به ثمر رساند و تبریزی ها را به پیروزی رساند. اما هافبک 31 ساله تراکتورسازی تنها به یک گل بسنده نکرد و بلافاصله پس از دریافت گل تساوی به کمک تیمش آمد و با حضور در نقطه کور خط دفاع مس گل دوم خود را به ثمر رساند. او با این دبل علاوه بر نزدیک شدن تراکتور به رده سوم، خود نیز به عضویت تیم منتخب هفته ورزش سه انتخاب شد.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

مهدی ترابی (پرسپولیس)

مهدی ترابی این روزها مانند بازی های گذشته به ستاره ای بی نظیر در ترکیب تبدیل شده . تاثیر مستقیمی در پیروزی های تیمش داشته است. او در یک دقیقه بسیار حساس مقابل پر استرس ترین پنالتی فصل ایستاد. اما با یک ضربه محکم به مرکز دروازه، رشید مظاهری را فریب داد. او جدای از گلش در دیگر دقایق بازی در خط هافبک پرسپولیس عملکرد فوق العاده ای داشت. ترابی تاثیر مستقیمی بر پیروزی های ارزشمند تیمش در بازی های اخیر داشت. او مقابل استقلال پاس طلایی داد، در مرحله حذفی به گل گهر گل زد . حالا در شرایطی که کل ورزشگاه نفسش را گرفته بود، یک پنالتی زیبا زد. ترابی با تکنیک و خلاقیت منحصر به فرد خود این روزها در خط هافبک تیمش می درخشد . در صورت ادامه این روند در دو بازی آینده می تواند کلید قهرمانی پرسپولیس باشد.

تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر
تیم منتخب هفته بیست و هشتم لیگ برتر

انتخاب گادوینه منشا

(ماس رفسنجان) برای هفته بیست و هشتم لیگ برتر کار آسانی نبود. اگر ربیعی این مهاجم نیجریه ای را در طول فصل آماده می کرد، تیمش الان حتی می توانست برای قهرمانی بجنگد. او که هفته گذشته با پاس گل خود فرصت پیروزی در دربی را فراهم کرد و یک گل تماشایی انفرادی مقابل آلومینیوم به ثمر رساند. دو بار مقابل ملاوان گلزنی کرد و موفق به ارسال یک پاس گل نیز شد و نه تنها شایسته حضور در تیم منتخب هفته بود. بلکه با عملکرد درخشان خود در انزلی به عنوان بهترین بازیکن هفته معرفی شد.

 

Hesam
7 می 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *